Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wlałem benzynę do diesla


duris28

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery dni temu kupilem audi a4 1.9 tdi. Wcześniej miałem forda na benzyne i dziś z przyzwyczajenia wlałem do tdi benzyne (10 L ) jak się pokapowałem to zalałem do 20 litrami ropy. Przejechałem 20 km i nic nię nie dzieje. Nie wiem co mam dalej robić??? pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to za :ot: :ot: ??????????? :cool1::decayed:

powinienes natychmiast spuscic albo odessac paliwo i zalac kilka litrow oleju pobujac i znow usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej spuścić czy odessać? :decayed:

najlepiej niech ktoś odsysa,a ty potem spuść :gwizdanie:

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie... jak zalałeś 10 l PB to dolej pod korek ON ,musisz to poprostu rozcieńczyć w 1.9 nic się nie stanie bo ten silnik to ścierwojad , pojedzie nawet na oleju słonecznikowym :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na poważnie... jak zalałeś 10 l PB to dolej pod korek ON ,musisz to poprostu rozcieńczyć w 1.9 nic się nie stanie bo ten silnik to ścierwojad , pojedzie nawet na oleju słonecznikowym :evil:

na oleju slonecznikowym czy rzepakowym to luzik, ale benzyna to ciezszy kaliber, wiec nie takie hoop siup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli teraz nic mu sie nie dzieje to autko spokojnie przepali mój szwagier wlał do swojego audi też 1.9 bene podobno w małej ilości :polew: ale auto bardzo ciężko zapalało na zimnym i ciepłym silniku moc bez zmian, w twoim przypadku jak wlałeś tylko albo i aż :wink4: 10 litrów to zalej go ON ewentualnie wlej uszlachetniacza i po sprawie w przypadku złego odpalania trzeba spuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś dolałam benzyny do dieselka. Wszystko było ok jak jeździłam ale jak postał parę dni to potem z rana na zimnym szedł jak przecinak bez gazu. Chyba na dole baku odstała ta benzynka i w pierwszej kolejności poszła na gary. Po paru kilometrach jechał normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zalałem benzynkę, to niestety było spuszczanie (bez odsysania ;( ) i wymiana filtra paliwa... żadnych innych skutków nie było już później... także powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema odswiezam temat :embarrassed: zagadany zdenerowany zalatany i w nocy pojechalem na shella zatankowalem 20 l litrow benzyny do AFN. Na szczescie od razu sie zorientowalem i myslalem ze sobie palne w łeb. Dopchałem auto na bok i jutro bede gdzies holował aby spuścili. No i standardowe pytanie czy jak nie odpalilem auta i spuszczą paliwo to będzie ok ? czy od razu filtr trzeba wymieniać bo i tak na srode jestem umowiony na wymiane filtra to poczekac do srody czy od razu.

Co za masakra. Ale za to jakiej benzynki wlałem :) 20 litrów V-powera hie hie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...