Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana uszczelki miski olejowej .


mike333

Rekomendowane odpowiedzi

panowie od jakiegos czasu mam bardzo minimalne wycieki z miski ,olejowej. Jeśli pisze coś błednie prosze o poprawienie osob w temacie bardziej obeznanych .

Podobno sa tam dwie uszczelki jedna zewnętrzna łatwo dostępna która była robiona jakis 2lata temu(tez cos tam ciekło i jest teraz ok ) oraz druga trudniej dostepna i podobno to jest tak ze jej wymiana starczy na max 2lata i znowu trzeba to robić - rzekomo ten model tak ma ,info zaslyszane gdzies na forach zagranicznych.

Prosze o informacje jakie są plus minus koszty takiej roboty, ile jest z tym roboty - moze ktos ma link do jakiego manuala? , czy to prawda ze starcza to na max 2lata ?

ake-2 2.5tdi 180km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba bzdura że dwa lata znajomy ma juz 5 lat auto i nigdy miski olejowej nie odkrecał i nie cieknie nic nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego przerabiałem ten temat,z górną miską jest zabawy bo trzeba opuścić trawerse i podwiesić silnik,pytałem paru mechaników i każdy mnie wyśmiał mówili że za dużo z tym roboty. Sam to robiłem, pamiętaj o ustawieniu wału korbowego na blokadę i wałka od pompy oleju też się go blokuje.Jak będziesz miał rozebrane auto to proponuje uszczelnić przednią obudowę uszczelniacza wału,ja tego wtedy nie zrobiłem i własnie tam miałem wyciek.Pod górną tak jak i pod dolną miską jest uszczelka,niektórzy twierdzą że tylko pasta.Pozdrawiam

Edytowane przez kacper33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kacper33 dobrze pisze. Są dwie miski olejowe, górna i dolna. Do wymiany dolnej trzeba zrzucić drążek stabilizatora i parę mniejszych gratów. Do wymiany górnej tak jak było wyżej napisane. I chyba o to Ci chodziło, bo ja nigdy nie słyszałem o podwójnej uszczelce do jednej miski. A co do uszczelniacza to zależnie od konkretnego modelu silnika. Akurat w BDG miska jest tylko na uszczelniacz. Co do okresu naprawy, to jak jest dobrze zrobione to trzyma "do bólu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dolnej miski jak cieknie to niema dużo pracy,wystarczy drążek stabilizatora odkręcić, cztery śruby klucz 13 i robi się miejsce do odkręcania śrub miski. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...