Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 TDI chip tuning przy 4biegowym automacie


a4bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 1998r. automatyczna skrzynia 4 biegowa starego typu ADR, wersja 110 koni. Automat jak i silnik w dobrej kondycji, chciałbym zrobić program na około 130-140KM. Automat bez sekwencyjnej zmiany biegów, czy jest to problem i jak z wytrzymalascia tej skrzyni przy spokojnej jeździe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie modyfikacja tych silników w automacie to nie problem, tylko jego efekty hmm, na pewno będzie jeździć lepiej niż seria. Ale jazda robi się bardzo specyficzna. Jeśli pasuje Ci obecna charakterystyka, a brakuje mocy to jak najbardziej tak.

Przy 130 i jeździe jak mówisz nie powinno się to na niej odbić, też kwestia rozłożenia momentu. Lepiej zrobić płasko i długo, co też myślę będzie pasować do spokojnej jazdy i zapewni przyjemniejsze wyprzedzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mówisz, ze jadza robi sie bardzo specyficzna ? Mógłbyś rozwinąć tą myśl ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze różnica będzie dopiero na 3 i 4 biegu odczuwalna bo skrzynia jest dość specyficzna, jej działanie :-D Zastanawia mnie kwestia hamowania auta z tą skrzynią gdzie nie mamożliwości sekwencyjnej zmiany biegow, poleci ktoś kogoś z Łodzi co to ogarnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shamowanie bedzie problematyczne zwlaszcza ze dopiero mniej wiecej powyzej 3000 obr wszystko sie zepnie i pomiar bedzie w miare prawidłowy (o ile straty da sie poprawnie wyliczyc)

natomiast moment bedzie niewiarygodny bo ponizej 3000 jak mocno sie gaz depnie zawsze zrobi kickdown

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten automat myślę że będzie to problematyczna akcja, do kogo w łódzkim udać się na program? Jaki to mniej więcej Koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten automat myślę że będzie to problematyczna akcja, do kogo w łódzkim udać się na program? Jaki to mniej więcej Koszt?

trzeba poprostu zrobic delikatny program "na logach" (bez pomiaru na hamowni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki, oczywiście orientacyjny koszt takiej imprezy byłby u Ciebie, może być na pv:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciahciah robił mi program pod dokładnie taki sam model, jeżdze na nim ponad pół roku, autko śmiga, mniej pali, szybciej sie zbiera odczuwalne na 3-4 biegu ale na 1,2 też ;) Ogólnie polecam, program robiony pod logi bez hamowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Sam posiadam takie audi z silnikiem AVG, zastanawiałem się nad chipem, ale zacząłem od podstaw czyli czyszczenie dolotu, zaślepienie egr + dawka nastawnika z 4,6 na 3.0-3.2. Jest całkiem spora różnica. Najbardziej czuć różnicę powyżej 130-140 gdzie kiedyś był już mułowaty. Sprawdz też przepływkę bo one lubią zaniżać. I dopiero po tym wszystkim pomyśl nad chipem. Skrzynia jest charakterystyczna aczkolwiek czasami lepiej przyśpiesza trzymając pół gazu niż cały, bo nie kręci go powyżej 3800. Po za tym na forum pisano o przekodowaniu skrzyni na tryb sport ale ja sam osobiście nie znalazłem nigdzie jak się to robi i co to do końca zmienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...