Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerysowany i delikatnie wgnieciony błotnik, kupić z demontażu czy isc do lakiernika?


Degnerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj miałem mała stłuczke i przerysowalem błotnik. Szukać używki czy podejść do lakiernika?

9734503d51234a925023ff8c022f98e6.jpg

Tak wygląda uszkodzenie. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia to wygląda na mała szkodę więc warto podjechać do lakiernika żeby wypowiedział się za ile to ogarnie - dużego kosztu nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rdzy, nie wiecie czy bedzie trzeba malowac cały element czy lakiernik podejmie sie zamalowania tylko tych uszkodzeń?

I czy nie lepiej kupić wymieszany lakier taki z pedzelkiem jak by do paznokci i samemu zamalowac?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem takie zestawy naprawcze z bardzo cienkim pędzelkiem. Podjade do lakiernika i zapytam moze nie bedzie trzeba malowac calego elementu.

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprowadź do lakiernika, najlepiej ogarniętego niech ładnie wycieniuje to uszkodzone miejsce zamiast lakierować bazą cały błotnik. Nie będzie nic widać, nie odetnie się do drzwi (nie będzie widać różnicy w odcieniu). Całość tylko pryśnie bezbarwnym i będzie jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjade do znajomego lakiernika jak tylko wrócę z pracy i zobaczymy, dam znać co i jak :)

@edit
dzisija go nie było, czy to miejsce może teraz rdzewieć czy za mała szkoda ?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przez dzień czy dwa nic Ci nie zardzewieje. Jeśli jednak zamierzasz pojeździć z tym dłuższy czas to dorób sobie z 50 ml bazy z numeru i zapraw maleńkim pędzelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak udało sie pogadać z lakiernikiem? Wiesz ile ceni za samo malowanie?

też mam kilka miejsc tak 'draśniętych' i ciekaw jestem ile biorą od elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio ceny lakierników wahają się od ok. 300 do 500 złotych za element, najlepiej podjechać do lakiernika niech sam wyceni za ile by zrobił. Niżej raczej nie warto szukać bo to już stodolarstwo a nie lakiernictwo. Ja ostatnio dawałem do lakierowania zderzak z dyfuzorem S-line i wyszedł idealnie, brak jakiegokolwiek syfka, nie ma do czego się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warszawie biorą średnio minimum 400zł od elementu. Przykładowo zadzwoniłem do lakiernika gdzies w radomiu, powiedziałem że chciałbym prysąć auto do okoła, zderzaki, i drzwi tak od połowy w dół razem z progami etc. Cena około 800zł z cieniowaniem itp. Ceny w duzych miastach są chore. Za to samo w wawie trzeba liczyc koło 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo coś . Za 250 mam pomalowany błotnik przód . W dobrej lakierni nie w garażu. 150 bierze za wpyłkę.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo coś . Za 250 mam pomalowany błotnik przód .

W warszwie? Ogólnie mam troche rys, w niektórych miejsach, na roku derzaka, na dole drzwi, jedna klamka i chodzi mi żeby to jakoś punktowo przypruszyc własnie a nie od razu robiórka cała i malunek od podstaw.

Gdzie Malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakiernik od elementu bierze 300zl, a co do tego uszkodzenia to powiedzial ze tylko lakierowanue calego elementu wiec chyba rozejrze sie dalej :)

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij nadkole i zobacz w jakim stanie jest wewnętrzna strona błotnika. Może zdarzyć się tak że jest pordzewiała i będzie go trzeba i tak wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie coś powinien Ci to wyrównać podkładem żeby wypełnić rysę i przymalować bazą + lakier na wiekszej częsci, żeby nie było znać różnicy to od razu odświeżaj lakier na całym aucie czyli strzel sobie polerkę. Jak nie z Twojej winy to powinno pieniążków starczyć ;) takie coś to koszt z 200-300zł za podmalowanie + polerka z 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...