Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przestala dzialać klimatyzacja - prosze o pomoc


gcienki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jechałem ostatnio i nagle przestala dzialac klimatyzacja. Probowalem sprawdzać wszystko po koleji i stwierdziłem że dekielek sprzegla kola pasowego kompresora na wyłączonym silniku jest luźne tzn rusza sie jest jakby bylo nie dokręcone. Nie mam pojęcia z jakich powodow nagle w czasie jazdy przestalo lecieć zimne powietrze. Ma ktos jakis pomysł co jeszcze mogę sprawdzić nim udam sie do jakiegoś warsztatu który zapewne będzie mi wciskal cały kompresor. Podpinalem vag błedów brak. Pomocy poradzcie coś. Audi A4 2004r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówi klimiarz ? Szczelność , czynnik , zaworek, sprężarka. To wszystko do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie byłem wole popytać za nim ktoś będzie mi chciał coś wciskac. Zjechali ma stacje zatankować i juz wyjechałem bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij VAGA i sprawdź czy zawór w kompresorów reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiąłem vaga przy właczonym LO wentylator na 2/3 mocy na bloku 1 kompresor 0,6 ampera, cisnienie 6 barów. Na polskim vagu w blokach danych Kompresor amper 0,65, Warunki? 54,6%, napięcie na sprzegle kompreora 45, napięcie na pinie (75-N25 ) 5 barów. Czy mozna cos po tym wnioskować? Poradzcie coś. Wiem że mozna jechać do klimiarza ale za nim to zrobie chciał bym znac przyczynę. obawiam się że może być bzdura a zostane skasowany za za wymiane conajmnie 5 rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwalone sprzęgło kompresora , taki mi sie wniosek przyszedł.... pytanie dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor ma ciężko to i sie urwalo.

Zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po naprawie. Ukręcil się walek kompresora, i tu dziwota sprzęglo sie nie zerwało a ukręciło wałek. Naprawa 800 zl tj regenerowany kompresor, sprawdzenie układu pod kątyem zanieczyszczeń, uzupelnienie czynnika plus gwarancja na 12 miesięcy, serwis gwarancyjny po miesiącu od naprawy. Dziekuje wszystkim za pomoc w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...