Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Incorrect Gear Ratio 6hp19a - Tiptronic


tomastbg

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy błagam wręcz o pomoc. Ostatnimi czasy wymieniałem u siebie rozrząd. Przy okazji zdejmowana była skrzynia. Doszedłem do wniosku że należało by oddać konwerter do regeneracji. Powodem tego były: falowanie obrotów przy wyższych prędkościach, od czasu do czasu oderzenie przy przerzucaniu biegów z 3 na 4. Od czasu do czasu gdy skrzynia była pod pełnym obciążeniem tzn np mocno przyśpieszałem w ostrym zakręcie lub mocno ruszałem potrafił wyrzucić biegi. Zapalały się PRNDS na czerwono i skrzynia wchodziła w tryb awaryjny. Swój stary konwerter oddałem do firmy i dostałem drugi z gwarancją itp. Auto zostało złożone do kupy, olej w skrzyni uzupełniony. Dodam że olej wraz z filtrem był wymieniany około 8 tys km. temu. W tym momencie nawet podczas jazdy na prosto potrafi wyrzuć biegi. Następuje to na 2 biegu w okolicy 3 tys. obrotów. Czy ktoś z was ma pojęcie jak to ugryźć? Nie chciał bym drugi raz zciągać skrzyni itp. Istnieje jakaś możliwość diagnozy tej przypadłości. Posiadam VCDS.

Prosze o pomoc.

902e5f84ed9e4.jpg

afbfc5542af4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja miałem podobną sytuację lecz zrzucanie biegów było między 4 a 5 i u mnie winny był sterownik ( mechatronika) początkowa diagnoza to "jakis" pękniety wałek, ale po jego wymianie nic się nie zmieniło, wiec następny do wymiany sterowanik i to po mogło, z reszta tu dokładnie wszystko opisałem :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/327143-tiptronic-30-tdi-q-asb-uslizg-z-4-na-5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Na chwilę obecną i tak autko stoi u mechaniora - przegub zaczął stukać. Teraz sam zaczynam się skłaniać ku temu aby podmienić sterowniki. Czy to prawda że posiadają one immobiliser?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie konwertera skrzynią była na nowo adaptowana?

Wysłane z mojego Thunder3 45 LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie była, a ja sam nie znalzłem informacji jak to ugryźć. Byłem u 2 mechaników zajmujących się ASB i obstawiają pęknięty kosz 2 biegu. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2015 o 13:31, tomastbg napisał:

Dzięki wielkie za odpowiedź. Na chwilę obecną i tak autko stoi u mechaniora - przegub zaczął stukać. Teraz sam zaczynam się skłaniać ku temu aby podmienić sterowniki. Czy to prawda że posiadają one immobiliser?

tak maja imo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...