Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana radia charczą głośniki na wzmacniaczu jakiś pomysł


mbedi

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy potrzebuję pomocy gdyż wyczerpałem pomysły i szukałem tu ale nie znalazłem.

Mianowicie zmieniłem w mojej A4 Cabrio radio Blaupunkt 1DIN na 2DIN radio nawigację BNS. Zmiana polegała na wymianie ramki podłączenie linii K i L żeby była komunikacja i wszystko fajnie ale z niego jest wyjście tylko na dwa głośniki a ja w aucie mam chyba 6, 7 bo wydaje się że jest jeszcze środkowy w konsoli. Kupiłem wzmacniacz z Audi A2 8Z0035223 z kostką i znalazłem schemat podłączenia. Proste wyjście na dwa kanały, zasilanie, plus po stacyjce, masa z radia osobna GND i dwa przewody L i P plusowe do niskiej częstotliwości z radia do wzmacniacza. Po podłączeniu wzmacniacz się uruchamia podaje dźwięk na głośniki ale dźwięk nie jest czysty, charczy jak przesterowany. Myślałem że to wina wzmacniacza bo bardzo się grzał, zmieniłem w nim końcówkę mocy i to samo. Walka dalej trwała bo myślałem że uszkodzona jest elektronika i kupiłem drugi taki wzmacniacz ale niestety jest to samo. Kodowanie radia nic nie zmienia, ten drugi też się mocno grzeje dźwięk charczy a moje pomysły się skończyły. Jak wyciszę radio to w głośnikach zasilanych tym wzmacniaczem słychać jakieś dźwięki czy przepięcia. Z radia wychodzą 4 piny niskiej częstotliwości 2 na tył i 2 na przód podłączałem tu i tu i to samo.

Proszę o pomysły lub kogoś kto w okolicy Katowic jest w stanie mi to obejrzeć.


Jestem zdumiony z ilości pomagających. Naprawdę nikt nie potrafi?? Nie..... Nikomu się nie chce bo po co przecież to nietypowa sytuacja i nic się z niej nie wyniesie,żadnej nauki. Żenada. Kiedyś na forum każdy próbował coś pomóc a teraz????? Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem zdumiony z ilości pomagających. Naprawdę nikt nie potrafi??

Coś taki w gorącej wodzie kąpany.

Poczekaj.

Dziś sobota,imprezy,wesela,pijaństwo itd.

Nikt tu na etacie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok i jeszcze walka której się da obejrzeć nawet na necie za free. Ale ja ten post nie napisałem dziś jak widnieje data tylko dziś go edytowałem. Skończyły mi się pomysły i liczę na pomoc ale miło że się odezwałeś. Może następny post będzie już z radą co robić, Włączam cierpliwość idę się napić whisky i czekam do poniedziałku.


No i nikt nic nie pomógł, chyba się zabiorę za to poza forum. Pozdrawiam Audimaniaków!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nikt nic nie pomógł, chyba się zabiorę za to poza forum. Pozdrawiam Audimaniaków!!!!

Nie płacz chłopie, bo Twoje tematy i ilość stosowanych wykrzykników jest irytująca. Przychodzisz i oczekujesz na gotowe, a dam coś próbowałeś? To się zajmij tym na własną rękę, jedź do elektryka, czy cokolwiek. Dawno byś to załatwił, zamiast tu skamleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym ile to lat jesteś na forum żeby twierdzić że kiedyś było inaczej a tak na marginesie to nie licz na pomoc przy czymś czego raczej nikt nie robił.

Pomyśl na chłopski rozum próbujesz spiąć wzmacnacz od Audi a2 z a Audi A4 i Ci charczy to powinno dać Ci do myślenia a nie bez sensu zmieniasz końcówki ikupujesz drugi badziew.

Masz przesterowane wejscie po niskiej i tyle. Kup wzmacniacz taki jaki powinien być i sie nie żal jak panienka że nikt nieche pomoc bo to napewno nie zmotywuje nikogo nad pomyśleniem nad problemem.

