Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

moje 1.8 t ANB bierze olej.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Moje 1.8t bierze olej 500 ml/1000. Niedawno go kupiłem. Proszę powiedźcie mi od czego mam zacząć diagnozę?? Żeby sprawdzić czy to wina silnika czy turbo?

Edytowane przez damiana45

Opublikowano

takie branie to nie branie:P moje v6 bierze 2 litry od wymiany do wymiany:p

Opublikowano
  • Autor

Sorry zapomniałem dodać że na 1000 km. Po odpaleniu rano zanim jeszcze zalaczy sie gaz jest biały delikatny dymek. Moc ma.

Opublikowano

Biały dym to od turbo. Niebieski od oleju. A czarny od złej mieszanki

Mój z rozwalona turbina brał 300ml. Teraz okaże sie ile weźmie na nowej turbinie

Opublikowano

uszczelniacze zaworowe

Opublikowano

Uszczelniacze albo turbo, ja na 11 000km dolewam ok 0,7l ale tyle to niech sobie bierze \

Opublikowano
  • Autor

w nastepnym tygodniu, auto wpada na warsztat i idzie pod ,,nóż". zaczynam od remontu silnika i przy okazji sprawdzi mechanik turbo. Powiedzcie mi na co zwrócić szczególną uwagę albo co warto zrobić przy remoncie silnika. (góra i dół)???

i jaki olej zalać po remoncie silnika? bo od jakiś 2 tys przeszedłam na półsyntetyk...

Edytowane przez damiana45

Opublikowano

Czy ja dobrze rozumiem co napisałeś ? od 2 miesięcy jeździsz na półsysntetyku ? wychodzi że wczęśniej było co ? mineralny ? po remoncie tylko 5W40 SYNTETYK ! dobry jest Motul.

Opublikowano
  • Autor

od dtwóch tysięcy km jeżdżę na pólsyntetyku, wcześniej był syntetyk.... i też mi się wydaje że po remoncie muszę wrócić do syntetyku

Opublikowano

Sprawdź to turbo najpierw :) no chyba że bogaty jesteś to rób ten remont ;).

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

sprawdzę.... ale przy dawaniu mu w pedał nie puszcza żadnego dymu... a dwa że zaczął mi ubywać płyn chłodniczy i wydaje mi się że świadczy to o głowicy...


i wydaję mi się że turbo nie brało by 400-500 ml (bo tyle teraz już bierze) i nie pobierało by płynu chłodniczego??? co wy o tym myślicie?

Opublikowano

Turbo może Ci wszystko wyssac :). Płyn czasem może tak uciekać że odparuje i nawet śladu nie zostawi. Da się sprawdzić czy jest płyn w oleju.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

ok sprawdzę, jak samochód będzie na podnośniku w nast tygodniu :)

Opublikowano

Ten silnik przy ostrej jeździe bardzo lubi olej. Pojeźdż trochę na emeryta i zobacz czy ubywa. Bo może okazać się, że za bardzo w palnik dajesz.

Opublikowano

To anb się różni dużo od bfb? Ja depcze i nie dolewam :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
  • Autor

Nie depcze mocno. 3tys obrotów i następny bieg.. Oczywiście zdarza się szybciej czy wyprzedzanie... Ale ogólnie miasto przez ostatnie trzy miesiące i spokojnie.

A ty C. też masz problem z olejem?

Edytowane przez damiana45

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.