Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Upgrade nagłośnienia, zaczynamy


Żywiec

Rekomendowane odpowiedzi

W uprzednie A4 nie inwestowałem... W124 do nagłośnienia tragiczne więc też nic nie ruszałem właściwie (poprzedni właściciel zamontował crunch GTX120 na deskę + w półkę 2x pioneer +2x morele 6x9 ale powiem szczerze że z racji ułożenia grało to tragicznie)


W aktualnym A4 jednostka sterująca to JVC R601
więc jakiś chinch jest, sterowanie dość fajne

Ostatnio zakupiłem dystanse do przednich głośników w stylu Kowi87

Chciałem zapytać o parę kwestii technicznych

W planie mam zakup mat
STP silver + GMS 01 pod głośnik ?

No i ile tego silvera i czy wygłuszać tył?

Pytanie od razu do bardziej doświadczonych... jakiej blachy używaliście? alu? nierdzewka? i jaka grubość ?

No i pytanie na czym przód postawić, z polecanych dojrzałem

u-Dimension El Comp 6, helix b62c, Pb S-60C

czy może coś innego co wejdzie tak żeby nie kolidowało z szybą?

Na chwile obecną zasilone będzie z radia, z czasem może bym się pokusił o wzmaka, nie wykluczam takiej opcji

Od razu pytania...

co z tyłem? tłumić? zmieniać nagłośnienie?

Odnośnie suba który bym chciał mieć, brakuje mi dołu

Ma ktoś doświadczenie z tymi 17L skrzynkami we wnękę w bagażnik w avant? Czy może lepiej samemu coś próbowac lepić i wykorzystać całą wnękę idącą w dól (u siebie widziałem tam jakąś dziwną instalację jeszcze)

Muzyka której słucham w aucie to przede wszystkim house



Edytowane przez Żywiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat ponieważ sam mam podobne plany odnośnie nagłosnienia w aucie bo seryjna Nokia gra jak dla mnie bardzo słabo;/ Planuję zmienić przód i tył narazie a z czasem ulepić skrzynię do bagażnika w boczek (nie widzi mi się płacić 300 zł za to co oferują na allegro). Interesuje mnie głównie to ile potrzeba maty wygłuszającej żeby pokryć drzwi, Sub pewnie wpadnie dopiero w przyszłym roku ewentualnie na gwiazdkę, no i jakie głośniki polecielibyście na tył i przód (przód pozostaje 13 cm, nie chce mi się kombinować z odseparowanym zestawem 16cm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli chodzi o ilość mat potrzebnych do wygłuszenia oraz wytłumienia ....ja zużyłem dokładnie tyle;

Maty GMS 07 Platinium - 2,5 m2 (250x50cm) 2 szt
Pianka GMS 012 3mm - 1,5 m2
Blacha Al. 2,0mm gat 1050A (1000x2000mm) - arkusz
Mata na wewnętrzną stronę blachy STP Silver (75x53cm) - 2szt

Dynamat TacMat - 2szt

Brax eXvibration 5kg

________________________________________________________ 250+75+130+90+379+ jakieś wkręty,nity,klej itp = +/- 1400zł za dwie furtki (z tym że np pasty nie zużyje całej podobnie zresztą jak blachy)

A wygląda mniej więcej tak

0733ff897a76.jpg 147d117c09fe.jpg

PS: Głośniki na tył odpuściłbym kosztem lepszego zestawu na przód...i na pewno nie zostałbym przy 13cm - miałem udimy (http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,293&kid=293&pid=2267) źle nie grało ale z doświadczenia szkoda było czasu i kasy !

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość drogo Ci to wyszło jak za parę drzwi :/

Wyklejałeś blachę od spodu ?

Przy tak zrobionym stelażu z blachy 2mm to dystans od razu do blachy widzę dałeś ?

A co powiesz o doborze mat zaprezentowanym w tym artykule:

http://www.strefatestow.pl/wygluszenie-drzwi-w-samochodzie/

Edytowane przez Żywiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie mam jakiegoś mega doświadczenia na temat mat i innych materiałów w CA więc zasugerowałem się bardziej opinią kolegi, który zajmuje się tym na codzień - może ktoś inny się wypowie aczkolwiek wspomniany Tytan w artykule to tragedia przynajmniej w branży budowlanej :)

Są droższe sposoby :) ja jednak pozostałem przy takim doborze. Blacha od spodu jest wyklejona a dystans przykręcony do niej.

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...