Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe opony z tyłu. Auto myszkuje po drodze.


baca1910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zmieniłem opony z tyłu na uniroyal rainsport 3 225 40 r 18 nòwki. Przód jeszcze dosyć pokaźny bieżnik maja więc pomyślałem że na następny sezon kupię kolejne 2 i bede miał spokój. Niestety bezpośrednio po montażu autem jeździ sie fatalnie. Pływa niemiłosiernie przy szybkim ruszaniu lewo prawo na prostej. Dodatkowo jak sa jakies górki dziury czy wyniesienia na drodze jest nieprzewidywalny. Strach jeździć... Zauważyłem że jak wyłącze ESP jest znaczna poprawa jednak wciąż jest coś nie tak. Co może być przyczyną???

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ciśnienie w oponach. U mnie był podobny przypadek po kupnie nowych 18 i okazało się, że trzeba było zwiększyć ciśnienie o 0,2 bara bo opony były miękkie i tył też pływał. Dopompowałem z 2,4 na 2,6 i objawy ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie zakładania kazałem 2.5 nabić... Byłem przekonany że tyle napompował i upusciłem sobie z przodu na 2.5 z 2.7 i tak jeździłem. Juz miałem reklamować oponki a tu przez frajera co montował takie jaja. Pojechałem przed chwilą na stacje patrze a na tyle ledwo 2.0. Nabiłem 2.7 do każdego i jest lux :-D nawet lepiej wybiera dziury a o prowadzeniu nie ma co pisać. W końcu czuje że jeżdżę Audi. Dzięki bardzo za naprowadzenie mnie na dobre tory. Jak widać nikomu nie można ufać i zawsze trzeba sprawdzać :-\

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie mi tez troche myszkuje ale ja mam nowki z przodu a te co byly na przedzie poszly na tyl tak mi doradzil wulkanizator ze niby mniej wyzabkowane nizeli te co lataly na tyle mimo gorszego stanu bieznika 17 225/45 to jakie cisnienie przod tył?

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe opony zawsze na tył. Ja Nabiłem 2.6. Troche teraz twardo ale pewne prowadzenie to podstawa. Gdyby zależało mi bardzo na komforcie to już dawno bym sprzedał 18 i 16 zamontował. A w twoim przypadku sprawdziłbym geometrie. Może to będzie przyczyną całego zła. Ja pierwsze co zrobiłem po zmianie opon to właśnie pojechałem na geometrie. Szkoda nowych opon ;-)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geometria byla zrobiona jakis czas temu nie pamietam tylko czy przed zakupem oponek czy po. mam napompowane 2.2 dopompoje do 2.5 zobacze wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów pływania może być kilka niestety :-( amortyzatory, tuleje wahacza, gumy stabilizatora, sprężyny, ciśnienie w oponach az w końcu miękki bark opony tak jak jest to w moich Uniroyalach, dlatego też muszę jeździć z większą ilością ciśnienia. Ech... Żałuję że nie kupiłem od razu kompletu pirelli za 1800 zl i bym mial święty spokój...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal to świetna deszczowa opony z tym ze ma swoje wady. Po 1 jest właśnie mega miękka a po w autach typu kombi na wielowahaczu ząbkuje. Kupiłem nowe do hondy i po kilku tys km sprzedałem bo zaczely zabkowac a rozmiar spory 225/45R17. Teraz mam założone Bridgestone potenza Re50a. Dla mnie najlepsza opona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dojeżdże ten sezon i sprzedam. A na następny sezon pójdą albo vredestein ultrac sessanta albo właśnie pirelli.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A na następny sezon pójdą albo vredestein ultrac sessanta albo właśnie pirelli.

Odpuść sobie te opony. Na forum znajdziesz temat o ich wystrzałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, jakim budżetem dysponujesz :)

Chciałbym się w 2 tysiacach zamknąć ale max co mogę dać to 2400 ;-) będzie coś sensownego (tzn. lepszego od uniroyal rainsport 3) w tych pieniądzach?

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Ja mam vredesteina 235 40 18 x4 i zlego slowa nie powiem

Właśnie mocno się zastanawiałem nad ich kupnem ale niestety wszędzie tylko komplet i komplet. A na oponeo mieli 2 oczywiście ale okres oczekiwania z tydzień czasu bo nie mieli na stanie w magazynie. Pech chciał że potrzebowałem na gwałt 2 nowe oponki bo stare strasznie hałasowały i czuć było że to ich ostatnie kilometry, więc wziąłem uniroyale :-\ teraz żałuję bo vredestein rzeźbą bieżnika bije wszystkie inne opony na głowę a i napewno nie są tak k**ewsko miękkie jak rainsporty.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z nitroo. Miałem sessanty 2 tyg na aucie. Prowadzenie było kiepskie i huk straszny a wyzabkowane nie były. Do tego jak poczytałem co się z nimi może stać to podzielowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...