Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła do jazdy dziennej A4[b6]


a4avant

Rekomendowane odpowiedzi

Murzynku jestes pewien? Jutro bede robic sekcje i sie okaze zrobie foty i wrzuce do tego tematu :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy mam xenony czy to sa soczewki.Powiem tyle jak sie je zapali to sie przez chwile rozswietlaja i widac na scianie taki niebieski paseczek! A nie chce mi sie wyciagac ich i sprawdzac jaka jest zarówka

Skoro się rozjaśniają to są xenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze w b7 swieca sie same dlugie swiatla(tylko chyba dostaja troche mniejsze napiecie i nie walą tak po oczach).Fajne rozwiazanie a i ksenon sie bezsensu nie wypala :exclaim: :exclaim: :exclaim:

Do jazdy dziennej w B7 są inne żarówki , palą sie w dzień tylko one bez tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze w b7 swieca sie same dlugie swiatla(tylko chyba dostaja troche mniejsze napiecie i nie walą tak po oczach).Fajne rozwiazanie a i ksenon sie bezsensu nie wypala :exclaim: :exclaim: :exclaim:

Do jazdy dziennej w B7 są inne żarówki , palą sie w dzień tylko one bez tyłu.

dokładnie są osobne :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy mam xenony czy to sa soczewki.Powiem tyle jak sie je zapali to sie przez chwile rozswietlaja i widac na scianie taki niebieski paseczek! A nie chce mi sie wyciagac ich i sprawdzac jaka jest zarówka

Skoro się rozjaśniają to są xenony

moim zdaniem Murzyn ma racje, ja mam soczewiki i jest właśnie ten paseczek niebieski o którym pisze tukan2000[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 10 razy drozszy ale i 10 razy trwalszy

Nie 10 tylko 5.

Żarówka H7 kosztuje około 20 PLN, a D2S na allegro już za 100 kupi :P Ale nie w tym rzecz. Poza tym, nie wiem jak skonstruują to prawo, ale pewnie dalej będzie tak, że dzienne muszą się świecić z pozycyjnymi i w takim wypadku światła z nowych A4 są nielegalne, bo świecą tylko z przodu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic czy mam xenony czy to sa soczewki.Powiem tyle jak sie je zapali to sie przez chwile rozswietlaja i widac na scianie taki niebieski paseczek! A nie chce mi sie wyciagac ich i sprawdzac jaka jest zarówka

Skoro się rozjaśniają to są xenony

moim zdaniem Murzyn ma racje, ja mam soczewiki i jest właśnie ten paseczek niebieski o którym pisze tukan2000[/b]

Paseczek paseczkiem. Ale żarnik xenonowy od momentu odpalenia do momentu pełnego świecenia rozjaśnia się, a zwykła żarówka się włącza i pali cały czas z taką samą jasnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjasnia sie jakies 4-6sekund!!!Lampa jest firmy Valeo.Patrzylem do srodka i widac tam puszke metalowa wygladala tak jak przetwornica napiecie ale pewien nie jestem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paseczek paseczkiem. Ale żarnik xenonowy od momentu odpalenia do momentu pełnego świecenia rozjaśnia się, a zwykła żarówka się włącza i pali cały czas z taką samą jasnością.

Masz racje ja mam xenon :cool: i w chwili zapalenia jest charakterystyczne błyśnięcie i żarnik rozświetla sie kilka sekund czego nie można zaobserwować w zwykłych żarówkach :a4fan:pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem fotki prawdopodobnie jest to xenon ocencie bo juz sam nie wiem.Jest blysniecie jak sie wlacza i rozswietla sie dokladnie 2 sek.. :a4fan:

http://img392.imageshack.us/img392/3540/sta44149vk0.jpg

http://img460.imageshack.us/img460/3439/sta44152rt7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenona powinieneś bez problemów rozpoznać po barwie (biało, bialutko i strasznie jasno). Żadne H7 tak mcno nie świecą, jak xenon. Po fotkach trudno powiedzieć.

Po tych fotkach bym powiedział że zwykłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno xenony, skoro jest przetwornica itp. wskazujące na ich obecność... Co do niebieskiego paseczka - to, że jest widoczny jest zasługą soczewek a nie samych żarników ksenonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 10 razy drozszy ale i 10 razy trwalszy

Nie 10 tylko 5.

Żarówka H7 kosztuje około 20 PLN, a D2S na allegro już za 100 kupi :P Ale nie w tym rzecz. Poza tym, nie wiem jak skonstruują to prawo, ale pewnie dalej będzie tak, że dzienne muszą się świecić z pozycyjnymi i w takim wypadku światła z nowych A4 są nielegalne, bo świecą tylko z przodu :cry:

D2S Czy D1S?W B6 jest D2S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa sam juz nie wiem soczewy czy xenony nie wazne swieca ok wiec jest git :a4fan: Ale ja je nazywam xenonami jak ktos pyta:p :cool: Wiec xenon http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2783 mam identyczne lampy Valeo i swiatlo jest takie same!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest nienormalne nie potrafić sprawdzić czy ma się ksenon czy nie... :evil::bicz:

w B6 są d1s

w B5 są d2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialem sprawdzic bez wyciagania zarnika!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co masz wyjmować żarnik?? wystarczy wyciągnąc pokrywe z tyłu lampy, tak jakbyś miał sobie samemu zmienić żarówke (to nawet moja panna potrafi) i juz wiesz co masz u siebie... :bicz::bicz::evil: :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...