Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobre prędkosci dla 1.8T


tomek01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie jak wyglada jazda w trasy z silnikiem 1.8T 150km (a4 b5) pod wzgledem obrotow/predkosci przy 5 biegowej skrzyni biegow.

1. Czy jazda np. przy predkosci 140-150km/h gdzie obroty wynosza od 3800-4200 jest zdrowa dla silnika i turbo? Mam namysli zarowno jazde przez 30km jak i 100km czy kilkaset.

2. Jakie obroty sa najbardziej ekononiczne dla tego motoru?

3. Czy jazda przy predkosciach 140/160 jest szkodliwa dla instalacji?

Edytowane przez tomek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie będziesz katował silnika przez setki km na trasie. Dla długiej trasy najlepiej jest 120- 140 . Jest to najbardziej ekonomiczne. Ostatniego pytania nie rozumiem. Co może się stać instalacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz aeb tak jak w profilu to pilnuj sie do 160 / 170/180 km/h zaleznie od obciazenia do tej predkosci jedzie w CL potem juz leje wahe na bogato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie jak wyglada jazda w trasy z silnikiem 1.8T 150km (a4 b5) pod wzgledem obrotow/predkosci przy 5 biegowej skrzyni biegow.

1. Czy jazda np. przy predkosci 140-150km/h gdzie obroty wynosza od 3800-4200 jest zdrowa dla silnika i turbo? Mam namysli zarowno jazde przez 30km jak i 100km czy kilkaset.

2. Jakie obroty sa najbardziej ekononiczne dla tego motoru?

3. Czy jazda przy predkosciach 140/160 jest szkodliwa dla instalacji?

W trasie (autostrada) spokojnie można trzymać 140-150, przed każdą taką trasą zerknij na bagnet olejowy. Ja przed trasą gdzie wiem że będę szybciej jechał staram się aby było powyżej połowy na bagnecie.

Poza tym zerkaj na temp oleju od czasu do czasu i heja... :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...