Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Co ile powinno się wymieniać olej w skrzyni biegów ?


Norbi2

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy poszukać było o tym setki razy na forum :szukaj:

dzięki ale nie na tym to polega żeby przeglądać setki różnych odpowiedzi potrzebuje jedną konkretną gdybym chciał wszystkiego szukać brakło by mi na to czasu :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy poszukać było o tym setki razy na forum :szukaj:

dzięki ale nie na tym to polega żeby przeglądać setki różnych odpowiedzi potrzebuje jedną konkretną gdybym chciał wszystkiego szukać brakło by mi na to czasu :evil:

a jak Ci odpwowie 35 osób z różnymi propozycjami to czy będziesz miał konkretna jedną odpowiedź????? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego wymieniasz nie masz co z kasa zrobic?

czy cos nie tak z "wchodzeniem biegow"

bez specjalnego klucza nie spuscisz starego oleju ze skrzyni nawet nie probuj zniszczesz srube i bedziesz mial problem

olej to syntetyk 75w/90 w cenie cos kolo 40-60zl/l nie radze oszczedzac na marce

wchodzi cos kolo 2 l w osce w quattro cos 3 setki wiecej nie pamietam poczytaj forum

mozna tez zalewac pod korek wlewowy ale to taka malo fachowa porada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego wymieniasz nie masz co z kasa zrobic?

czy cos nie tak z "wchodzeniem biegow"

bez specjalnego klucza nie spuscisz starego oleju ze skrzyni nawet nie probuj zniszczesz srube i bedziesz mial problem

olej to syntetyk 75w/90 w cenie cos kolo 40-60zl/l nie radze oszczedzac na marce

wchodzi cos kolo 2 l w osce w quattro cos 3 setki wiecej nie pamietam poczytaj forum

mozna tez zalewac pod korek wlewowy ale to taka malo fachowa poada

dzięki nie nic się nie dzieje ale nie wiem czy ktoś to robił przed moim nabyciem a lubię jak wszystko gra :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według "Sam naprawiam samochód" wydawnictwa WKŁ nie trzeba wymieniać oleju tylko sprawdzać jego poziom. Do skrzyni wchodzi 2,25 l. a w Q 2,75 l. oleju syntetycznego G 052 911A lepkości 75W90. Do zlania oliwy potrzebna jest specjalna nasadka 16 mm (jakaś odmiana torxa 16 ramienna :embarrassed: ) - kosztująca 35 zeta :decayed: mam gdzieś taki wynalazek Gedore - jakby co mogę podać numer katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest stan oleju za niski to można normalnie dolać do skrzyni każdy syntetyczny olej 75W90 ???? Jaki polecacie na dolewkę z tych olejów http://moto.allegro.pl/search.php?string=75W90&from_showcat=1&category=18924&country=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest niski stan to się kupuje oryginalny olej w butelce 0,5 l, dolewa i nie kombinuje.

Według "Sam naprawiam samochód" wydawnictwa WKŁ nie trzeba wymieniać oleju tylko sprawdzać jego poziom. Do skrzyni wchodzi 2,25 l. a w Q 2,75 l. oleju syntetycznego G 052 911A lepkości 75W90. Do zlania oliwy potrzebna jest specjalna nasadka 16 mm (jakaś odmiana torxa 16 ramienna :embarrassed: ) - kosztująca 35 zeta :decayed: mam gdzieś taki wynalazek Gedore - jakby co mogę podać numer katalogowy.

Miałem okazję wymieniać olej w dwóch autach jeden z przebiegiem 170 a drugi 210 tys. km i w obu przypadkach olej był już zużyty ponadto po delikatnym zlaniu na dnie pojemnika pojawiły sie opiłki które krążyły z olejem natomiaast korek nie ma żadnego magnesu. Jak się planuje jeździć samochodem to polecam wymianę z zastosowaniem oryginalnego oleju z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Bravo :wink4:

Pytanie za 100 punktów: jaki olej przekładniowy dostępny na rynku odpowiada specyfikacji podanej wyżej tj. 052911A ?

Według tabelek doboru olejów na stronach producentów jakie znalazłem, można zapodać do naszych pudeł następujące specyfiki:

Texaco Multigear S 75W90

Valvoline TDL 75W90

Motul Gear 300

Elf Tranself Syn FE 75W90

...

Który olej, z waszych doświadczeń jest najlepszym zamiennikiem oryginału? Słyszałem, że z niektórymi olejami skrzynia biegów nie bardzo chce się dogadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wymieniłem na Mobilube 1 SHC 75W-90

http://www.mobil.pl/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLCVLMOMobilube1SHC75W-90.asp

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(rav) rozumiem, że skrzynia na mobilu śmiga elegancko?

Jak narazie bez problemu.

Wymienialem olej w skrzynia biegów oraz

tylnym dyferencjale:

- Przekładniowy (osiowy)

- Do napędu osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc który olej będzie najlepszy do mostów??

W książce Sam naprawiam... piszą że:

"Do mechanizmu różnicowego tylnej osi należy wlać 1,9 dm3 oleju przekładniowego z oznaczeniem GL5 SAE 90"

Więc myślę że Mobilube HD-A 85W90 spełnia te warunki

http://www.mobil.pl/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLCVLMOMobilubeHD-A85W-90.asp

http://moto.allegro.pl/item556646347_hurt_mobil_hd_a_85w90_1l_gratisy_rabatnafiltr.html

jeśli nie to jaki bo do skrzyni padło parę konkretnych propozycji a o oleju do mostów nikt nie wspomina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy chciałbym odświeżyć temat i dowiedzieć się jaki olej polecacie, oraz czy jak się wymienia i sprawdza stan oleju w skrzyni.

Audi A4 B6 2004 rok

silnik: 2.5 Diesel BGD 163KM

nie znam się więc proszę doświadczonych kolegów o konkretną odpowiedź.

P.S.

pytam ponieważ auto ma przejechane 300 000 km i nie wiem czy kiedykolwiek była wymiana. Poza tym czasami 4 ciężko wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy olej total transmission syn fe 75w90 nadaje się do skrzyni biegów w moim audi 1.9 tdi 1Z 90 ps ?

Zalali mi go mechanicy ale coś ciężko dwójka wchodzi ?

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ----------

[TABLE=class: table-int-fiche-simple mceItemTable]

[TD=width: 190]DAF (extended drain for rear axles)

MB-Approval 235.8

MACK GO-J

MAN 3343 type S (ex MAN 3343 type SL)

SCANIA STO 1:0

ZF TE-ML 02B, 05B, 07A, 12B, 16F, 17B, 19C, 21 B

[/TD]

Meets the performance requirements of the following international specifications :

API GL-4

API GL-5

API MT-1

MIL-PRF-2105E / SAE J2360

(n°PRI GL 0272)

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...