Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


patryk2293

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpaleniem mojej a4 silnik Adp. Chodzi o to że czasami pali od strzala a czasmi musze krecic długo. Przewaznie po dłuzszym postoju nie pali ale zdarza sie tez na cieplym. Co to może być z tym odpalaniem?

Wymienione zostały:

  • pompka paliwa i filtr,
  • sonda lambda,
  • kopułka i palec,
  • świece i przewody
  • wtryski sprawdzone, są ok,
  • reduktor nie puszcza,

Vag pokazuje:

  • blad przepływomierza ale już tak mam ze dwa lata i palil na strzal
  • bląd pamięci Rom
  • spalanie stukowe na 3 cylindrze - sporadyczny

mechanicy rozkladaja ręce, każdy mowi cos innego. Ma ktoś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprwadź czujnik temp. silnika. Koszt ok 40 zł. Miałem podobnie, na ciepłym nie chciał odpalać. Po wymianie jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik dobry jest bo na vagu pokazuje dwie takie same temperatury :) może czujnik Halla?

Też może być. Sprawdź jeszcze oczywiście akumulator ( w jakim stanie ;) ) i cewkę zaplonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nowy :) a jak skutecznie sprawdzić cewke? bo tak w ciemno wymienić to koszty znowu rosną :(

Trzeba użyć oscyloskopu. Musiałbyś znaleźć kogoś kto posiada oscyloskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołącze sie do tematu, szukalem po innych tematach ale nic niemoge znalezc, pomógl by mi ktoś? od pewnego czasu z moim silnikiem dzieje sie cos dziwnego a mianowicie

1) pierwsza wada jest taka ,że podczas jazdy lub na postoju na bezynie lub na gazie nagle na ułamek sekundy spadaja obroty zadko sie tak zdaża przynajmniej 2 razy co kazde odpalenie później już jest z tym dobrze wyglada to tak jak by odcinalo iskre na sekunde,

2) po drugie gdy przekraczam 3tyś obrotow i chciałbym wyprzedzac, silnik zaczyna lekko przerywac.

czego to mogą być objawy? sprawdzilem miernikiem na zwarciu czujnik polozenia walu na zimnym silniku pokazuje wartość 840 natomiast na goracym 1077.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...