Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AVeraGe B5 a.k.a. zapuszczony avanturnik


Tyrath

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam Wam mój samochód. Kupiłem go zwieśniaczonego i zapuszczonego z bardzo zdrowym serduchem.
Plany mam spore, ale od słów do czynów długa droga, więc po prostu zapraszam do śledzenia moich poczynań :)

Moje poprzednie Audi:

IMG4074JP_sawwhax.jpg

Piękny samochód z duszą, niestety został skradziony, odnalazłem go zdekompletowanego, odbudowałem i sprzedałem.

Moja B5 aktualnie wygląda tak:

WP2015041_sawwrpp.jpg WP2015041_sawwrpx.jpg WP2015041_sawwrpe.jpg WP2015041_sawwrhp.jpg

Audi A4 B5 Avant
1.9TDI 110ps, oznaczenie silnika AVG
Wyposażenie przeciętne:
-elektryczne szyby przód

-elektryczne lustera

-grzane spryski

-klimatronik

-radio 2 din Audi Symphony

-podgrzewane fotele przód

-system audio BOSE

-elektryczny, szlany szyberdach

-pełny FIS

-pakiet chrom

Plany:

  • gleba
  • program
  • skrzynia 6b DQS /// zrobiona, hula aż miło
  • dobra fela 19"
  • doprowadzić lakier do dobrego stanu /// pognita klapa wymieniona, zostało kilka obcierek
  • pełny detailing
  • navi
  • elektryczne szyby tył
  • kierunki USA
  • trójramienna kierownica /// leży i czeka na montaż - jednak wpadnie grzana multi :decayed:
  • uzupełnić dolne listewki drzwi /// leżą i czekają na montaż
  • odnowić chromy
  • odnowić i pomalować wszystkie poobdzierane plastiki w środku
  • ręczny w skórze /// zrobione
  • skórzana tapicerka z A6 C5 w pełnej elektryce
  • GTB17, pompa 11, wtryski 230 - celuję w 200 koni, 400 niuta /// pompa 11 jest, wtryski 0.216 wzm są
  • sprzęgło i dwumas awx /// zrobione
  • fmic
  • ssący awx
  • wałek sdi
  • katalizator out /// zrobione
  • egr out /// zrobione
  • dołożyć quattro i zapiąc tylko tył dla RWD
  • większe hamulce
  • bixenony
  • czujniki parkowania ori tył
  • spryski lamp
  • naprawić wyświetlacz fis
  • oświetlenie wnętrza ledowe
  • żadnych naklejek, stickerów, wlep i innych wynalazków
  • mooooże body s4 i ciemne szyby
  • tylna wycieraczka out
  • przednie wycieraczki aero z passata b5 fl
  • czarna podsufitka z esy
  • polerka wydechu

Jak mi się coś przypomni to będę dopisywał

Co zrobiłem przed założeniem tematu:

Nie ma tego dużo, póki co staram się przywrócić samochód do dobrego stanu.

-zaślepiłem egr

-wyczyściłem ssący

-wyczyściłem intercooler

-tempomat

-dymione lampy out, wpadły ori lampy

-wrzuciłem emulator zmieniarki MP3 z bluetoothem i mikrofonem

-wieśniacka gałka zmiany biegów out, wpadła ładna gałeczka

-czyszczenie turbiny

-nowe soczewki w lampach

-odnowa felg, została polerka rantów

-rozrząd

-amortyzatory tył

-filtry, olej

-naprawiłem elektrykę tylnej klapy

-naprawiłem mechanizm tylnej wycieraczki

-podłokietnik ori

-poduchy skrzyni i silnika

-wymiana osłony przegubu wewnętrznego

-regeneracja wybranych elementów zawieszenia

Więcej grzechów nie pamiętam, na pewno grzebałem coś tam więcej, jak mnie oświeci to dopiszę :)

Rewelacji nie ma, mam nadzieję że założenie tematu da mi motywację do realizacji w/w planów :)

Robię wszystko samodzielnie, nie jestem mechanikiem i uczę się kiedy coś mi się w aucie wysypie.

Forum jest dla mnie kopalnią wiedzy i przy okazji dziękuję wszystkim za dzielenie się swoim doświadczeniem.

