Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie i stuki - przegub wewnętrzny?


EdwardAktywista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przechodząc do rzeczy:

W moim A4 B5 dzieją się dziwne rzeczy z układem przeniesienia napędu

Kiedy jadę pod lekką górkę np. na 4 biegu i dodaję gazu pojawiają się wstrząsy, przenoszące się na karoserię i wnętrze samochodu

Kiedy jadę z górki i hamuję silnikiem słychać terkotanie zależne od prędkości, z okolic prawego przodu

Wciśnięcie sprzęgła powoduje, że obie te nieprzyjemne okoliczności znikają

Nie dzieje się tak zawsze, zauważyłem, że częściej zdarza się w dalszej trasie, (po rozgrzaniu?)

Przeglądając neta pomyślałem, że to pewnie przegub wewnętrzny

A wy, co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik? Jak to się dzieje po rozgrzaniu to obstawiał bym koło dwumasowe.

akurat 1.6 benzyna

może nie tak, że po rozgrzaniu, po prostu częściej zdarza się jak jadę załóżmy 50 km, niż wkoło komina

sprzęgło bez dwumasy chyba nie może takich objawów dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dołącze do tematu. Mam ten sam objaw, tzn stuka tylko przy ruszaniu i to dynamicznym, jeśli ruszę delikatnie, wszystko jest ok. Także przegub wewnętrzny? Czy dwumas? Sprzęgło wymieniałem z 3 miesiące temu i mechanik nic nie mówił, że dwumas jest dojechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dołącze do tematu. Mam ten sam objaw, tzn stuka tylko przy ruszaniu i to dynamicznym, jeśli ruszę delikatnie, wszystko jest ok. Także przegub wewnętrzny? Czy dwumas? Sprzęgło wymieniałem z 3 miesiące temu i mechanik nic nie mówił, że dwumas jest dojechany.

Prędzej padają przeguby zewnętrzne niż wewnętrzne. Nasłuc**j przy skręconych kołach jak ruszasz czy naparza bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub zewnętrzny jest ok, sam go robiłem. Nie jest to dźwięk typowo przegubu, tylko pojedynczy stuk, ewentualnie dwa, z okolicy skrzyni, przegubu wewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...