Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za duże spalanie LPG.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakichś 3-4 miesięcy mam wyraźnie podniesione spalanie i totalnie nie mogę dojść co jest nie halo...

Spalanie wzrosło, a w zachowaniu auta nic się nie zmieniło i w tym jest problem.

Wyregulowałem od nowa LPG, bo myślałem, że może tam coś siedzi, ale regulacja nie wpłynęła na spalanie.

Świece mają z 15k i są w dobrym stanie.

Termostat raczej nie szwankuje, bo nagrzewa się jak zawsze.

Filtr powietrza czysty, filtry LPG nowe.

Nie wiem jak sprawdzić lambdę, ale na rejestratorze LPG chodzi ładnie z góry na dół.

Miał ktoś podobny przypadek?

Spalanie u mnie było normalnie niższe o około 2-3 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak.. Zatankowane 62 litry gaziora na Orlenie i zrobie 450, a tyle samo na BP i dystans rosnie do 600. Takze paliwo paliwie nie rowne.

Wysłane z mojego SGP321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijam fakt gazu letneigo a zimowego(wiele osob o tym nie wie ale sa to rozne mieszanki gazowe)....u kolegi tesh sie takie dziwne anomalie dzialy mimo iz jednostka napedowa sprawna jak i uklad paliwowy...niemoglismy dojsc co jest grane.....wspomnial ze wymienial filtry gazowe i od tego momentu zaczelo sie mu pierniczyc....spytalem kto je wymienial i odpowiedzial e on sam na co moja reakcja czy prawidlowo przykreciles...mowil ze no tak dokrecilem opaski(na lotnej) lecz mowie sie upewnie(podnisl mache) a tam w towalnej ciszy bo takowa akurat nastala uslyszalem jakis syk...szybko doszedlem co bylo....filtr lotnej mial krciec o innej srednicy co sktkowalo tym ze opaske niby dokrecil do oporu ale gaz itak uciekal bokiem....po zmianie filtra wszystko wrcilo do normy...hah czasami nawet tak blache totalnie blaaaaache pomylki skutkuja reinstalacja map/wymiana wtryskow/mapsensora itd a nawet wymiana reduktora a zwykle nie spasowanie srednic filtra rodzi klopoty......nie mowie ze kolega jest idiota ale chce napietnowac ta drobnostke bo jak sie okazuje ma ona ogromne znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nowo założonym gazie na 42l gazu shell robię około 350 km tryb mieszany. Około 82zł ile pali twój z ciekawości ? wiadomo idzie zima mieszkanka inna większe spalanie itp. Latem w trasie zrobiłem ponad 420 km około zima już 350 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też po tankowaniu na BP nagle wzrosło mi spalanie, właśnie podejrzewam po moich obserwacjach że przyjadę ze 100 mniej niż zawsze.. To się nie liczy, ale jak tylko skończy mi się butla będę wiedział co i jak ;-)

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...