Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[AEB] Audi A4 B5 1.8Tq Avant babcia na koksie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po przesiadce z Sedana A4 B5 1.6 101km :) nastał czas na słuszne chyba 1.8T Quattro Avant 150km. Kolor LYZM silnik AEB.
Tak wyglądała po zakupie:

b72b9fe72808f844med.jpg
A kiedyś moje założenie było takie że nigdy avant i nigdy srebrny.... ale cóż zycie :P

Nowa bestia pochodzi z Włoch

Wyposażenie :

  • QUATTRO :naughty:
  • klimatyzacja
  • drewniane dekory
  • 4 elektryczne szyby
  • centralny zamek
  • elektrycznie składane lusterka ( + że z Włoch) :banan:
  • podgrzewane lusterka
  • podgrzewane spryskiwacze szyby
  • kierownica trójramienna


W aucie mechanicznie zrobione :

  • Turbina na hybryde k03 ( wałek od k03s / koło kompresji 3.0T k04)
  • wydajniejszy intercooler FMIC
  • wtryski od saaba 360cc
  • świece ngk pfr6q
  • program na około 230km
  • wskaźnik boost
  • Downpipe 2.75' -> 2.5'
  • Wymienione sprzęgło na docisk i tarcze AWX
  • Wymienione tylne hamulce tarcze klocki trw
  • Swap hebli na 312mm przód

Wizualnie:

  • zderzak S4 B5 zrobione!
  • progi S4 zrobione
  • lotka RS4 B5 na klape
  • felgi 17'
  • bixenon z malowaniem wnetrza lampy na czarno / zrobione
  • światła do jazdy dziennej w miejscu długich / zrobione
  • podświetlane kratki z polifta / zrobione
  • podłokietnik / zrobione
  • wymiana podsufitki na Polift wraz z lampkami / zrobione
  • prawe duże lustro elektrycznie składane i podgrzewane / zrobione
  • przednie fotele kubełkowe szmaciane / zrobione

Edytowane przez donjakub1

Opublikowano

Szkoda ze zamian nie była już na lift :wink:

Opublikowano
  • Autor

W sumie racja ale za takie pieniądze tak wyposażonego lifta nie kupiłbym ;)

Opublikowano

Zderzak S4 zrobi robote :thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Jedyne chyba rozwiązanie żeby schować icka. :)

Opublikowano

Wrzucił byś zdjęcie z tą lotką s4 b5? Jak to się montuje? Dobry silnik :hi:

Edytowane przez wojtek734

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Montaż na klej do szyb. Najpierw podjadę do sprzedawcy i przymierze jak będzie wyglądało :) fotki dodam

Nastał czas wymiany łączników tylnych :P

c44b6a65a7fd4fdamed.jpg

Przy okazji wleciał DP

e7395af7cc63a8c2med.jpg

tutaj już kilka razy przegoniony :jerk: pieknie zmienił kolor :decayed:

9a03721a107d01dfmed.jpg

a i oczywiście po zdjęciu kół od x czasu zobaczyłem w jakim stanie są klocki i tarcze i..... straszny lipton, zatem wpadły tarcze TRW (260 PLN) wraz z klockami TRW (130 PLN) i zestawy naprawcze ( 69 PLN/szt).

 

 

Edytowane przez donjakub1

Opublikowano

chamowałeś ja ? czujesz dużą róznice po modach?? kierunek prac BDB... :decayed: ... ile takie turbo teraz się ceni...?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

odczucie jest spore ale szybko sie przyzwyczailem, soft bedzie robiony w grudniu jak mój tunner wróci :)

turbo 1200 pln + odesłanie swojego starego ;)

 

 

 

 

I na koniec z racji tego, że mam obydwa elektrycznie składane lusterka :jerk: a jedno prawe standartowo małe chciałem to zmienic.

kupiłem duże lusterko od anglika w kolorze ale nie elektrycznie składane.

