Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szkoda z AC [sarna]


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o udział własny tylko o próg szkody całkowitej od której naprawa jest nieopłacalna w przypadku szkody AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udział własny jest zniesiony

no moje oko to szkody było na max 1,5zł wiec nie wiem skad im sie wzięła szkoda całkowita

jak był likwidator czy jak go nazwać to sam powiedział że szkody niewielkie a tu taka sytuacji

jeszcze jedno pytanie mam:

był gośc robił zdjecia, pismo przyszło że sprawa wszczęta a jak zadałem pytanie w zgłoszeniu internetowym co z moją sprawa to odpisali że szkoda całkowita i czekać na rozliczenie szkody

Czy więc moge naprawiać auto?? światła już kupiłem i stare nawet sprzedalem.

Czy jednak wstrzymać sie z naprawami??


Skoda całkowita i koszt naprawy nie może przekraczać 70 % wartości rynkowej pojazdu. Koszt naprawy ustalany na zasadach zawartych w OWU. To blokuje to co piszesz wyżej.
A pozostałość zawsze pozostaje do decyzji właściciela. Może sprzedać oferentwi z aukcji lub nie.

witam

Szkoda już wypłacona,

W sumie nie bardzo jest sie do czego przyczepić ale mam pytanie.

Wycenili mi wrak na kwote xxx (nie wiem czy na aukcji jakiejś bo nie pisze, jedynie na dokumentach od likwidatora jest "Wykonano na bazie modułu Pozostałości firmy Eurotax")

Prawdopodobnie będe sprzedawał samochód.

Czy jak go sprzedam za kwota <xxx to PZU wypłąci różnice??

Ile czasu jest na taką sprzedaż zeby odtrzymać tą różnice jeszcze??

pozdrawiam

Edytowane przez tobi665
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Bo jeśli mają ofertę z giełdy i jest ona mniejsza niż wycena z Eurotaxu to mogą uznać Twoją propozycję jeśli nie będzie niższa od ich oferty. Warto spróbować. Najlepiej najpierw telefonicznie porozmawiać o tym z likwidatorem. Ale w pierwszej kolejności sprawdził bym wycenę oraz kosztorys do niej. Sprawdził czy ujeli wszystkie uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja taka, że dopłacą różnicę jest, to pewne i czasami widuję w decyzjach takie dopłaty, ale nie mam pojęcia dokładnie na jakich zasadach to działa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...