Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

"Choinka" na desce rozdzielczej :(

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jestem posiadaczem Audiolki 1,9 TDI kod silnika AHU 90 KM rocznik '99.

Mam pytanko odnośnie oświetlenia jak i kontrolek na desce rozdzielczej. W okresach jesienno - zimowych, gdy auto stoi na dworze, przy porannym rozruchu na tablicy rozdzielczej robi się "choinka" z oświetlenia i kontrolek jak na Boże Narodzenie. Kontrolki wraz z oświetleniem raz przygasają a raz rozjaśniają na max. Silnik uruchamia się i pracuje bez zarzutów. Po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do normy. Kontrolki i oświetlenie nie wariuje. Natomiast gdy auto stoi w garażu, takiego problemu nie ma... Auto kupiłem w komisie w 2009 i dopiero od dwóch okresów jesienno - zimowych to się pojawiło. Czyżby to komputer mówił "do widzenia" i wymaga wymiany czy też może gdzieś jakieś przebicie/zwarcie się zrobiło?

Opublikowano

Sprawdzałeś akumulator? :)

Opublikowano

Kostki przy liczniku potraktuj sprayem i po dociskaj. Nie zaszkodzi a może się okazać że tu leżał problem.

Opublikowano

Akumulator 3 letni kupiony przed okresem jesienno - zimowym i w pierwszym tym okresie użytkowania nie było takich "cudów"... Zapomniałem dodać bo może nie wywnioskowaliście z wypowiedzi, że wszystkie zegary też wariują. Raz są na zero a raz na max (oprócz obrotomierza i prędkościomierza - te nie "skaczą" na max tylko do danej wartości a mianowicie na postoju do obrotów na jakich pracuje silnik a podczas jazdy prędkościomierz od 0 do prędkości na chwilę obecną), ładowanie na normalnej pracy pokazuje (wg wskazówki na tablicy rozdzielczej), że jest 14V także (choć mogę się mylić mechanikiem nie jestem) uważam że jest ok... Nie omieszkam zastosować się do w/w wskazówki odnośne sprayu (czy na myśli masz zwykły WD 40 czy jakiś specyfik?). Tak czy inaczej po dokonanym "zabiegu" dam znać czy nadal to jest. Dzięki za wstępną pomoc ;)


Tablicę zegarów wyjąłem, styki popsikałem WD 40, docisnąłem i niestety nadal to samo... Nagrałem krótki filmik ale chyba tutaj nie da rady go umieścić (no chyba że wiecie jak) by można było zobaczyć co się dzieje... Nic to, poczekam może ktoś miał takie same objawy i się z nimi uporał...

Edytowane przez Mokotowianin

Opublikowano

Kolego, jakiej firmy masz licznik? Vdo czy jaeger? Jak ten drugi ro może jest już na wykończeniu.

Opublikowano

Kolego, jakiej firmy masz licznik? Vdo czy jaeger? Jak ten drugi ro może jest już na wykończeniu.

Nie zwróciłem uwagi... :( na pewno francuski... 3 kostki do podłączenia. I tak dla laika - co to jest "ro"?

Oki, sprawdziłem. Jaeger...

http://www.youtube.com/watch?v=cekdBuHpZbc

Mam to samo :( z tego co czytam to chyba procek poszedł szczekać na psy :( ktoś się orientuje w kosztach?

Edytowane przez Mokotowianin

Opublikowano

Temat wielokrotnie wałkowany. Wystarczy poszukać

Opublikowano

Temat wielokrotnie wałkowany. Wystarczy poszukać

Dziękuję...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.