Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestabilne auto


pablo15005

Rekomendowane odpowiedzi

na stacji cos mowili czy wszystko sie miesci w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też miota autem.powodem jest tylna belka a przynajmniej mam taka nadzieje. ktoś źle założył tuleje i jedna strona ucieka 5mm przez co nie da się prawidłowo ustawić przodu.zobaczymy jak będzie po wymianie tulei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem odległość od felgi do rantu błotnika przy progu i różnica miedzy prawa a lewa stroną wynosi ok 5 mm.obstawiam ze winowajca jest tuleja która jest żle założona . ewentualnie belka jest przestawiona na łapach mocujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem odległość od felgi do rantu błotnika przy progu i różnica miedzy prawa a lewa stroną wynosi ok 5 mm.obstawiam ze winowajca jest tuleja która jest żle założona . ewentualnie belka jest przestawiona na łapach mocujących.

przestawiona belka na mocowaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda inaczej jest założona.lewa jest jak by o 90* odwrócona od prawidłowego montazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda inaczej jest założona.lewa jest jak by o 90* odwrócona od prawidłowego montazu

a co to ma do rzeczy? ma byc po prostu tak samo wprasowana po obu stronach i tyle. to ze jest przekrecona o 5* czy 90* w samym gniezdzie wzgledem drugiej nie ma zadnego wpływu. Jedynie co to musza byc rowno wprasowane w gniazdo

Ja w koncu w ten weekend ogarniam swoje :) wrzucam poli tuleje ktore juz leza miesiac, nowe laczniki stabilizatora i gumy. Po wymianie od razu na geometrie i ustawianko jak powinno i zobaczymy co bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a co to ma do rzeczy? ma byc po prostu tak samo wprasowana po obu stronach i tyle. to ze jest przekrecona o 5* czy 90* w samym gniezdzie wzgledem drugiej nie ma zadnego wpływu. Jedynie co to musza byc rowno wprasowane w gniazdo

to akurat ma kluczowe znaczenie w przypadku tulei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ma byc po prostu tak samo wprasowana po obu stronach i tyle. to ze jest przekrecona o 5* czy 90* w samym gniezdzie wzgledem drugiej nie ma zadnego wpływu.

owszem ma.jak weźmiesz ori tuleje to zobaczysz dlaczego.w przypadku pełnych tulei nie ma to znaczenia bo guma jest wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze[emoji14]jak zakladalem pelne jak ori padly a teraz wpadna poliuretanowe bo gumowe przy twardszym zawiasie nie daja rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wymianie tulei lacznikow i gum stabilizatora :) jest o wiele lepiej ale nie zdazylem juz podjechac na geometrie... po wymianie wyszlo cos nowego a mianowicie cos mi bije i nie wiem co. Musze sprawdzic opony i kola jeszcze raz przykrecic z tylu bo moze cos podlazlo miedzy piaste a fele. Ogolnie poprawa jest ale pojezdzimy zobaczymy. Teraz tylko geometria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe czy bedzie lepiej u Ciebie, a stabilizator dokrecales na opuszczonym aucie? i tak z ciekawosci posiadasz takowa opaske na belce ?

0_0_product_Gfx_b8af3e91cfc42627d29441c4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie cos tam ona daje w jezdzie, na zakretach czuc roznice moim zdaniem, moze ma ktos do odsprzedania?

Edytowane przez pablo15005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe czy bedzie lepiej u Ciebie, a stabilizator dokrecales na opuszczonym aucie? i tak z ciekawosci posiadasz takowa opaske na belce ?

0_0_product_Gfx_b8af3e91cfc42627d29441c4

Na podniesionym jesli chodzi o stabilozator to raczej to nie ma znaczenia bo on nie ma zadnej regulacji wiec nie da sie go zle przykrecic. Co do opaski to nawet nie zwrocilem uwagi :)

Ta opaska chyba sluzy do usztywnienia drazka skretnego wiec tyl powinien byc sztywniejszy ipewniejszy w zakretach tak to rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...