Poniżej zdjęcia prac przy których nie zapominałem cykać fotek:

Tempomacik
IMG201412_sawwrhr.jpg IMG201412_sawwrhs.jpg

Czyszczenie turbiny

WP2015032_sawwrrh.jpg WP2015032_sawwrrx.jpg WP2015032_sawwrrq.jpg WP2015032_sawwrxr.jpg WP2015032_sawwrxn.jpg

Wymiana soczewek

WP2015020_sawwrxa.jpg WP2015020_sawwrnn.jpg WP2015020_sawwrnw.jpg WP2015020_sawwrna.jpg

Lampy tył
IMG201412_sawwreh.jpg IMG201412_sawwrex.jpg

Gałka zmiany biegów

IMG201501_sawwren.jpg IMG201501_sawwree.jpg IMG201501_sawwres.jpg

Poduchy
WP2015041_sawwreq.jpg WP2015041_sawwrwh.jpg WP2015042_sawwrwr.jpg WP2015042_sawwrwn.jpg

Podłokietnik

WP2015021_sawwrww.jpg WP2015021_sawwrwa.jpg

Odnowa felg i mała przymiarka 19" (doradźcie proszę czy pasują do tej budy, bo leżą ciągle na sprzedaż i myślę czy brać)

WP2015032_sawwrsw.jpg WP2015032_sawwrsa.jpg WP2015032_sawwrah.jpg WP2015041_sawwraw.jpg WP2015041_sawwrqp.jpg WP2015041_sawwrqx.jpg WP2015041_sawwrqn.jpg WP2015041_sawwrqs.jpg WP2015051_sawwrqq.jpg WP2015051_sawwxpr.jpg

Na zdjęciu mój kuzyn, z którym często grzebię przy autach, moją facjatę może pokażę kiedyś na jakimś spocie czy zlocie :decayed:

Rozrząd

WP2015042_sawwxpx.jpg WP2015042_sawwxpn.jpg

Przegub wewnętrzny

IMG201412_sawwxpe.jpg IMG201412_sawwxps.jpg IMG201412_sawwxpq.jpg

Dłubanko przy aluminiowych elementach zawieszenia wielowahaczowego :decayed:
WP2015082_sawwxhh.jpg WP2015082_sawwxhx.jpg

Amorki na tyle umarły, wrzuciłem jakieś tanie używki na chwilę z zamiarem wrzucenia gwintu i jeżdżę już tak od dłuższego czasu :decayed:

IMG201501_sawwxhw.jpg IMG201501_sawwxha.jpg

Majstrowanie przy kabelkach w tylej klapie bo się poprzecinały

IMG201507_sawwxrp.jpg

Czyszczenie intercoolera

WP2015091_sawwxrr.jpg WP2015091_sawwxre.jpg

Naprawa mechanizmu tylnej wycieraczki

WP2015052_sawwxrs.jpg WP2015052_sawwxra.jpg

Wypalanie kolektora ssącego

WP2015082_sawwxxh.jpg WP2015082_sawwxxx.jpg

I mały bonusik. Moja druga miłość - rowery. Jeden duży wariat w góry, mały wariat na leśne wyskocznie i skejtparki i dostojna damka, którą odrestaurowałem i podarowałem mojej ukochanej

WP2015051_sawwxxn.jpg napinka2j_sawwxxe.jpg IMG1576JP_sawwxxs.jpg

Edytowane przez Tyrath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladnie idziesz dobrą drogą byle tak dalej :hi:

Dziękuję, miło to słyszeć :)

Leci do mnie kilka fajnych fantów, zdjęcia wrzucę niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy

814232c860fa.jpg92747116b817.jpg72ddb47d0c0c.jpgf3af43b2f466.jpg

Wypalanie kolektora ssącego

b436d666fff5.jpg

cb88b3064daa.jpg

Ładna audiczka :wink: Widać, że wpadła w odpowiednie ręce :wink:

Mam pytanko odnośnie kolektora oraz poduch.

Jak wypalałeś kolektor? Będę zaślepiać EGR i przy okazji chcę też ten zabieg przeprowadzić u siebie :)

A co do poduch, to ciężko było je wymienić? Robiłeś to sam, czy z kimś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna audiczka :wink: Widać, że wpadła w odpowiednie ręce :wink:

Mam pytanko odnośnie kolektora oraz poduch.

