Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy przyspieszaniu słychać uchodzące powietrze AVF


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj zwróciłem uwagę bo chyba wcześniej tego nie było że przy przyspieszaniu jakby uchodziło powietrze z prawej strony auta przejrzałem wąż co wchodzi od filtra powietrza i łączy sie z turbo, dalej przejrzałem wąż za intercoolerem i nic tam nie widze żadnego pęknięcia itd auto ma moc nie dymi. Byłem u mechnika i na postoju tego świstu powietrza niema, przy przyspieszaniu zaczyna się on od 2tyś obrotów aż do 4tyś dalej nie próbowałem. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dużo mi to mówi :D Auto odstawiłem do mechanika jutro będę wiedzial ale obstawiam ten wąż co idzie od turbo i wchodzi do łączenia pod pasem przednim i idzie do IC.


Dziurawy wąż. Dziura na palca tylko dziwne ze mial moc. Szukam węża w numerze 8e0145834ar zamawial ktoś zamienniki z allegro?

Wysłane z mojej Sony Xperia z2 za pomocą Tapatalk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu zamawiałem podobny wąż z allegro od użytkownika VE-GA_pl http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-rura-waz-intercoolera-8e0145834ar-i5120783479.html

Stan niemal, że identyczny co oryginał. Narazie siedzi ciasno i nic się nie dzieje, ale to zaledwie miesiąc użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem bodajże za 150zl i tez wygląda jak ori ma wzmocnienie jakimiś włóknami w środku. Mechanik nie miał żadnych problemów z założeniem. Okaże się w praniu czy go nie rozwali bo mam auto zawirusowane.

Wysłane z mojej Sony Xperia z2 za pomocą Tapatalk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Przy dodawaniu gazu w zakresie 1500 - 2400 obr słychać u mnie jak syczy cos pod machą. Moc jest ale nie jest to co powinno być. Auto jest juz jakiś czas po wirusie i nic się nie dzieje ale tuner powiedział mi, że był problem z doładowaniem. dodam jeszcze, że nie zawsze ale czasami zakopci przy odpalaniu. Ja obstawiam, że jest gdzieś dziura w układzie dolotowym ale chciałbym jakiś porad doświadczonych osób i ogólnie od czego najlepeij zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było słychać jakby wiatr mi spod maski wiał. Okazał się dziurawy wąż w kształcie litery S który wychodzi z Turbo i wchodzi do rury pod pasem przednim a nastepnie idzie do Intercoolera. Na postoju tego nie zaobserwujesz gdzie jest dziura bo auto musi być pod obciązeniem. Najlepiej zacznij sobie od tego dolnego węża a jeśli to nie on to po kolei przejrzec inne wężę dolotu i na pewno znajdziesz. Ewentualnie pozaślepiać końcówki węzy jak są jeszcze na aucie i nabic sprężarką cisnienie 1.5 bara i przysłuchiwać skąd ucieka i takim sposobem na 100% znajdziesz dziurę w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak Wam te zamienniki śmigają? Dzwoniłem dzisiaj do ASO, nowy 8E0145834AR bagatela 1100 zł :facepalm: Ten od intercoolera wymieniałem już jakieś dwa lata temu i kosztował nieco ponad dwie stówy, to jeszcze do przeżycia, ale ten od turbo to gruba przesada.

Edytowane przez borryz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/283031-waz-s-do-turbiny-19tdi20tdi-silikonowy-zamiennik/ masz wątek podwieszony Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...