Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje auta na biegu jałowym i nie tylko 2.0 ALT


Ddarecki

Rekomendowane odpowiedzi

a wymieniłeś ten termostat? jak nie, a masz możliwość zrobienia logów dynamicznych to zrób logi grupy 130, 131 i 002, zrób od zimnego silnika po nagrzanie do 90°C i tutaj wrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wakacjach.


Ponieważ nie było mnie w domu przez dwa tygodnie nie zaglądałem na forum ale zaszły pewne okoliczności które ukierunkowały mnie w poszukiwaniach przyczyn wibracji mojego A4. Otóż zauważyłem że silnik dostaje silniejszych wibracji gdy zostaje mocniej obciążony. Najmniejsze wibracje występują gdy silnik pracuje bez włączonych świateł klimy , radia itp. Następnie dokonałem pomiaru prądu ładowania z alternatora. I tutaj ciekawostka. gdy brak jest dociążenia silnik telepie minimalnie a alternator daje napięcie 13,90V. Wraz z dołączaniem kolejnych odbiorników np: świateł. klimy. radia itp. wibracje zwiększają się a napięcie ładowania potrafi spaść nawet do 13.60V. Choć nie potwierdziłem jeszcze tego faktu u elektryka wnioskuję, że mam trafiony regulator napięcia w alternatorze i to on jest przyczyną tych wibracji. Prąd ładowania zdrowego alternatora winien wynosić przy pełnym obciążeniu od 14,0 do 14,50V. U mnie waha się w zakresie od 13,60 do 13,90V przez co nie doładowuje akumulatora, elektronika wariuje a silnikiem telepie. W wolnej chwili odwiedze elektryka i dam znać co wyszło z mojej teorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam Panie darecki ? u mnie też delikatnie telepie silnikiem, a jak zostawiam na jałowym to mam wrażenie że zaraz mi zgaśnie ;)

dodatkowo przy np; otwieraniu szyb samochodem telepie dużo mocniej i przygasają światła co równa się temu że łożyska szczotki itp w alternatorze już się zużyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...