Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który silnik 2.0TDI wybrać do Audi A4 B7 2006-2007r


johnystw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowy na forum, wybrałem je ze względu na bardzo dobre opinie w internecie.

Chcę sobie kupić Audi A4 B7 z silnikiem 2.0TDI tylko mam problem który wybrać. Poczytałem trochę w internecie i troche boje się tego silnika.

1.9TDI jeśli już są to tragicznie wyposażone, a chciałbym jednak jeśli wybieram już samochód za 35-40tysięcy by coś w sobie miał.

Do rzeczy: Panowie bardzo proszę o pomoc z wyborem silnika, który 2.0TDI najlepiej wybrać 140 czy 170km? Które najlepiej oznaczenia silnika? Samochody które biorę pod uwagę to roczniki 2006-2007 więc może te 2.0tdi są już jakieś poprawione?

Z góry bardzo dziękuję za informacje.


Bardzo zależy mi by poznać wasze zdanie/doświadczenia z tymi silnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj faktycznie racja. W takim razie może BRD.Też ma 170 koni.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie muszę się bać BRD 170km? Bo chodzą pogłoski, że niby lepiej jakieś BPW 140KM, ponoć mniej problematyczne i każdy mechanik powinien to ogarnąć a te BRD170km ponoc sa bardziej nieobliczalne, to prawda?

Na BRD jest też akcja na pompo wtryski tak? Jak to sprawdzić przed zakupem czy dany samochód kwalifikuje się na taką akcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się sprawdza kod silnika? Rocznik będzie 2006 lub 2007.

Jeśli sprzedający poda mi ten kod silnika to gdzie mam dzwonić by dowiedziec się, czy pompki sa jeszcze na akcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się sprawdza kod silnika? Rocznik będzie 2006 lub 2007.

Jeśli sprzedający poda mi ten kod silnika to gdzie mam dzwonić by dowiedziec się, czy pompki sa jeszcze na akcji?

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/296736-akcja-wymiany-pompowtryskiwaczy-w-serwisie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę dzwonić do serwisu, jak podam im vin to to wystarczy?

Bardzo dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu kupiłen b7 z 2.0TDi (BLB) na dzień dobry poszły wałki do kosza a zagościła pompa z 1.9tdi. pare dni póżniej wsadziłem zaślepke egr z 8mm dziurką. wszystko kosztowało 1300zł. części + robota a radość z jazdy bez cenna:D

Dodam ze nie posiadam dpf-u więc autko pozbawione wszystkich wad.

Pamiętaj jak dbasz to masz:)

Edytowane przez drzewek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna, kupić zadbany egzemplarz to pierwsza najważniejsza rzecz. Jednak chodzi mi o eksploatacje awarie, ceny części np do takiego 170km będą droższe od 140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mam 140 bre kupiłem zadbany egzemplarz z ori przebiegiem120tyś przy 160 tyś pał mi egr po za tym oprócz wymian płymów filtrów i oleju klocków do 195 tyś nie nie dokładałem nic teraz zrobiłem przy niecałych 200 tyś regeneracje pompy oleju ale w każdej 2-litrówce predzej czy później napęd padnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie w ogóle 2.0 tdi, najgorszy silnik jaki kiedy kolwiek mialem, BRD 170km mam, w ciągu ostatnich 2 miesięcy wymieniałem czujnik ciśnienia oleju ten w misie, a co najgorsze, co zresztą pewnie wiesz ze się notorycznie zdarza, pękła głowica, koszt w tysiącach... Porażka, ew. Tak jak koledzy piszą po 2008 roku możesz coś spróbować kupić, ale nie wiem czy w tym pułapie coś znajdziesz :/ Na prawdę, są lepsze silniki ;)

PS. Ori 220 tysi przebiegu 2007 rok, po free wymianie czterech pompek na akcji

Edytowane przez roxerxc90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje brd kupione rok temu przebieg ori165tys. teraz mam 50tys wiecej i wymienilem egr zrobilem pompe oleju ustawilem rozrzad jak fabryka dala i ciesze sie super jazda mojego quatro....a te czesci juz 3 razy ten samochod odrobił;] jak dbasz ....czasem cos wyczyscisz oleje wymieniasz itd to posluzy ci wiele kilometrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...