Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] co zrobic aby wzmocnić bas w ori instalacji?


boseron

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam chorusa w a6 z 2003 r na kasety ori 8 głośnków + ori wzmacniacz i suboofer w prawym tylnym nadkolu co zrobic zeby to lepiej grało słabe podbicie basów na tym ori, wystarczy wymiana głosnka w suboowerze czy wogóle cos innego założyc i czy na tym wzmacniaczu jakies koncepcje dodam ze nie chce ruszac 8 głosników tylko wzmocnić bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazaniem chyba bedzie dodatkowy wzmacniacz+sub. Tez tak zrobilem bo ori sub jest za maly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie moge podpiąc dodatkowego suboofera pod ori wzmacniacz bo nie bardzo wiem jak dołożyc wzmacniacz no chyba ze wymienic wzmacniacz na silniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz ten ori wzmacniacz ale podlaczajac inny sub pod ten wzmak pewnie go spalisz bo te ori wzmacniacze nie sa za mocne. Wymiana wzmacniacza raczej nie wchodzi w gre bo wszystko pewnie sterowane jest przez can-bus wiec tu bys sobie dopiero wyzwanie postawil :shocked:

Najlepiej podpiac sub i wzmacniacz tak jak pisalem. Wyjscie z ori wzmacniacza na sub mozesz uzyc jako sygnal wejsciowy do nowego wzmaka. Do tego celu potrzebny ci bedzie tzw. HI-LOW adapter np. taki:

http://allegro.pl/item474911981_adapter_wyjscia_cinch_rca_z_glosnikowych.html

Jeszcze lepszy bylby ten:

http://www.carhifidirekt.de/index.php/pName/helix-aac-highlow-adapter/cName/adapter-high-lowadapter,0,HELIX-AAC

bo on przy okazji wytwarza sygnal remote do zalaczania wzmacniacza. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze starego wzmacniacza wychodza 2 kable na głośnik basowy a wejsciem do tego nowego hi low sa 4 kabelki i co mam zrobic nie pisz tak jakbym był elektronikiem bo kompletnie nie mam pojecia o co chodzi??? :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego wychodza tylko dwa kable bo masz tylko jeden glosnik, a ten adapter ma 4 po to bys mogl podlonczyc nowy wzmacniacz na stereo czyli dwa kanaly w twoim wypatku to sprawa jest prosta bo ty chcez miec dodatkowa skrzynie jezeli zdecydujesz sie na zakup daj mi znac to wytlumacze ci lopatologicznie jak to podlonczyc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak 2 kable od starego głosnika wpinam w czincze tam gdzie jest napisane output a z 4 kabelków wychodzących do dwóch wpinam subofer czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kadle prowadzace do ori sub ( + i -) laczysz z dwoma kablami adaptera( input prawy lub lewy kanal + i -), z adaptera chinch-kabel do wzmacniacza. przy samym wzmacniaczu Rozdzielacz Y-Rca i po klopocie. Oczywiscie pozostaje ci pociagnac instalacje zasilajaca wzmacniacz. Czyli + z akumulatora, mase i Remote do zalaczania wzmacniacza. Ale to juz chyba wiesz?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja sie podepne pod temat, bo mam taka sprawe...

Otoz mam teraz w niuni RNS-E + oryginalne audio (8 glosnikow + subwoofer w polce), niestety nie Bose :(

Tak sie ostatnio zastanawialem,ze chcialbym uzyskac glebsze brzmienie, ktore troche bardziej zatrzesie autem :naughty:

I teraz tak...

Co bedzie mi potrzebne??

Chcialbym podlaczyc dodatkowy wzmacniacz + skrzynie basowa a odlaczyc ten woofer w polce i oryginalny wzmacniacz.

Jestem totalnym laikiem w tych sprawach,ale wolalbym wiedziec co kupic i kupic to samemu, niz dac sie skroic jakiemus serwisowi.

Z samym montazem juz bym sobie poradzil (po malym poinstruowaniu :wink4: )

Kto pomoze??

Z gory dzieki.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...