Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Własnoręczny montaż gazu, czy można ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeżeli czujesz się na siłach to możesz sobie takie coś założyć jeden minus to ze przy przeglądach będzie problem i do tego jak wydarzy się jakaś większa kolizja a nie będzie papierów na instalacje może byś sporo problemów. Teraz sporo warsztatów umożliwia montaż LPG na raty

Opublikowano

Moje 2 a4 b5 1.6 ahl jest też świerzo po montażu gazu, Intalacja używka z rozbitej mazdy 323f na blosie. koszt? 2 dni przekładanie gratów. Robiłem pierwszy raz, do tego ma ładny wlew pod klapką i robi 100 km za 20zł. Spalanie 10l LPG

Opublikowano
  • Autor

Panowie, nie wiem jak to ugryźć, otóż zastanawiam sie nad reduktorem AC R01 250km i listwą wtryskową BARRACUDY, i w opisie znalazłem że średnica króćca LPG reduktora wynosi fi16 a listwy fi12. Dlatego zastanawia mnie to czy można a jeśli tak to jak to połączyć ?

Czy byłoby to takie proste że wystarczy zastosować inny króciec w listwie i ot rozwiązania ?

Edytowane przez Mateuszek1001

Opublikowano

Napisano dziś, 17:02

Panowie, nie wiem jak to ugryźć, otóż zastanawiam sie nad reduktorem AC R01 250km i listwą wtryskową BARRACUDY, i w opisie znalazłem że średnica króćca LPG reduktora wynosi fi16 a listwy fi12. Dlatego zastanawia mnie to czy można a jeśli tak to jak to połączyć ?

Czy byłoby to takie proste że wystarczy zastosować inny króciec w listwie i ot rozwiązania ?

coś takiego pomoże na rozwiązanie Twojego problemu http://allegro.pl/czaja-fls-wej16-wyj12-filtr-fazy-lotnej-poliester-i5677783122.html

Edytowane przez darko

Opublikowano
  • Autor

O dzięki wielkie. Już powoli ogarniam z czym to sie je :)

Opublikowano

listwą wtryskową BARRACUDY,

jak zakładasz Barracudy to tylko montowane pojedynczo na trójnikach,

tak to wygląda,

lckh9kyy.jpg

222jqvx7.jpg

Opublikowano
  • Autor

Dlaczego zastosowanie listwy jest gorszym pomysłem ?

Opublikowano

Bo masz dużo dłuższe wężyki, a na krótkich wtryski szybciej podadzą gaz oraz precyzyjniej

Zastanów się dlaczego wtryski pb są jak najbliżej zaworów ssących

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

Dlaczego zastosowanie listwy jest gorszym pomysłem ?

bo przy zastosowaniu listwy daje się dosyć długie wężyki między wtryskami a wkrętką w kolektorze dolotowym,

dlatego wkrętki w kolektorze daje się jak najbliżej wtrysków benzynowych i pod podobnym kątem i jeśli jest taka możliwość to wtryski gazowe daje się także jak najbliżej wkrętek przez co podawanie gazu do kolektora jest bardziej precyzyjne i bez żadnych opóźnień,

a w Audi da się to wszystko zamontować,tu 1,8T

5e3ixh3m.jpg

Opublikowano
  • Autor

A powiedzcie mi proszę jak łączony jest wąż z wtryskami, widzę tutaj że chyba przez trójnik, mam racje ?

Opublikowano

A powiedzcie mi proszę jak łączony jest wąż z wtryskami, widzę tutaj że chyba przez trójnik, mam racje ?

fvqp3txw.jpg

Opublikowano
  • Autor

Okej, dzięki wielkie

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, sporo rozjaśniło.

Znalazłem własnie takie cudo http://www.phjacus.pl/16-Adaptery-pod-wtryskiwacze-Bosch-1-oring-p588.html i sie zastanawiam jakie zalety ma takie rozwiązanie oczywiście oprócz wiercenia w kolektorze, no i wiadomo wady. Wie ktoś coś na ten temat?

Opublikowano

Montowałem takie w Volvo bo znajomemu nie chciało się kolektora odkręcać (dużo roboty)

Listwa wtryskowa wiadomo idzie do góry, a w tym aucie nie ma tu osłony więc nie przeszkadza

W audi na pewno nie założysz osłony silnika chyba że jakoś na ukos

Po za tym same korzyści, szybki montaż, doprowadzenie gazu może być obracane jak komu pasuje, blisko zaworów ssących.

Auto już chodzi trzeci rok na tym i jest szczelne połączenie

Osobiście w audi tego bym nie zamontował, niezbyt to estetycznie później wygląda.

Zdjąć kolektor w 1.8T nie jest tak źle, a dużo wygodniej nawiercić na wkrętki

Przy okazji sprawdzić stan odmy itp

Edytowane przez edekxp

Opublikowano

a jak to jest później z pracą silnika przy takich adapterach na samej pb

Opublikowano

Myślę że różnicy nie będzie, w volvo nie ma

To jest jakaś odległość 1,5 cm

Edytowane przez edekxp

Opublikowano
  • Autor

No właśnie znajmy mechanik jest zdania że może to sprawiać problemy na PB bo jednak wtryski są nieco wyżej i ECU może głupieć.

Jednak niezła alternatywa dla wiercenia kolektora, choć nie ukrywam zależy mi na estetyce.

Opublikowano

choć nie ukrywam zależy mi na estetyce.

tutaj Barracudy są pod plastikową osłoną,reduktor pod zbiorniczkiem wyrównawczym,

nic nie widać poza wtyczką od ster.LPG

oye3un7j.jpg

Opublikowano
  • Autor

No to mi sie podoba, bardzo estetycznie to wszystko zrobione. ^_^

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.