Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima zanika przy większych obrotach


jozin3k

Rekomendowane odpowiedzi

Sam czekam na jakieś wiadomości także Ci nie pomogę. U mnie np jak.stoi w cieniu samochód to klima dziala idealnie. Nie wiem co może być u mnie przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam sie pod temat ja mam dokładnie tak samo. ale zauważyłem że nawet nie chodzi o obroty silnika tylko o obciążenie jakie silnik dostaje. gdy jadę pod górę to klima przestaje działać jak jadę z góry to działa i powiedzmy że tu i tu mam 2tys obrotów. ja już tak 3 lata jezdżę i fachowcy od klimatyzacji nie wiedza o co chodzi. raz słyszałem ze komputer wyłącza sprężarkę żeby maksymalnie wykorzystać moc silnika ja mam silnik AVB 1.9 tdi 101 km. normalnie to nie przeszkadza ale gdy na zewnątrz jest 38stopni i kilka kilometrów pod górkę sie jedzie to trzeba okna otwierać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wyłącza klime jak jest duże zapotrzebowanie na moc, np podczas przyspieszania...

Można to wyłączyć w adatacjach klimatronika (kanał 03 zmiana z 1 na 0) więcej info o tym znajdziesz tu http://workshop-manuals.com/audi/a4_sedan/v6-3.2l_%28bkh%29/heating_and_air_conditioning/control_module_hvac/component_information/testing_and_inspection/programming_and_relearning/adaptation_of_a/c_control_head_climatronic_control_module/designated_adaptation_channels_overview/page_10327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bęc... u mnie sprawa rozwiązana :( Kompresor klimatyzacji skończył żywot zajebując cały układ w opiłki... Do wymiany kompresor, chłodnica, osuszacz i czyszczenie układu ok 1.5k pln.. W tym roku wole taki hajs przeznaczyć na tatuaż. Klima poczeka... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2015 o 23:05, jozin3k napisał:

Witam, posiadam audiczke 2006 rok mam problem mianowicie przy większych obrotach z tego co zauważyłem i w te upalne dni klima wydaje się jak by zanikala w te upalne dni na postoju gdy stoję na światłach to nagle wraca klima. Natomiast jak jest chłodny wieczór to przy większych obrotach działa dobrze czuć te zimno. Proszę o pomoc byłem sprawdzić czynnik szczelnosc wszystko mam sprawne co może być przyczyną?

Witam, temat stary ale może ktoś się uporał z problemem? U mnie to samo tyle że nowa sprężarka na pokładzie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu.

U mnie też klima działa tylko  na wolnych obrotach po dodaniu gazu spada ciśnienie w układzie i wyłącza się wentylator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia błędy w ECU i w sterowniku klimatyzacji. Powodów.moze być kilka, od walniętego czujnika temperatury silnika, przez czujnik ciśnienia klimy w skraplaczu (chłodnicy klimy) po czujnik temperatury silnika, czy sam kompresor. Trzeba też sprawdzić wartości na wolnych obrotach w sterowniku klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...