Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jakie amortyzatory do 1BE ?


daniel95

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zbliża się czas wymiany amortyzatorów w moim A4 i teraz pytanie a włściwie proźba, jakie amorki konkretnie przód najlepiej prosze o numery fabryczne, jaka firma i jaki rodzaj. Chce uniknąć podniesienia samochodu (optycznie) a nie mam pojęcia czy przy springach -20mm amory szły takie same jak standard czy były niższe/twardsze. Sprawa dość pilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy -20mm to mozna spokojnie standardowe amortyzatory założyć, a jakiej firmy to pomoże ci szukaczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy po założeniu standard nie podniesie mi się auto? chc aby zostało tak jak jest optycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu bym sie pokłócił, bo w którymś samochodzie miałem tak, że po wymianie amorków auto stało wyżej, nieznacznie aczkolwiek zauważalnie.

A chyba nawet raz w :audi: po wylaniu się jednego z amortyzatorów auto zrobiło mi lekkiego nurka, tak więc wydaje mi się, że w lekkim stopniu wpływają na wysokość auta, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi seryjne nie utwardzane zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli amory gazowe to auto może się podnieść, przerobiłem to na seacie kumpla, zmiana amorów i d*pa podniosła się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli amory są wyrąbane ponad miarę, to auto może siąść, ale jeżeli są w miarę sprawne, to nie powinno być różnicy. Amortyzatory tłumią drgania sprężyn, a nie utrzymują auto wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w katalogi Ic znalazłem cos takiego:

SACHS amortyzator gazowy P AUDI A4 11/94- (zawieszenie sportowe) - nr art. 170 813

Strona zabudowy: oś przednia

Podwozie: dla pojazdów z zawieszeniem sportowym

do numeru podwozia: 8D-1-030 000

ktos potrafi to rozszyfrować?

[br]Dopisany: 04 Listopad 2008, 15:03_________________________________________________i wiem już że jest zamiennikiem takich amorów w Audi:

8D0 413 031 BE

8D0 413 031 BG

4B0 412 031 P

3B0 413 031 H

8D0 413 031 AH

8D0 413 031 AE

8D0 413 031 H

8D0 413 031 K

8D0 413 031 N

8D0 413 031 P

ciekawe czy to BE w pierwszym z nich to to co mnie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że było ale nic z tego konkretnego nie wynika: wiem jakie powinny być: boge bordowe(czerwone), tylko ich sie nie da kupic bo od jakiegoś czasu SACHS jest włascicielem boge.. dlatego ten watek, chce sie dowiedziec czy ten rodzaj sachsa (dedykowany do zawieszenie sportowego) to jest element do 1BE zamiast wspomnianego boge..[br]Dopisany: 04 Listopad 2008, 15:34_________________________________________________...i wszytsko jasne, kilka telefonów, kilska stron w necie i juz wiadomo, amortyzator SACHS 170-813 jest zamiennikiem 8D0 413 031 AE, a ten numer dotyczy czerwono-ceglastego amortyzatora BOGE montowanego w zawieszeniu 1BE, dodam że cena tego amortyzatora w IC to 271zł/szt (nie muszę informowac z kartą rabatową wyjdzie taniej :). Osobiście więc uważam że niecałe 200zł za amortyzator jest w zupełnosci do przyjęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...