Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie CB radio i antene kupic??


Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku zaznacze ze w tym temacie jestem zielony ale jestem zmuszony kupic cb... Poczytalem troche forum i poszukalem na allegro i z tego co widze ludzie polecaja Uniden PRO 520XL ale czytalem ze te radia nie maja homologacji i przy komtroli grozi za to mandat 1000zl bodajrze?? w sumiemi by to nie przeszkadzalo tylko sek w tym ze od czasu do czadu jezdze za granice dokladnie niemcy belgia holandiatamte strony :tongue4: i ciekawi mnie jak to sie ma ta homologacja za granica tez jest wymagana czy jak to jest ?? i jeszcze wyczytalem cos o modulacji AM i FM i podobno za granica chyba nie jest dozwolone Am ?? o ile sie nie myle a w razie kontroli co mi grozi?? to tyle odnosnie radyjka. o antenach tez poczytalem i chyba PRESIDENT MISSOURI jest polecana. zaznaczam ze czesto jezdze w trasie. do mista mi raczej cb nie potrzebne no chyba ze to bedzie warszawa :tongue4: i jeszcze jedno czy w ustawianiu radyjka zeby dobrze odbieralo potrzeba jakies wiekszej filozofii? :tongue4: bo ja zielony w tym temacie i jka myslicie poradze sobie z tym?? znalazlem cos takiego na allegro

http://www.allegro.pl/item470236858_uniden_pro_520_xl_antena_president_missouri.html

co o tym myslicie ??

czy moze nie zawracac glowy allegro i podjechac do sklepu i kupic i zeby mi wszytsko poustawiali??

oczywiscie z allegro wyjdzie taniej :wink4:

dzieki z gory za pomoc i ewentualne linki do czegos ciekawego na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden PRO 520XL ale czytałem ze te radia nie maja homologacji i przy kontroli grozi za to mandat 1000zl bodajże??

rzadko się to zdarza

ze od czasu do czadu jezdze za granice dokładnie Niemcy Belgia Holandia strony tongue4 i ciekawi mnie jak to sie ma ta homologacja za granica tez jest wymagana czy jak to jest ?? i jeszcze wyczytalem cos o modulacji AM i FM

radio musi mieć multistandart czyli am i fm a kar za to nie będzie a ubot tego niema

czy moze nie zawracac glowy allegro i podjechac do sklepu i kupic i zeby mi wszytsko poustawiali

będzie najlepiej jak kupisz na miejscu doradza ci ze sprzętem jaki chcesz . Na pewno będzie taniej na allegro ale ja wychodzę z tego założenia ze muszę widzieć sprzęt na żywo i wypróbować jak działa . Wiec powodzenia w zakupie . Pozdrawiam Patryk :decayed:

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=2660&highlight=president+missouri

tu masz o antenie

http://www.cb-radio.pl/phpBB/index.php?c=17&sid=184ed40305804fef3fd839f918a9953e

a tu masz o radiach poczytaj i na pewno coś wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piechol: czytalem te watki... ale najbardziej mi chodzi o ta homologacje i jak jest z tym cb radem za granica i te am / fm i czy sa problemy z ustawienem cb radio po zakupieniu i czy to jest bardzo skaplikowane.. czyli o taka wypowiedz jak wyzej

Cytuj

ze od czasu do czadu jezdze za granice dokładnie Niemcy Belgia Holandia strony tongue4 i ciekawi mnie jak to sie ma ta homologacja za granica tez jest wymagana czy jak to jest ?? i jeszcze wyczytalem cos o modulacji AM i FM

radio musi mieć multistandart czyli am i fm a kar za to nie będzie a ubot tego niema

czyli moge jezdzic z unidem za granice?? bez konsekwencji?? tonajbardzije mnie interesuje bo polska to wiadomo jak to jest a z niemcami nie ma zartow :kwasny:

i z jaka cena musze sie liczyc chca kupic gdzies na miejscu cb?? powiedzmy te uniden z antena presidenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę jeździć z unidem za granice?? bez konsekwencji?? to najbardzije mnie interesuje bo polska to wiadomo jak to jest a z Niemcami nie ma żartów kwasny

możesz tylko że Polacy są na 28 kanale

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=930

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=336

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę jeździć z unidem za granice?? bez konsekwencji?? to najbardzije mnie interesuje bo polska to wiadomo jak to jest a z Niemcami nie ma żartów kwasny

