Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

audi S4 bB6 przeróbka wydechu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam S4 v8 i chciałbym żeby był ciut głośniejszy i teraz pytanie wsadzić tam wydechu końcowe typu np wm sport

http://allegro.pl/sportowy-tlumik-basowy-nierdzewka-r1-i5391859645.html

czy wystarczy wyciać dwa tłumiki z prawej lewej dac ładną rurkę nierdzewke lub przespawać tą z ori i będzie miły dzwięk???

Opublikowano

V8 ma sam w sobie piękny dzwięk a ty chcesz jeszcze przerabiać :P możesz dodać takie tłumiki będzie bardziej basowo i troche głośniej

Opublikowano

Ja mam tylko ostatnie przelotowe i jest głośno :-P

Opublikowano

Załóż Xpipe i wytnij końcowe :)

Opublikowano

Co daje xpipe?

Opublikowano

Co daje xpipe?

To jest wydech kolegi Ivana (3.2l FSI), usunięte zostały tłumiki końcowe, a zamiast środkowego został wstawiony X-pipe, Xpipe poprawia cyrkulacje spalin, dodaje lekki pomruk/chrypę :)

A tak chodzi praktycznie ten sam silnik z X-pipe+końcowe tłumiki. Cały zestaw magnaflow (żałuję że założyłem końcowe, a teraz szkoda mi ich wycinać). Niestety dźwięk nagrywałem żelazkiem więc nie oddaje pełnej głębi. Dźwięk silnika Ivana przyprawia o gęsią skórkę, zrobił kawał dobrej roboty!

A tutaj S4 z wyciętymi katalizatorami oraz wstawionym X-pipe.

https://www.youtube.com/watch?v=EN89oopIXHk#t=14

Edytowane przez dżejki

Opublikowano

Właśnie szukam sposobu na taki dźwięk jak u Ivana :-)

Opublikowano

tutaj wypowiedź Ivana, więc pisz Pw do niego :)


no ok
po pierwsze jak katy zostawiasz to srodkowy wylatuje wydech w to miejsce x-pepa nastepnie lecimy z 2 rezonatorami nastepnie konczymy jak kto lubi podwójnymi lub pojedynczymi koncowkami

ja mam audi a8 d3 z tym silnikiem ASN bo a4 sprzedałem bo zona sie uparła na 3.2 v6 tt wiec pozostaje mi tylko audi a8 i własnie tam mam zrobiony pełen performens tym bardziej ze zajmuje sie na co dzien wydechami (jak by ktos chciał zestawik to śmiało )
Opublikowano
  • Autor

wszystko fajnie panowie ale czy auto nie traci mocy???ja chce lekki pomrók najlepiej ale bez utraty mocy:)

Opublikowano

Wymiana tłumików nie powoduje utraty mocy, co innego jak wytniesz katalizatory i nie zrobisz korekty w ECU to dane pomiarowe z sond będą bledne i zaczną się cyrki:p

Opublikowano
  • Autor

słyszałem że czasem wyciećie tłumików końcowych lub samo wstawienie xpipe może zmienić moment obr

Mam dzieci i dość dużo jeżdze i nie wiem czy lepiej jak wytne tłumiki na końcu żeby było basowo ale nie za głośno czy samo wstawinie xpipe pomoże bo podobno jak całkowicie wywale tłuiki i dam jakieś z allegro za 150zł będzie nawet w środku bardzo głośno

jeśli macie swoje niunie 4.2 na xpipe lub bez końcowych wrzuccie filmiki pozdro


a jesli wymiana samego x pipe to który do mojej niuni ten s4 b6 4.2

http://allegro.pl/rura-x-pipe-67mm-wydech-do-v6-v8-v12-i5126982095.html

czy ten

http://allegro.pl/rura-x-pipe-76mm-wydech-do-v6-v8-v12-i5050438398.html

???

Edytowane przez onthefloor

Opublikowano

Tez myślałem o czymś takim ale na chwile obecna nie ma szans...w środku bardziej słychać niz normalnie a wizja wożenia mojej rocznej córki w tym momencie nie wchodziłoby w grę...

Fajnie sie słucha takiej v8semki....no ale cóż.....

:(

Nic tylko pozazdrościć....

Opublikowano

Ja mam u siebie ostatnie przelotowe i jest już głosno :) Szukam jak tu jeszcze bardziej dźwięk podkręcić żeby chodziła podobnie do V10 :D

Opublikowano

Ja mam takiego xpipe, chwale sobie choćby ze względu na dożywotnią gwarancje http://allegro.pl/tlumik-owalny-magnaflow-dual-2-25-35cm-x-pipe-i5563058116.html

Przy stalej prędkości auto jest tak ciche jak z fabryki, dopiero gdy wcisnę stanowczo gaz dźwięk i charakterystyka wydechu zmienia się o 180stopni

Opublikowano
  • Autor

panowie wracając do temu-lepiej wyciąć tłumiki czy wsadzic za miast nich jakieś wm sport czy coś takiego w miare taniego???

Opublikowano

Ja bym nic nie wsadzal....

Opublikowano

Wm sport zbyt zle mi się kojarzy z hondziarzami i rykiem ich 1.5 monowtryskow. Spróbuj wyciąć, jak będzie slabo to wstawisz co uważasz za słuszne.

Wytnij na początek jedynie końcowe.

Opublikowano

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać ;-) ma być głośniej? bardziej basowo bądź ostro?

Mój :-) w realu brzmi lepiej ale coś słychać :-)

https://youtu.be/wRrwgVDZZKc

Opublikowano

po co wstawiasz link do usuniętego filmu ?

Opublikowano

Mój :-) w realu brzmi lepiej ale coś słychać :-)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.