Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po odpaleniu


jacus91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem polegajacy na tym że zaraz po odpaleniu samochodu auto chodzi na nierownych obrotach tj nie faluje tylko raz lapie 1300 a raz 500 obrotów , oraz przez jakies 30-40 sek po odpaleniu praktycznie wogole nie reaguje na wciskanie pedału gazu, pozniej sytuacja sie normuje. Zauwazylem ze zalezy to od temperatury przy wysokich upalach dzieje sie tak jak napisalem powyzej natomiast gdy temepratura otoczenia spada auto zachowuje sie lepiej chodz nie idealnie. sytuacja dzieje sie tylko na zimnym silniku. Czytalem o czyms takim jak czujnik temepratury wtrysku czy to moze byc jego wina? Jakies pomysly? dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od czujnika temperatury cieczy . znajduje sie z tylu glowic w metalowej rurce :) 4 piny . A strzela w tak jakby dostawal za duzo paliwa ?? smierdzi benzyna ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelac nie strzela ale 2 razy mocno bylo czuc benzyna to od tego czujnika moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są takie same obroty jak odłączę przepływomierz i przełączam na gaz, więc pewnie coś z gazem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego k232 u nas w 2.6 nie ma przeplywki . tak ten czujnik odczytuje temperature i moze byc ze ciagle widzi na - tam 30 strzelam i daje wiecej paliwa jakby ssanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat. Dopiero teraz miałem czas się tym zająć wymieniłem ten czujnik i dalej to samo bez zmian. Jeden "spec" podpowiedział mi że moze to byc pompa paliwa ale czy wtedy auto po 1-2 minutach chodziło by normalnie? Jakies pomysly>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być praktycznie wszystko co wpływa na skład mieszanki.

A masz może coś takiego jak awaryjne odpalanie na LPG ?

Jeśli tak , to może warto sprawdzić czy objawy takie same.

Co do pompy to takie gadanie nic nie daje - niech spec coś konkretnie sprawdzi np.jakie daje ciśnienie.

(najprościej =najdrożej to wymienić pompkę a objawy zostaną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...