Zrób to na ori wzmaku z A4

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak zmotywowało Cię Roberto. Podpowiedziałeś mi z tym przesterowaniem. Może skoczyło Ci ciśnienie ale wykazałeś inicjatywę i chwała Ci za to. Widzę że temat Ci nie jest obcy to powiedz mi tylko spokojnie czy aby na pewno nie jest upalone wyjście na radiu bo podłączyłem się do tego wzmaka radiem Pioneer takim zwykłym po wyjściach na wzmacniacz z tyłu i głośniki grały pięknie. Więc wykluczam wzmacniacz i chcę tylko potwierdzenia że to radio nie współgra z wzmakiem z A2 i jeśli tak jutro szukam z A4. A kupiłem ten tylko dlatego bo miał wtyczkę z przewodami, znalazłem schemat podłączeń i tyle a z A4 nikt nie miał z kawałkiem instalacji i przewodami. Chętnie odkupię od kogoś taki nawet dając w zamian dwie sztuki z A2 bo grają lala i można je założyć do zwykłego radyjka. Dzięki Roberto i zluzuj gacie. Mamy sobie pomagać a nie krzyczeć. Pozdrawiam i jak możesz wypowiedz się na ten temat czy nie szukać problemu w radiu tylko po prostu w ciemno kupić wzmak z A4????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze powinny dospawać sygnał na wejście po niskiej a Ty prawdopodobnie pakowałeś na wejście wzmacniacza sygnał po wysokiej i na dzień dobry robiłeś potężny przester i wzmak się zatykał.

jak dobrze pokombinować to i ten z a2 tez powinien ruszyć trzeba by się tylko dowiedzieć jakie napięcie powinno być na wejściu tego wzmacniacza a jakie daje radio

Jeśli radio nie ma wyjścia po niskiej to trzeba dać specjalne przejściówki które montuje się na przewody sygnałowe po wysokiej czyli te które idą na głośniki. Przejściówki takie zmniejszają poziom sygnału i wzmacniacz nie ma przesteru

Sądzę że BNS powinno mieć wyjście na tylne głośniki po niskiej i to właśnie to wyjście powinieneś puścić na wzmacniacz a nie wyjścia głośnikowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze powinny dospawać sygnał na wejście po niskiej a Ty prawdopodobnie pakowałeś na wejście wzmacniacza sygnał po wysokiej i na dzień dobry robiłeś potężny przester i wzmak się zatykał.

jak dobrze pokombinować to i ten z a2 tez powinien ruszyć trzeba by się tylko dowiedzieć jakie napięcie powinno być na wejściu tego wzmacniacza a jakie daje radio

Jeśli radio nie ma wyjścia po niskiej to trzeba dać specjalne przejściówki które montuje się na przewody sygnałowe po wysokiej czyli te które idą na głośniki. Przejściówki takie zmniejszają poziom sygnału i wzmacniacz nie ma przesteru

Sądzę że BNS powinno mieć wyjście na tylne głośniki po niskiej i to właśnie to wyjście powinieneś puścić na wzmacniacz a nie wyjścia głośnikowe

I tak właśnie zrobiłem bo na cienkich pinach są wyjścia niskiej pod np BOSE czyli RR+ LR+ oraz FR+ i FR+ oraz GND i to do tego się podłączyłem.a wyjście na głośniki jest na dużej wtyczce grube piny i tylko L i R. Jest schemat na radiu. Obawiam się jednak że coś może być z tym radiem bo dlaczego (przez logikę) wzmacniacze od A2 i A4 wymagały by innej mocy na niskiej skoro często radia oryginalne mimo innych przodów mają te same bebechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być inne wejścia liniowe czyli po niskiej mają różne napięcia jeden może mieć np. 1,5 a inny 5v i masz przester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się zmierzyć voltomierzem wyjścia? Jak tak to zmierzę na radiu które mam i na tym na którym grało to ładnie i będzie wiadomo? Elektrykiem nie jestem stąd może glupie pytanie ale narzedzia żeby to zmierzyć mam. Mam VAS 5051 z voltomierzem chyba dobrym i oscyloskopem ale mam też zwykły miernik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem połączyłeś radio ze wzmacniaczem?

Przedłużyłem oryginalne przewody z wtyczki wzmacniacza przewodami typowymi głośnikowymi nawet zasilanie też na takich poprowadziłem. Zresztą na tych przewodach po podłączeniu do Pioneera wszystko hulało idealnie więc myślę że przewody tu nie są przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...