możesz tylko że Polacy są na 28 kanale

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=930

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=336

troche stare te artykuly :tongue4: ale jesli nic sie nie zmienilo i dobrze zrozumialem moge norm;lanie jezdzic na cb uniden tylko ze w polsce na 19 kanale a za granica zeby pogadac z polakami musze na 28 przelaczyc?? dobrze zrozumialem? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good:

teraz zostalo tylko dobry sklep w Białymstoku znalezc i jechac kupowac i montowac zestaw pewnie bedzie taki jak w tym pierwszym linku wydaje sie mi dobry po przeczytaniu forum cb:) moze ktos moze jakis dobry sklep polecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj unidena bo on zapierd**** po innych kanałach.. poza tym brak deklaracji zgodności a przede wszystkich szkodzisz innym ;] no chyba ze znajdziesz gdzies unidena z roku 2006-2007 to ok :)

proponuje lafayette ERMES(ok 400zl) + antena sirio titanium na magnesie lub na stałe(ok 200zl) i masz za***isty zestaw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierz Unidena. Sam mam u siebie takiego tylko model 510 i jest radyjko super, żadne Alany czy TTI nie dorastają im do pięt. Jedyna alternatywa i konkurent tego radyjka to jego droższy brat bliźniak President. Ode mnie chłopaki, którzy jeżdżą na przewozach do Niemiec, Belgii czy Anglii mają w busach Unideny i nie mieli problemów do tej pory z polizeiami więc nie masz czym się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się:

co powiecie na temat tego radyjka:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=466098219

ja zbytnio sie nie znam wiec sie nie wypowiem ja raczej bym chcial cos znlezc do 400zl razem z antena wiec chyba z tym unidetem by sie chyba udalo. czy jednak myslicie zeby zwiekszyc budzet...?? jak tak to do ilu ?? to moze jeszcze cos bym wyskrobal ale ciezko bedzie a radyjko w mojej obecnej sytuacji bardzo by mi bylo pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unidena kupisz spokojnie na allegro już za 200 zł + antena konkretna ok 150 zł i masz zestaw naprawdę lux. Ja w swojej A4ce mam antenę Hustler (dałem za nią ok 60-70 zł) i bardzo dobrze daje radę. Osobiście nie chciałem kupywać drogiej anteny bo zaraz by się komuś spodobała a już tą co mam raz chcieli mi ukraść, zabrali ale nie uciekli z nią daleko :> :>.

Jeżeli radyjko to kupujesz do osobówki to wystarczy Ci swobodnie Uniden 510, podejrzewam, że w tych dodatkowych funkcji jakie są w 520 nie korzystałbyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowych funkcji jakie są w 520 nie korzystałbyś.

miałem w osobówce 510 a teraz mam 520 i moje zdanie jest takie że lepiej dorzucić parę pln_ów i od razu kupić 520 jest spora różnica, oczywiście na + dla 520.

funkcji dodatkowych to ma tylko trzy ale z jednej to na bank będziesz korzystał a co za tym idzie będziesz miał cisze w aucie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na unidena 520 teraz tylko musze zobaczyc jakie ceny tego radio i anten sa w bialymstoku i czy ceny za bardzo nie odbiegaja od tych z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl tutaj temacik o fajnym radyjku: Co sądzicie o tym radyjku ??

ale niestety specjalnie dyskusja sie nie rozwinela.

jednak jak sobie poczytalem to pewnie bym to radyjko wybral, chociaz wczesniej unidena chcialem, jest mniejsze, ale tez drozsze, ale moze warto.

temacik byl o Lafayette Zeus, ja bym wybral Ermes rownie dobre a czerwone podswietlenie ma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temacik byl o Lafayette Zeus, ja bym wybral Ermes rownie dobre a czerwone podswietlenie ma;)

mi się wydaje że Ermes ma pomarańczowe podświetlenie, ale może się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwal tak zwal, ale nawet to pomaranczowe ermesa jest bardziej "audipodobne" niz niebieskie zeusa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem dziś tego Lafayette Ermes, Stasio - CB macher, mówił że w tym przedziale cenowym to jest hicior, pożyjemy zobaczymy, jak na razie podoba mi się funkcja ASQ w mieście nawet nieźle sobie radzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam mysle o tym radyjku i ojcu polecilem.

faktycznie takie male radyjko?

a jak podswietlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...