-
Fachowiec od skrzyni/ Podkarpacie
Jedynego jakiego mogę polecić to firma Dexter z okolic mielca. Właściciel ma mega pojęcie o skrzyniach automatycznych i o ile wiem jest wykładowcą na seminariach gdzie mechanicy się uczą "fachu"
-
Wyciek spod korka spustowego oleju
Wbrew pozorom Panowie miałem podobny problem. Nie raz zmieniałem olej w aucie i też napotkałem podobny problem. Na początku wymieniając olej zmieniałem podkładki na miedziane (bo takie miałem założone wcześniej i było szczelne). Po którejś zmianie oleju zauważyłem wyciek. Zmieniłem podkładki - zero zmiany. Zmieniłem korek spustowy na nowy z ASO z gumką dalej to samo. Na nowy nowe podkładki - dalej cieknie. Finalnie dokręciłem go mega mocno na przedłużce aż na prawdę konkretnie ścisnęło podkładkę i dopiero teraz jest szczelne. Uwierzcie że miałem obawę właśnie o gwint w misce. Finalnie jest nowa śruba, nowa podkładka i przykręcone na prawde konkretnie i jest git.
-
Zamienniki listw drzwiowych S4 S LINE
Ja mam założone te z pianki PUR. Nie będę owijał w bawełnę bo już większość rzeczy została powiedziana na ich temat. Moje po zamówieniu wyglądały jak pół produkt. Teoretycznie nie najgorzej ale tak jak kolega pisał wyżej- jak ktoś jest pedantem nie będzie zadowolony. Pomimo tego iż je szlifowałem, szpachlowałem cudowałem to i tak sa delikatnie pofalowane. Dodatkowo nie mogą być zbyt mocno wyginane bo się po prostu odkształcają przed malowaniem i montażem. Jeśli chodzi o spasowanie to było ok. Przykręciłem dokładnie w te miejsca gdzie być powinny przykręcone dołączonymi śrubkami ale oczywiście odstawały więc trzeba było je delikatnie podkleić. Wg mnie cena 250 zł jest adekwatna do jakości. Nie jest to ori za 800-1000 ale cena robi swoje.
-
Temperatura oleju
Temp. oleju sprawdzisz tylko i wyłącznie jakimś lepszym testerem bądź VCDS. Z poziomu FISa itp nie da rady. Chyba że masz V-fis Skrzynie to na bank 6hp19a 6hp19 szły w BMW, Jaguarach, Porshe itp.
-
Poduszki silnika 3.0 TDI ASB
Objawów nie miałem żadnych nic mi nie stukało, ani żadnych wibracji itp. Po prostu po podpięciu vcdsa wyszedł błąd i później sprawdziłem poduszki. Jedna była uszkodzona i ja wymieniłem to wszystko. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
-
Poduszki silnika 3.0 TDI ASB
Mi vcds wyrzucał normalnie dokładny błąd z opisem która to poduszka.
-
3.0 quattro automat problem z trakcją
o prostu pytam czy opony są rowno zużyte od wewnątrz i zewnątrz
-
6hp19 tiptronic wibracje podwozia na 3 biegu.
Witam wszystkich. Dotknął mnie problem w wibracjach podwozia. Sprawa wygląda następująco. Na 3 biegu w trakcie mocnego przyspieszania w zakresie obrotów silnika 2.3-2.5 tys podłoga mocno wibruje. Po podpięciu vcdsa moment wibracji wypada idealnie w momencie spięcia konwertera skrzyni na stałe tzn ma status TC closed. Czy istnieje możliwość że to on jest winowajaca? Wcześniej wymienione poduszki skrzyni obie, prawy wewnętrzny przegub prawy, łącznik wału skrzyni z wałem. Brak jest widocznych luzów w całym układzie napędowym. Konwerter regenerowany 30 tys km temu tj. 2 lata. Miał ktoś podobny problem lub ma jakiś pomysł ?
-
3.0 quattro automat problem z trakcją
Zbieżność i geometria kół jest prawidłowa ? Nie masz wyciętych opon z tyłu ?
-
S4 B7, łożysko w skrzyni przegub, luz na flanszy, torsen
Jaki były objawy tego uszkodzonego łożyska ? Co się konkretnie dzieje ? Pytam bo możliwe że jestem następny w kolejce. Przy czym jeśli jest to prawy przegub wewnętrzny to mój ma tylko delikatny luz na boki 1-2mm.
-
Poduszki silnika 3.0 TDI ASB
Numeru ci za bardzo nie jestem w stanie podać bo zamawiał ją mój mechanik. Wg mnie warto zaryzykować uzywke za te 150-200 zł. Musiał byś ich zmienić 6 sztuk żeby ci się zwróciły 2 nowe. Cena nowych zabiją według mnie. Zaraz ktoś może napisać że jak cię stać na taki motor to płać ale wg mnie to wyrzucanie pieniędzy przez okno.
-
Poduszki silnika 3.0 TDI ASB
Tak prawda. Jedną sztuka oryginalna kosztuje około 750 zł. U mnie padła jedna. Uwierz mi że uzywka za 150zł jeździ już drugi rok. Nie ma sensu kombinować wg mnie.
-
A4 B7 3.0TDI ASB - Black Avant 282hp/605nm /Gwint KONI/ IFG10 19"
Jesteście mi w stanie powiedzieć na jaką wysokość obnizacie swoje a4 na 19" ?
-
A4 B7 3.0TDI ASB - Black Avant 282hp/605nm /Gwint KONI/ IFG10 19"
Szukam cały czas zderzaka pod spryskać i listw s-line lub s4 za rozsądne pieniądze Jak tylko się coś trafi to na pewno wleci na auto
-
A4 B7 3.0TDI ASB - Black Avant 282hp/605nm /Gwint KONI/ IFG10 19"
Powiem szczerze że nie mam za bardzo ochoty go obniżać już teraz przychaczam przednim zderzakiem po za tym wcześniej był bez dystansu i był około 1,5 cm niżej przodem i tyłem i teraz mi się lepiej podoba Opony mam teraz 235/35 więc musiał bym zakładać 215 a to już wąsko na 8.5j jak dla mnie