Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1,8 20v Dławi się


byku93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4 B5 1,8 20v 1997r.Problem polega na tym ,że nie ważne czy ciepły czy zimny silnik podczas przyspieszania (często 2 bieg) auto dławi się i puszcza

Wymienione zostały

-świece

-przepływomierz

-został uszczelniony dolot

--Filtr paliwa wymieniany w zeszłym roku 15 tys/km temu

Na Vagu żadnych błedów pokazywało Przepływomierz i sonde .Po wymiannie przepływomierza 0 błedów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy auto dławi się i puszcza? gaśnie, przestajce ciągnać?

jak dla mnie po prostu przepływka świruje, znajac zycie nie wymieniales na nowa tylko na uzywke, która rowniez mogla byc uwalona

zdarzało sie to juz nie raz tu na forum

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przepływka to po prostu ją odłącz jak odpali i bd chodził tak jak mówisz to masz powód chyba że bd miał problem z rozruchem a chodzić bd z twoją pomocą i bd świrował to obstawiał bym przepustnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak radzi mateusz trzeba z logować przepływomierz nie wiem czy kupiłeś zamiennik czy używka oryginał u mnie też szarpało kupiłem używkę i tu za długo nie pochodziła z logowałem ją i nie dawała odpowiednich wartości.Dopiero po kupnie nowej oryginalnej jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnica chociaż nie wiem jak z tym potencjometrem bo u mnie jest linka ale jak by był potencjometr to byś na kompie sprawdził a spróbuj rozebrać cały dolot do przepustnicy wyczyść łącznie z przypływką i sprawdź czy jest szczelny i ile oleju w przepustnicy na oko

Edytowane przez Wojtek1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potencjometr położenia przepustnicy to jest na 100% tylko nie pamiętam który blok pomiarowy :facepalm: ale 098 jak się nie mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kupić przepustnice czy da się to zregenerować ? to jutro sprawdze blok, tylko jak byś Cie powiedzieli który na 100 %, ja mam właśnie elektronicznie sterowane, miałem przepustnice w ręku nie było nagaru była czysta. Ale wiem że była zmieniana kiedyś tam. tylko ze problemu nie było a pojawił się i staje się coraz bardziej męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...