Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 1.9 TDI- skrzypiące wahacze


aras1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Sprawa wygląda tak że auto postało rok czasu w garażu, byłem za granicą. Zauważyłem że jak ją pobujam to lewa strona i prawa bardzo skrzypi (jak stara szafa nie oliwiona). Popsikałem wahacze WD 40 i problem zniknął, ale nie do końca. Gdy kręcę kierownicą w prawo jest cisza, problem zaczyna się gdy kręcę w lewo to skrzypi, sprawia to wrażenie jak by coś nie miało smaru! Otworzyłem maskę i kręciłem kierownicą, chyba udało mi się zlokalizować te skrzypienie, jest one dobrze słyszalne w okolicach płynu hamulcowego, poradźcie mi gdzie mam psiknąć, ja tak podejrzewam że autko rok postało i teraz są tego efekty. Kierownicą kręci się bardzo lekko, a co o tym sądzicie jak oleju od wspomagania jest zaledwie minimum, czy mam dolać??? nadmienię jeszcze że zawieszenie nie stuka i nic nie puka, autko trzyma się równo drogi. Co mam zrobić z tym skrzypieniem? dzieje się tak tylko jak kręcę w lewo.

Pytanie do was- co lepiej? dolać olej do wspomagania czy spuścić stary i zalać nowym?

Czy olej Febi zielony mineralny będzie dobry? na wyłączonym silniku oleju od wspomagania mam minimum, czy tak powinno być?

Dziękuję z góry za wszystkie porady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina wspomagania i nic nie dolewj. Miałem dawno temu to samo i winne były dolne przednie wahacze. Po wymianie było ok.

Kierownica też lekko chodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiłbym korozję sworzni w wahaczach.

Tak miał znajomy ale jego auto stało prawie 3 lata.

Wahacze były ori ale po ok.170-180 tys. przebiegu.

Edytowane przez KINIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo. Kupiłem smar, strzykawkę z igłą i wcisnąłem smar do sworzni (tak że aż się wylewał). Przestało skrzypieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...