Szkoda było stracić taki bajer więc po rzeźbie powoli powoli przełożyłem samą obudowe dużego lustreka do szkieletu mojego małego elektrycznie skłądanego. :jerk:

zostało jeszcze tylk wkleić duże szkło bo ori mocowania nie pasują już od małego :wink:

niestety fotki już z końca prac

8b5f05c75bf149fbmed.jpg3271f78a14e56316med.jpg

5fab9e46d19069b7med.jpg9a60061d2f5ec584med.jpg

wrzuciłem też filmik jak to działa:

Zima prawie się kończy i korzystając z pogody powoli trzeba się brać za przygotowania do sezonu :D

Zrobiłem , dokończyłem przeróbkę mojego lustereczka, wrzuciłem duże szkło :) strasznie przybliża w porównaniu do lusterka kierowcy.

3a1cd07ee0c30b40med.jpg3330d08ad371d5c4med.jpga492b867a1776c3amed.jpgb72e9ec40de87d7cmed.jpg06ffc607306ebab7med.jpg

 

Edytowane przez donjakub1

Opublikowano

ładne auto.

a stara turbinę miałeś sprawna???

Opublikowano
  • Autor

Stare turbo brało olej.

Mała aktualizacja 20.02.2016

Wreszcie wpadł zderzak od eSki :banan: wygląda to teraz lepiej :wink:

9b5a06613b9d1374med.jpg

54778e34427ef907med.jpg

6e268d0546a38f19med.jpg

Opublikowano

Froncik kozak :kox:

Opublikowano

Ta lotka to chyba z klapy z RS jak już ;)

btw, jakie masz bixy? intemo?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Tak tak racja moj blad z ta lotka oczywiscie RS :-D
Projektory z A6 C7.
a5aad98b6c419b60med.jpg

przy mierzeniu czasów 0-100 sprzegło powiedziało dość! :(

Okres przedświąteczny wykorzystany w pełni [emoji4] dwudniowa wymiana sufitu zakończona sukcesem.
030d9b41dab3331f6485161fe77228f9.jpgb8ec9c1252c562484c91ca92d2abdc4e.jpg51441df708edee518605bb275f0200a9.jpga974b075e39aafcf06fad7548033dd0a.jpg
A efekt myślę zadowalający [emoji12]
a09e0b88139ed35030683dd866ea41d0.jpg8af6aca2c780dee28acaea9ede461905.jpg7bb1bf48e1f84b10163c0c50b83b4180.jpg
Przy okazji sprawdzenie ciśnienia silnika
d633d91ad9f20dbaffffc557d56a4fe5.jpg


Na sprzedaż części z podsufitki przedliftowej jakby ktoś potrzebował.
Korzystając z wolnego weekendu wymieniłem hamulce przednie na tarcze 312mm :banan:
Tarcza TRW
Klocki hamulcowe TRW
Jarzmo 451
Zacisk bez zmian
d9e79c871d373bffmed.jpg
Stara tarcza 288mm vs nowa 312mm
736c351bd19748b7med.jpg

527ce9a53acce077m.jpg
fbb2df0dd3b1bcbfm.jpg
pięknie wszystko hamuje :wink:

Dnia nastepnego wymiana tarczy sprzegła z dociskiem z diesla AWX
coś z cyklu jak nie powinno wyglądać sprzęgło :wink:
c1f57389a95f5b58med.jpg8005c2958443f308med.jpg83854b2232ec77ddmed.jpg793069475ff463a2med.jpg7ffcf5ad85cf5dc0med.jpg

a Tutaj nowe fanty :naughty: :
4f9b1212a0e81a34med.jpg36d079bdbe4d9950med.jpg

różnica w jeździe niewiarygodna :decayed: lepi aż miło :D
9febdb4d923bbd5ed428f1d221f8eb45.jpg

17" na pokładzie trochę żałuję że nie 18" [emoji1]

Edytowane przez donjakub1

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

wykres po operacji

wykres.png

Opublikowano

No audi bardzo zacne, jak to się dzieje, że masz WOR a ja Cię na Ostrowi jeszcze nie widziałem ? :huh: 

Opublikowano
  • Autor

No dziwię się że ktoś z Ostrowi na a4kp siedzi [emoji3] nie szkodzi się gdzieś styknac [emoji16]

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.