Jak wypalałeś kolektor? Będę zaślepiać EGR i przy okazji chcę też ten zabieg przeprowadzić u siebie :)

A co do poduch, to ciężko było je wymienić? Robiłeś to sam, czy z kimś?

Kolektor zdjąłem, lałem do środka nitro i podpalałem. Uwaga bo duuuuużo dymu się wytwarza, więc polecam znaleźć odpowiednie miejsce. U mnie na podwórku akurat zagnieździły się osy, więc miałem pretekst :decayed:

Poduchy w miarę łatwo poszły. Dźwigałem lewarkiem skrzynię i silnik. Skrzynia idzie fajnie, silnik troche gorzej. Musisz odkręcić to mocowanie przy chlodnicy z gumową tulejką w którą wchodzi bolec zapobiegający dźwiganiu się silnika, potem lewarek pod kompresor klimy i wio do góry.

Wszystko sam robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem na wyczyszczenie kolektora jest wrzucić go do pojemnika z dimerem rozcieńczonym z wodą na całą noc. Później tylko opryskać dimerem i opłukać z karchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem na wyczyszczenie kolektora jest wrzucić go do pojemnika z dimerem rozcieńczonym z wodą na całą noc. Później tylko opryskać dimerem i opłukać z karchera.

No tak, ale nitro to koszt 2zł i godzinka roboty. Dimer to kilka dyszek i moczysz całą noc, a efekt porównywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riale w jakich rozmiarach ? :D

Nie wiem nawet, póki co mam jeszcze swoje felgi i dzisiaj akurat zabrałem się za polerkę. Dałem radę machnąć tylko dwie felgi w dodatku w 50% efektu, który by mnie zadowolił, więc można powiedzieć, że 1/4 roboty za mną :decayed:

Rancik przed

WP2015091_sawwxwr.jpg WP2015091_sawwxwn.jpg

Rancik po

WP2015091_sawwxwe.jpg WP2015091_sawwxws.jpg

Jak zrobie całość to wrzucę kilka fotek na czysto

(12.11.2015) Coś tam dalej rusza.

Wczoraj wymieniłem klapę, bo ta, która siedziała na aucie chorowała na popularne purchle pod blendą.

Zdecydowałem, że malowanie nie ma sensu i po prostu kupiłem drugą klapę z 2001 roku, ori lakier o tym samym oznaczeniu :)

WP2015111_sawwnpe.jpg WP2015111_sawwnpw.jpg WP2015111_sawwnps.jpg WP2015111_sawwnpa.jpg WP2015111_sawwnhh.jpg WP2015111_sawwnhr.jpg WP2015111_sawwnhx.jpg WP2015111_sawwnhn.jpg WP2015111_sawwnhe.jpg WP2015111_sawwnhw.jpg WP2015111_sawwnha.jpg

Jeszcze tylko dolne listewki drzwi i będzie prawie igiełka :)

2.02.2016

Mój samochód powrócił do łask. Miałem ostatnio mały kryzys, wystawiłem go na sprzedaż, zgłaszali się ludzie, którzy strasznie grali mi na nerwach i marnowali mój czas.

Powiedziałem sobie stanowcze NIE! Samochód zostaje u mnie, nie oddam go byle komu :banan:

Wpada nowa kierownica i ręczny w skórze:

b8f112fb5cc2.jpg

Miałem też pewien problem z samochodem. Padł mi wtrysk sterujący, samochód był strasznie słaby, bardzo dużo palił. Długo dochodziłem do rozwiązania problemu.

Wybrałem jedyny słuszny......................

Pompa wtryskowa 107j 11mm i nowe wtryski 0.216 :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Przyjdą do mnie może jeszcze w tym tygodniu.

Także stay tuned guys, szykują się grube mody. Zakochałem się w moim samochodziku na nowo i zamierzam doprowadzić go do takiego stanu, że nie sprzedam go nigdy w życiu.

C.D.N.

Edytowane przez Tyrath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtryskowa 107j 11mm i nowe wtryski 0.216 :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Przyjdą do mnie może jeszcze w tym tygodniu.

