Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja pompowtrysku AVB.


pabblo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

jakie mogą być przyczyny tego że po zgaszeniu silnika dosyć mocno trzęsie budą? Tzn nie zawsze, ale bardzo często, raz mocniej, raz słabiej.

Był u specjalistów, wymienili jakąś przesłone klapy gaszącej (?), bo komputer pokazywał błąd. Dodadkowo dwie poduszki silnika były wylane, zostały wymienione na ori, ale nic nie pomogło, jak trząsło tak trzęsie. Żadnych innych objawów. Komputer żadnych błędów nie pokazuje. I tak już od 3 miechów.

Edytowane przez pabblo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejm wąz z klapy gaszącej i niech ktoś patrzy czy podczas gaszenia na pewno sie klapa domyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klapa jest w porządku.

Dziś podczas jazdy, zatrzymałem się na stopie, podczas ruszania zaczeło szarpać i szarpało na każdym biegu. Na luzie i z wciśniętym sprzęgłem troche mniej. Zatrzymałem się, pod maską silnik sie trząsł bardzo mocno. Zgasiłem, włączyłem jeszcze raz i juz było w porządku wszytsko.

To na pewno dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR czysty, paliwo zawsze to samo.

Ale słychać traski na puszczonym sprzęgle na luzie, po wciśnieciu sprzęgła znikają. Celuje w dwumas.

Dzięki za wszelką pomoc


Okazło się, że trzeci cylinder przestaje pracować jak silnik się nagrzeje.

Mechanik stwierdził, że wiązka zasilająca lub pompowtrysk.

Mam pytanie czy trzęsienie samochodu podczas gaszenia może być spowodowane uszkodzeniem pompowtrysku?

Czy jest ktoś na forum kto sprzedaje zregenerowane pompowtryski do AVB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy trzęsienie samochodu podczas gaszenia może być spowodowane uszkodzeniem pompowtrysku?

Tak, zacięty w pozycji zamkniętej elektrozawór pompki będzie powodował że paliwo będzie wtryskiwane do cylindra w bardzo dużej dawce nawet podczas wyłączenia silnika ( braku elektrycznego wysterowania pompowtrysku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...