Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Demontaz półosi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam potrzebuje wyciagnac półos do wymiany oslony przegubu wewnetrznago, ktos podpowie co odkrecic, co i jak, z góry dzieki za info

Opublikowano

Osłona metalowa manszety przegubu do odkręcenia- 3 śruby, później 6 śrub na flanszy od strony skrzyni biegów, 1 śruba od strony koła, kierownicą skręcić do oporu i jak trochę pogmerasz to półośka wyjdzie, nie ma potrzeby rozpinania wahaczy.

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie poszło tak jak piszesz, nawet osłony nie trzeba odkręcać, dodam iz do wymiany osłony przegubu wewnętrznego potrzeba zdemontować przegub zewnetrzny

Wielkie dzięki za pomoc, dzięki tobie nie rozpinałem wahaczy

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ktos wie jakim kluczem odkrece sruby na flanszy skrzyni? I jakim srube przegubu zewnetrznego?

Opublikowano

Ktos wie jakim kluczem odkrece sruby na flanszy skrzyni? I jakim srube przegubu zewnetrznego?

jeśli dobrze Cię zrozumiałem to do odkręcenia 6 śrub półośki od flanszy skrzyni jest bodajże klucz spline 8 a do odkręcenia półosi z piasty jest imbus 17mm chyba że masz śrubę sześciokatną to klucz chyba 24mm lecz jeśli chodzi Ci o odkręcenie flanszy od skrzyni to jest to imbus 6 lub 8mm

Edytowane przez MemberA4

  • 9 miesięcy temu...
Opublikowano

Mam pytanko: gdzie znajdę w internetach osłonę gumową przegubu wewnętrznego? jakoś wujek gogle nie chce mi pomóc :(

Opublikowano

Mogę Tobie podesłać bo akurat mam jedną wolną. Jbc daj znać na PW.

Opublikowano
Dnia 19.08.2015 o 19:45, lexyy napisał:

dodam iz do wymiany osłony przegubu wewnętrznego potrzeba zdemontować przegub zewnetrzny

nie trzeba.

wymianę osłony jak i samego przegubu można robić na aucie bez odkręcania jej z piasty i wyciągania półosi :)

 

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam

Z góry przepraszam za odkop tematu ale jutro zabieram się za wymianę osłony przegubu wew.półosi prawej. Będę to robić sam i pytanie, czy lepiej to robić na kanale czy bez i czy da się bez wyciągania półosi ? Co muszę odkręcić i na co zwrócić uwagę ? Robię to 1szy raz. Osłonę zew.już wymieniałem kiedyś ale to było w moim poprzednim samochodzie Ibizie, tym razem poszła mi wew. w  A4'ce. Kupiłem osłonę LOBRO, myślę że jakość będzie OK...

Ile czasu muszę poświęcić na to?

Proszę o pomoc i wskazówki. Z góry wielkie dzięki ;)

Edytowane przez pawlo_SL

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
W dniu 29.06.2018 o 13:13, pawlo_SL napisał:

Witam

Z góry przepraszam za odkop tematu ale jutro zabieram się za wymianę osłony przegubu wew.półosi prawej. Będę to robić sam i pytanie, czy lepiej to robić na kanale czy bez i czy da się bez wyciągania półosi ? Co muszę odkręcić i na co zwrócić uwagę ? Robię to 1szy raz. Osłonę zew.już wymieniałem kiedyś ale to było w moim poprzednim samochodzie Ibizie, tym razem poszła mi wew. w  A4'ce. Kupiłem osłonę LOBRO, myślę że jakość będzie OK...

Ile czasu muszę poświęcić na to?

Proszę o pomoc i wskazówki. Z góry wielkie dzięki ;)

Jak masz dobry podnośnik albo najazdy to można bez kanału robić. A ile czasu?..... Jak Ci się będzie chciało to zrobisz w godzinę, ale najlepeij mieć ze 3 w zapasie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.