Tomeek

229 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Tomeek

Reputacja

1. Ja mialem to samo, lecz problem troszkę większy bo u mnie zarowka wtopila się w lampę, przestała działać i przy wyciągania oprawki pękła (lampa do rozbioru i usuwanie pozostałości) teraz z braku żarówek założyłem led'owe i odziwo nie ma błędu spalonej żarówki ( na co liczyłem ze będzie) no i co najważniejsze nie grzeje się tak jak zarowka.
  2. Powitać P.s Dawniej też TBU :-)
  3. Witam, Ja miałem podobną sytuację lecz zrzucanie biegów było między 4 a 5 i u mnie winny był sterownik ( mechatronika) początkowa diagnoza to "jakis" pękniety wałek, ale po jego wymianie nic się nie zmieniło, wiec następny do wymiany sterowanik i to po mogło, z reszta tu dokładnie wszystko opisałem : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/327143-tiptronic-30-tdi-q-asb-uslizg-z-4-na-5/
  4. Witam, Jestem już po naprawie problemu. Początkowo miał być za to odpowiedzialny "jakiś" wałek który tak jak piszesz nie trzymał ciśnienia (gdzieś tam miał być pęknięty). Było OK ale tylko przez ok 10km i znów problem powrócił wtedy wymienili mi sterownik (mechatronikę) , zrobili adaptacje skrzyni no i jak na razie wszystko chodzi jak powinno. Natomiast od innego mechanika dowiedziałem się ze od tego powinni zacząć a dokładniej od jej "regeneracji" czyli najprościej mówiąc - czyszczenia ale tylko i wyłącznie ultradźwiękami - bo tylko to tak naprawdę daje gwarancje że cały syf zostanie z niej wypłukany.
  5. Witam, Od pewnego czasu mam nie mały problem ze swoim Tiptronic'iem, opisany w poniższym linku : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/327143-tiptronic-30-tdi-q-asb-uslizg-z-4-na-5/ Macie może sprawdzony warsztat w Krakowie, Katowicach lub okolicach zajmujący się naprawą automatów ? ( pomijając od razu Sentyrza - za dużo się już o nim nasłuchałem)
  6. Była nadzieje ze sama wymiana oleju powinna pomóc bo w wielu przypadkach pomagała, jak nie to aktualizacja i było dobrze no ale w moim przypadku oba sposoby zawiodły .
  7. Olej zmieniałem u mojego mechanika ( ja pracuje w Audi ale sprzedaje nowe samochody - a zniżki na serwisie mamy znikome także wolałem to u siebie wymienić a aktualizacje i adaptacje zrobiłem u siebie ) ale wiem że na pewno nie było to sprawdzane .
  8. Zgodnie z zalecaniami producenta, pierwsze robi sie aktualizacje oprogramowania ( w mim przypadku nie było możliwości ponieważ miałe m aktualny program) nastepnym krokiem jest adaptacja ( jazda z podłączonym kompem i wykonywanie wskazań ) . Pracuję w Audi także miałem dostęp do wszystkich papierów serwisowych i takie są zalecenia TPI Co do błędów o żadnych nie było.
  9. Witam, Od miesiąca borykam się z problem Tiptronic'a samochód A4 b7 3.0 TDI Q , skrzynia z tego co pamiętam to JAX a minowicie - skrzynia przy ostrym dodaniu gazu kręciła pięknie wszystkie biegi lecz z 4 na 5 wykręcił wyższe obroty "strasznie szarpnelo samochodem " i został na 4 ce - odpuszczam trochę gaz wtedy wrzucil 5 i dalej można było gniesc. Przez jakiś czas tak jeździłem ale zauważyłem ze zaczyna szarpać jak redukuje przy hamowaniu z 3 na 2 i 2 na 1 ( delikatne szarpniecia) , wiec postanowiłem zmienić olej ( zalany oryginalny ZF łącznie z wymianą filtra - zabawa ok 1500 pln za sam olej ) lecz to nic nie pomogło, kolejnym zabiegiem była "aktualizacja oprogramowania skrzyni w ASO AUDI , VW" lecz jak się okazało akualny program miałem już u siebie , więc zrobili mi adaptacje skrzyni - i teraz skrzynia zachowuje się niesamowicie nie przewidywalnie ( sytuacja która wcześniej miała miejsce z 4 na 5 teraz czasem się zdarza z 3 na 4 i dość często z 5 na 6 a to na trasie jest juz dość niebezpieczne jak chce coś wyprzedzić a skrzynia wpada w tryb awaryjny . Czy spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem ? Ewentualnie czy znacie może jakiegoś ogarnietego mechanika od skrzyni w okolicy malopolski/Krakowa ??? Wszystkie rady będą bardzo cenne !!! Z góry dziękuję
  10. Witam wszystkich, Jak wynika z nick'u mam na imię Tomek, mieszkam w Krakowie, i przymierzam się do zakupu wymarzonego A4 B7 3.0 TDI Obecnie jeżdżę A3 1.9 3d, z racji powiększenia się rodziny muszę zmienić ją na coś większego i padło właśnie na A4. Mam nadzieje że informacje, które zawiera forum pomogą mi w zakupie i w późniejszym użytkowaniu. Pozdrawiam T.P.