Skocz do zawartości
IGNOROWANY

traci moc ale tylko przy nagłym wciśnięciu gazu 1.9 tdi ?


Karol 30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko odnośnie Audi 1.9 tdi? Mianowicie auto chodzi noralnie, przyspiesza ładnie, ale jak rozpędzam auto powoli, spokojnie jedzie bez problemu nawet 160 km/h. Rzecz ma się inaczej kiedy auto przyspiesza szybko, kiedy wcisne gaz mocniej i wtedy auto przechodzi w tryb awaryjny tak około 100 km/h - 110 km/h ( notlauf ). Kiedy zgasze auto i odpale jest ok i to samo się dzieje po wciśnięciu mocnego gazu.

Moje pytanie : co moze być przyczyną?

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapieczona , zacinająca się zmienna geometria w turbinie, albo niesprawny elektrozawór N75 sterujący gruszką turbiny :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby turbo się zacinało to zawsze odcięłoby moc. Jak przyspieszam w miare powoli to jedzie ok nawet do 160, 170. Dziwne. Kierowice się zacinają w turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać przeładowanie jest tylko na tyle duże żeby wprowadzić sterownik w notlaufa, jak silnik jest w pełni obciążony , czyli albo kierownicę nie dochodzą do pozycji minimum wydajności turbulum, albo to wina nieszczelnego N75, który cały czas ździebko podciąga gruchę :hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak było jak miałem sparciałe przewody. Wymień wszystkie, koszt 20 zł, 40 minut pracy a wyeliminujesz rzecz od której wypada zacząć.

Zobaczyłem to jak... zaczynałem się dobierać do turbo i przewody zostały mi w ręce :) Mam nadzieję, że to samo będzie u Ciebie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...