Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie dekorów wewnętrznych - jaki kolor ?


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar pomalować wewnętrzne listwy ozdobne (dekory) ponieważ oryginalny kolor to szary który mi sie nie podoba, obecnie okleiłem je folią o wzorze carbon czarny ale po paru miesiacach zaczyna w paru miejscach odchodzić i nie wygląda to profesjonalnie więc decyzja padła malujemy. Lubie ciemne wnętrze i myślałem o czarnym kolorze oczywiście super połysk ale znalazłem fotki na necie z czarnymi i wydaje mi się ze chyba jest troche za ciemny. Podzielcie sie swoimi opiniami o kolorze moze ktoś ma pomalowane i posiada jakieś fotki?. kolor tapicerki szary standardowy

Tak jest obecnie

f1d5d98d9aa3.jpg

d8063ab0cd84.jpg

Tak wyglądają czarne które wydają mi się za ciemne

d4a9a2ffb3c5.jpg

11ae9920b71a.jpg

Edytowane przez darekaudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej folii używałeś Kolego, że odchodzi. Osobiście polecam 3M lub Oracle.

Najlepiej oczywiście dekory przed oklejaniem zdjąć i konkretnie odtłuścić. Niby oczywista sprawa ale widziałem już "projekty" z klejeniem na elementach i tam zawsze po czasie wychodzą jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu jest fajna folia karbon. Ja bym zostawił ewentualnie nakleił jaśniejszy karbon. Na pewno nie malował bym tylko oklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyższe odpowiedzi lepiej jest okleić niż malować. Żeby miało to założony efekt to trzeba to musiałbyś to ktoś posiadający wiedzę, doświadczenie w zakresie lakierowania Ci to ogarnąć i to jest oczywiście bilet w jedną stronę. Kup 3M i jeżeli prawidłowo wszystko odtłuścisz, przygotujesz podłoże, nikt nie będzie jeździł po tym ostrymi przedmiotami czy macał co chwile to posłuży Ci to przez lata.

To jest Twój samochód i Twój gust.

Moim zdaniem czarna baza + lakier = straszne palcowanie się elementu co później wpłynie na estetykę. Będzie co chwile przecierał to, żeby utrzymać w czystości, a wiadomo, że na powierzchniach błyszczących zdecydowanie bardziej widać każdą ryskę. Mi się podobają bardziej oryginalne listy lub to co tam spłodziłeś z tym czarnym carbonem. Oczywiście to jest tylko i wyłącznie moja sugestia. Przemyśl wszystko 25 razy zanim raz podejmiesz decyzję, której będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jak się zdecydujesz na malowanie to najlepiej do dobrego lakiernika samochodowego musi użyć specjalny podkład do plastiku dobrze odtłuścić użyć lakieru samochodowego i bedzie dobrze służyło, ja miałem pomalowany tunel środkowy i środek kierownicy jeździłem tym samochodem parę lat i nic nie schodziło bo było pozadnie zrobione a kolory masz wtedy dowolne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jak się zdecydujesz na malowanie to najlepiej do dobrego lakiernika samochodowego musi użyć specjalny podkład do plastiku dobrze odtłuścić użyć lakieru samochodowego i bedzie dobrze służyło, ja miałem pomalowany tunel środkowy i środek kierownicy jeździłem tym samochodem parę lat i nic nie schodziło bo było pozadnie zrobione a kolory masz wtedy dowolne :)

Ja ostatnio malowałem rączkę od ręcznego bo było kilka rysek na tej nieszczęsnej gumie, która w VW, audi była stosowana przez te lata. Całość zdrapałem i każdego kogo pytałem jak efekt to każdy pytał gdzie kupiłem. Użyłem do tego strukturalnej farby, na której nie widać odcisków palców. Ręczny użytkuje kilka razy dziennie (zawsze auto zatrzymuje na ręcznym no chyba, że zima) przez kilka miesięcy i dalej wygląda jak nowe.

Jest jak napisałeś jeżeli ktoś uczciwie to zrobi to posłuży. Jednak odciski palców najbardziej widoczne są na powierzchni z połyskiem(u mnie jest czarny mat). Oczywiście tutaj farba strukturalna na dekorach kiepsko by wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia jest firmy 3M i wszystko było odtłuszczone i przez pare miesięcy było super ale po upałach które były latem na zagięciach gdzie folia była podgrzewana i naciągana zaczyna jakby się odlejać nie jest to bardzo widoczne ale mnie to wkurza. (nad przyciskiem ESP, uchwytem na kubki, i na bokach listw kokpitowych)

marcin goldi - Jeżeli chodzi o lakierowanie to ogarne sam bo lakieruje troche więc to dla mnie nie problem, wiadomo podkłady itp. ale nie do plastiku tylko pod auminium ponieważ te listwy sa aluminiowe od czoła .

elmo814 - Mogłbyś zrobić pare fotek i pokazać jak to wygląda ?

tomasz102 - Pamiętasz może jak się nazywa ta farba (kolor)?

--------------------------------------------------------------------

I polakierowane, po polerce wyglądają jak z fabryki :)

2c88b816764c.jpg

d0a1556b7271.jpg

82a5cb04959e.jpg

e21df5936098.jpg

Edytowane przez darekaudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...