Także stay tuned guys, szykują się grube mody. Zakochałem się w moim samochodziku na nowo i zamierzam doprowadzić go do takiego stanu, że nie sprzedam go nigdy w życiu.

C.D.N.

Moje 0,216 już leżą na półce :decayed: a pompę 11 mam już fabrycznie :D

W przyszłym tygodniu umawiam się na program w Tune-Up, także zobaczymy co z tego wyjdzie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtryskowa 107j 11mm i nowe wtryski 0.216 :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Przyjdą do mnie może jeszcze w tym tygodniu.

Także stay tuned guys, szykują się grube mody. Zakochałem się w moim samochodziku na nowo i zamierzam doprowadzić go do takiego stanu, że nie sprzedam go nigdy w życiu.

C.D.N.

Moje 0,216 już leżą na półce :decayed: a pompę 11 mam już fabrycznie :D

W przyszłym tygodniu umawiam się na program w Tune-Up, także zobaczymy co z tego wyjdzie :banan:

Wrzuć wykres jak możesz, bo dopóki nie ogarnę fmica i turba, to będę latał na tym samym zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtryskowa 107j 11mm i nowe wtryski 0.216 :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Przyjdą do mnie może jeszcze w tym tygodniu.

Także stay tuned guys, szykują się grube mody. Zakochałem się w moim samochodziku na nowo i zamierzam doprowadzić go do takiego stanu, że nie sprzedam go nigdy w życiu.

C.D.N.

Moje 0,216 już leżą na półce :decayed: a pompę 11 mam już fabrycznie :D

W przyszłym tygodniu umawiam się na program w Tune-Up, także zobaczymy co z tego wyjdzie :banan:

Wrzuć wykres jak możesz, bo dopóki nie ogarnę fmica i turba, to będę latał na tym samym zestawie

Jak będę po zabiegu to na pewno wrzucę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu umawiam się na program w Tune-Up, także zobaczymy co z tego wyjdzie :banan:

160 wyjdzie na luzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riale w jakich rozmiarach ? :D

Nie wiem nawet, póki co mam jeszcze swoje felgi i dzisiaj akurat zabrałem się za polerkę. Dałem radę machnąć tylko dwie felgi w dodatku w 50% efektu, który by mnie zadowolił, więc można powiedzieć, że 1/4 roboty za mną :decayed:

Rancik przed

1f2ee416cab9.jpgff49d5f8853e.jpg

Rancik po

fd5598ef175e.jpg5794085a5cfd.jpg

Jak zrobie całość to wrzucę kilka fotek na czysto

(12.11.2015) Coś tam dalej rusza.

Wczoraj wymieniłem klapę, bo ta, która siedziała na aucie chorowała na popularne purchle pod blendą.

Zdecydowałem, że malowanie nie ma sensu i po prostu kupiłem drugą klapę z 2001 roku, ori lakier o tym samym oznaczeniu :)

13a3ff06ba69.jpg5f4f17f9ebcd.jpg838f9d5849a7.jpge7545c47d723.jpg2e10f8ba54fd.jpgbb2f7ca38e14.jpg60c5495bd43d.jpgcbee85115f4e.jpg9f6253791846.jpg

Jeszcze tylko dolne listewki drzwi i będzie prawie igiełka :)

2.02.2016

Mój samochód powrócił do łask. Miałem ostatnio mały kryzys, wystawiłem go na sprzedaż, zgłaszali się ludzie, którzy strasznie grali mi na nerwach i marnowali mój czas.

Powiedziałem sobie stanowcze NIE! Samochód zostaje u mnie, nie oddam go byle komu :banan:

Wpada nowa kierownica i ręczny w skórze:

b8f112fb5cc2.jpg

Miałem też pewien problem z samochodem. Padł mi wtrysk sterujący, samochód był strasznie słaby, bardzo dużo palił. Długo dochodziłem do rozwiązania problemu.

Wybrałem jedyny słuszny......................

Pompa wtryskowa 107j 11mm i nowe wtryski 0.216 :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed: :decayed:

Przyjdą do mnie może jeszcze w tym tygodniu.

Także stay tuned guys, szykują się grube mody. Zakochałem się w moim samochodziku na nowo i zamierzam doprowadzić go do takiego stanu, że nie sprzedam go nigdy w życiu.

C.D.N.

