Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie zapięte pasy...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanie, chcę zgłosić szkodę osobową, w formularzu jest pytanie o pasy czy były zapięte, ja nie miałem, złamałem nadgarstek i teraz pytanie czy ubezpieczyciel może to w jakiś sposób sprawdzić?czy miałem czy nie miałem zapiętych pasów, ja chcę zaznaczyć że oczywiście były zapięte, wypłata odszkodowania z oc sprawcy.

dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to tak oszukiwać? Pasy to Twój obowiązek!

no nie ładnie, ale co zrobić

sprawca zasnął za kierą i przywalił we mnie na czołowe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na miejscu zdarzenia był patrol RD, to oni w notatce już zaznaczyli, że pasów nie miałeś. Pasy to takie ustrojstwo, które posiada ładunek pirotechniczny, jeśli nie były zapięte, to nie wystrzeli (bywają wyjątki), na dotatek pas po wypadku blokuje się i trzeba go wymienić (bywają wyjątki - stare samochody). Szkoda Twojego nadgarstka, ale za to nie spodziewaj się wielkiego odszkodowania, gdyby ucierpiał kręgosłup (naderwane mięśnie karku, przepuklina międzykręgowa, itp) - to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na miejscu zdarzenia był patrol RD, to oni w notatce już zaznaczyli, że pasów nie miałeś. Pasy to takie ustrojstwo, które posiada ładunek pirotechniczny, jeśli nie były zapięte, to nie wystrzeli (bywają wyjątki), na dotatek pas po wypadku blokuje się i trzeba go wymienić (bywają wyjątki - stare samochody). Szkoda Twojego nadgarstka, ale za to nie spodziewaj się wielkiego odszkodowania, gdyby ucierpiał kręgosłup (naderwane mięśnie karku, przepuklina międzykręgowa, itp) - to co innego.

poszperałem po necie i wiem, że mogą zaniżyć odszkodowanie, ale czy ubezpieczyciel może nic nie wypłacić? z powodu pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś bliskie spotkanie z betonowym przepustem, pasy miałem zapięte, poduszka wystrzeliła i gdzieś mi odbiła rękę o deskę, że miałem ogromnego krwiaka na dłoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mają podstawę do zaniżenia, gdyż jesteś w pewnym

sensie współodpowiedzialny za szkoda na samym sobie, jakby to nie brzmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


decyzja, 40% na minusie, ugodowo zejdą do 30%
To było do przewidzenia. Jeśli byłbyś łaskaw pochwalić się ile przyznali, to byłbym wdzięczny (w podobnej sprawie klient dostał 12 tyś, ale lepiej mieć z czym porównać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładne obrażenia to : złamanie dalszej nasady kości promieniowej lewej i wyrostka rylcowatego kości łokciowej, kwota na konto to 6000-40% za przyczynienie się do szkody, ugodowo 7000-30%. odwołałem sie od decyzji i lipa - nie widzą podstaw do wyższego , dlatego korzystam teraz z pomocy firmy od odszkodowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nie widzą podstaw do wyższego , dlatego korzystam teraz z pomocy firmy od odszkodowań.
Niewiele zdziałają na tym etapie. Bezpośrednio po zdarzeniu, można klientowi podpowiedzieć, co ma wpływ na wysokość odszkodowania i zadbać o wzbogacenie dokumentacji. Teraz ewentualna wyższa kwota odszkodowania będzie zależeć wyłącznie od czynników niemedycznych (utracone dochody, zwrot kosztów leczenia i dojazdów, niezrealizowane plany /urlop/).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć moja sprawa zakończona przez firmę Votum wywalczyli mi dopłatę około 4800 minus prowizja 30% dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sprawa zakończona przez firmę Votum wywalczyli mi dopłatę około 4800 minus prowizja 30% dla nich.
Współpracuję z tą firmą i złego słowa o nich nie mogę powiedzieć. Są najlepsi, choć do tanich nie należą. Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy szkodzie z OC jeśli nie miałem zapiętych pasów, to mogą jakoś zaniżyć mi odszkodowanie ? Mam na myśli odszkodowanie za części itp., (NIE za uszczerbek na zdrowiu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w kosztorysie na auto nic nie napisali o obniżeniu za pasy. Moim zdaniem nawet nie biorą tego pod uwagę przy szkodzie na samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą do ograniczenia odszkodowania jest przyczynienie się bądź to do zaistnienia zdarzenia, bądź do rozmiaru szkody. Przy szkodzie w mieniu (samochód) niezapięte pasy nie mają żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...