Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda w klapie bagażnika Avant


Dominik Tarasewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :) Po zakupie mojej drugiej Audi A4 tym razem B6 zauważyłem, że po intensywnych opadach deszczu zbiera mi się woda w klapie bagażnika. Podczas otwierania słyszę przelewającą się wodę wewnątrz klapy, niepokoi mnie to bo może uszkodzić mikrostyk blendy albo coś z elektryki. Pierwsza diagnoza padła na 3 światło stopu, które wymieniłem na nowe jednak ta operacja nie dała żadnego skutku. Uszczelki są w bardzo dobrym stanie i przez nie woda na 100% nie dochodzi. Czy przyczyną może być źle wklejona szyba? Bo szczerze mówiąc innej opcji już nie widzę. Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy przyczyną może być źle wklejona szyba?

Jeśli była zmieniana to tak.

Mam podobny problem tyle że u mnie tylko delikatnie sączy się po szybie.

W dolnej części klapy powinny być fabryczne otwory.

Zobacz czy są i czy są drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wodę za tapicerką klapy. Powodem był wężyk od spryskiwacza który rozłączył się . Łączenie jest obok prawego zawiasu klapy. Ponowne połączenie plus termokurczliwa załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacz tylnej szyby mi nawet nie działa i nie używam go. Wycieraczkę zmieniałem ale uszczelka była wg mnie w bardzo dobrym stanie. Szyba była wymieniana i to chyba przez szwagra i kolegę z piwkiem w ręku bo koszmarnie to wygląda. Może ponowne wklejenie szyby pomoże o ile jakikolwiek zakład podejmie się wycinania i wklejania tej samej szyby. Zapewne zaproponują mi nową... Chyba sprzedam moje Audi </3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu by sie mieli nie podjac, wytną bez problemu, oczyszczą i wkleją z powrotem,

zerwij tapicerkę i zobacz gdzie się woda zbiera, tylko uważaj jak będziesz rwał, tapicerka mocowana jest na wciski blaszane i często lubią zostać w klapie, a tworzywo pęka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu by sie mieli nie podjac, wytną bez problemu, oczyszczą i wkleją z powrotem,

zerwij tapicerkę i zobacz gdzie się woda zbiera, tylko uważaj jak będziesz rwał, tapicerka mocowana jest na wciski blaszane i często lubią zostać w klapie, a tworzywo pęka :/

To prawda. Tapicerkę już raz zdejmowałem w celu naprawy i wymiany blendy zamka, która była w opłakanym stanie a przy okazji regenerowałem silniczek zamka klapy, który ledwo żył. W sumie pękło mi tylko jedno mocowanie, na szczęście są dwa wkręty, które jakoś trzymają to w całości. Zauważyłem, że jak miejscami mocniej dociskam tę szybę to widać jakby dopiero wtedy dochodziła do sylikonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...