BDB plany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


BDB plany

Mam nadzieję, że nie porwałem się z motyką na słońce :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te rial'y na lato a obecne koło ....środek proszkowo a rancik poler i bedzie kox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Robię wszystko samodzielnie, nie jestem mechanikiem i uczę się kiedy coś mi się w aucie wysypie.
Forum jest dla mnie kopalnią wiedzy i przy okazji dziękuję wszystkim za dzielenie się swoim doświadczeniem.

dobre podejście, bede śledził i kibicuje w realizacji planów :)

przeczyść sobie papierkiem ściernym albo zrób na błysk końcówki wydechu. Niby mała rzecz do której ludzie wagi nie przywiązują- ale robi robote zobaczysz :naughty:

a co do reszty to ładne kółko, auto w dół, zadbany lakier i już bedzie super.


aha już widze że polerowanie metalu nie jest ci obce więc zrób na wydechu to samo co na rantach alusów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię wszystko samodzielnie, nie jestem mechanikiem i uczę się kiedy coś mi się w aucie wysypie.

Forum jest dla mnie kopalnią wiedzy i przy okazji dziękuję wszystkim za dzielenie się swoim doświadczeniem.

dobre podejście, bede śledził i kibicuje w realizacji planów :)

przeczyść sobie papierkiem ściernym albo zrób na błysk końcówki wydechu. Niby mała rzecz do której ludzie wagi nie przywiązują- ale robi robote zobaczysz :naughty:

a co do reszty to ładne kółko, auto w dół, zadbany lakier i już bedzie super.

aha już widze że polerowanie metalu nie jest ci obce więc zrób na wydechu to samo co na rantach alusów :wink:

Dzieki za miłe słowa :hi:

Skoro tak mówisz to musi coś w tym być, bo wczoraj tak spojrzałem na ten wydech i się przeraziłem. Za każdym razem jak zachodzę bestię od tyłu to się krzywię :decayed:

Zrobię to jak najszybciej i będę się chwalił :ok:

05.02.2016

Jest in ona ^_^

9a128008c28e.jpg

Są i one :banan:

f657ce654648.jpg

Resztę gratów pod pełny setup planuję ogarnąć dopiero koło okresu wakacyjnego, bo po drodze muszę zrobić kilka ważnych rzeczy, ale podejrzewam, że nie wytrzymam tak długo :naughty:

11.02.2016

Ponieważ stan moich siłowników klapy był fatalny, wkurzyłem się i kupiłem nowe.

Magneti Marelli GS0226 dedykowane do avanta b6. Polecam wszystkim, są super.

5cc5c48ab1fc.jpg

A poniżej filmik przed i po, tak gdyby ktoś się jeszcze wahał czy warto wymienić :)

25.05.2016

Działo się ostatnio trochę dobrych i trochę złych rzeczy.

Ze złych to wpadło mi coś pod pasek na pompie i przeskoczyła o ząbek. Musiałem wymienić pasek rozrządu.

WP2016052_sawwnxr.jpg

Dobrych jest na szczęście więcej ^_^

Zamontowałem wtryski 216 i pompę 107j

WP2016031_sawwnnq.jpg WP2016031_sawwnep.jpg

Pacjent wymagał kroplówki, po podaniu pewnego złocistego płynu operacja zakończyła się sukcesem

WP2016031_sawwnex.jpg

Zafundowałem sobie również skrzynię z dodatkowym, szóstym biegiem :decayed: i przy okazji wpadło sprzęgło i dwumas AWX :naughty:

WP2016032_sawwneq.jpg WP2016032_sawwnwe.jpg WP2016032_sawwnwa.jpg

Robiłem takie cuda pierwszy raz w życiu i zmontować wszystko do kupy równało się z cudem. Po długich męczarniach udało mi się poskładać ulepa i satysfakcja jest nieziemska. Pompa i wtryski robią robotę, a jeszcze nie byłem na strojeniu. Skrzynia też bardzo mi się podoba, prędkości autostradowe są teraz bardzo przyjemne ^_^

Muszę jeszcze tylko uśmiechnąć się do Pana Macieja o program i może wpadnie jakiś przejściowy wykresik, bo aktualnie ostrzę zęby na nową turbinkę.

Edytowane przez Tyrath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...