Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żółte halogeny w zderzaku


Nyuta

Rekomendowane odpowiedzi

Po co wy się tak spinacie? To tylko halogeny, wątpię żeby kiedykolwiek ktoś przyczepił się o to że są lekko przyciemnione folią. Gdyby chodziło tutaj o przednie lampy to można by nie pojeździć zbyt długo bo to mocno rzuca się w oczy i ma spory wpływ na bezpieczeństwo, przynajmniej w teorii, halogenów może nie być wcale i też jest dobrze.

Mnie wczoraj zatrzymali właśnie za brak tablicy z przodu, przetrzepali mi przez to całe auto, po za tablicą doczepili się jeszcze o niezamocowany akumulator, ale jakoś olali to że mam HIDy, a spryski w zderzaku nawet nie są podłączone. Co do samej tablicy wydaje mi się że gdyby była za szybą to może się znaleźć ktoś komu się to nie spodoba bo rzekomo jest mało widoczna. jakby nie było coś w tym jest.

Halogeny ja bym śmiało oklejał, w najgorszym wypadku zerwać folię to minuta.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o przyczepianie się, ale jak będziesz miał nie daj Bóg kolizje lub wypadek nie z twojej winy z kimś kto jest cwany, i który się skapnie że masz hidy to pierwsze co robi to beczy że go jakieś dziwne ksenony oslepialy, zaczynają sprawdzać ci te lampy i zgadnij kogo choćby współ wina się staje nagle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak to jest z rozklejaniem przednich lamp? :) Czytałem o jakimś sposobie w piekarniku na 2 minuty i po trochu próbować odzielić klosze od lamp :) I czy np. ciemniejsze lampy z przodu nie oklejone tylko rozklejone pomalowane i sklejone wszystko w miare "Profesjonalnie" jest legalne czy to już ryzyko i przesada? A tak jak piszecie halogeny raczej okleje folią :) Najwyżej sie zerwie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku malowania lamp to kontrolerzy nie dopuszczają do głowy myśli że można rozkleić , pomalować i skleić lampę. Wierzą że to ori , a śladów ingerencji nie widać więc tak to się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halogeny śmiało możesz oklejac najwyżej zerwiesz i po sprawie , tylko abyś ich nie włączał w czasie jazdy

Edytowane przez buka1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przepis, który definiuje iz swiatla mijania drogowe i postoje musza byc barwy białej, przepisy nie definiuja jakiego koloru masz miec halogeny(swiatla przednie przeciwmglowe) wiec róbta co chceta w tym przypadku, ja jezdze z halogenami oklejonymi najtansza folia na zolto okragly rok, i co? nikt sie nie przyczepil i nie przyczepi bo nie ma prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o tym samym mowie bo przeciez full aut ma ori zolte halogeny.

Sluchajcie a co jezeli mam hallo a mi nie dzialaja???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh god, sory tak to jest jak sie długo śpi po drugich zmianach :decayed:

halogeny(swiatla przeciwmglowe przednie) nie są obowiązkowe, a więc możesz je miec ale nie musisz, jeśli nie działają nic sie nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy nie jest tak ze jeśli są to muszą działać. Ostanio byłem na przeglądzie, i tam robi dwóch młodych ale mega ogarniętych, i mocno przepisowych, i sprawdzali czy mi obce działają znaczy przednie przeciwmgłowe więc śmiem przypuszczać że muszą być sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy nie jest tak ze jeśli są to muszą działać. Ostanio byłem na przeglądzie, i tam robi dwóch młodych ale mega ogarniętych, i mocno przepisowych, i sprawdzali czy mi obce działają znaczy przednie przeciwmgłowe więc śmiem przypuszczać że muszą być sprawne

nie słuchasz mnie, to co robią młodzi to może kwestia grzeczności, sprawdzili halogeny czy działają po to aby naprzyklad poinformowac Cie o ewentualnej usterce/spalonej żarówce, jak coś nie jest obowiązkowe to znaczy, że nie musisz mieć tego ale jak jest to nie oznacza, że musi być sprawne bo po prostu jest nie obowiazkowe... nigdy nie spotkalem sie z policjantem, który sprawdzał by przednie światła przeciwmgłowe a dlaczego? bo to tylko twój problem czy one działają czy nie, są dodatkowym oświetleniem i dają Ci wieksza widocznosc w miejscach/sytuacjach gdzie można ich uzywac a mianowicie na kretych drogach odpowiednio oznaczonych, mgle i ostro padajacym deszczu, który ogranicza widoczność, mandat który możesz dostać w związku z przednimi przeciwmgłowymi to mandat za nie prawidłowe używanie ich np. w warunkach dobrej widoczności za dnia...

jako iż każdy jest człowiekiem, moge się mylić w każdej kwestii dlatego dopuszczam opcje, że kazde oświetelenie, które znajduje się na aucie mimo iż jest nie obowiązkowe powinno być sprawne, tutaj nalezałoby znaleźć taki przepis i nim się podeprzeć, aby doprowadzić tą kwestie do końca dobrze by było sprowadzić użytkownika hak64 do tego tematu, jesli komus zalezy mysle, że sie pofatyguje i uzyska finalną odpowiedź

pozdro :hi:

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co mandat a za co nie mówić mi nie musisz ???? przez 8 lat bycia pałą która nadal zresztą jestem trochę się ich nawystawialem ????? dlatego pytałem kolegę z drogówki o folie mówił że nie można, obiecał pokazać przepis, jak wrócę z urlopu to jeszcze go pomolestuje o to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co mandat a za co nie mówić mi nie musisz przez 8 lat bycia pałą która nadal zresztą jestem trochę się ich nawystawialem dlatego pytałem kolegę z drogówki o folie mówił że nie można, obiecał pokazać przepis, jak wrócę z urlopu to jeszcze go pomolestuje o to

uuuuuu, mamy gline na forum :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważał bym ze słownictwem lepiej go nie molestuj :D

Edytowane przez buka1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...