Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kodowania i jak zmienić numer VIN w klimatroniku 08 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

włożyłem do mojej B6 navi i musiałem zmienić klimatronik i teraz po podpięciu kompa wyskakuje błąd informujący o niewłaściwym numerze VIN w klimatroniku, jak go zmienić i czy od tego błędu może nie grzać fotela kierowcy??

Edytowane przez wrclaguna

Opublikowano


Najpierw musisz wpisać takie kodowanie jakie było w starym panelu.
Potem.

08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon.
Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.

Opublikowano
  • Autor

jest mały problem... nie mam jużstarego klimatronika.... i co teraz ???

PS: wisisz na zlocie flaszkę moderatorom, więc już startuj do Wisły.
flaszkę będę musiał wysłać kurierem ( bo ja nie dam rady być) i kurierem dla tego bo na poczcie by ukradli !! :smile:
Opublikowano

Teraz to juz na pewno kurier pójdzie :wink:

00

__0 - sedan, avant

__1 - cabrio

____0 - bez podgrzewania przedniej szyby (elektr.)

____1 - z podgrzewaniem

______0 - bez solar dachu

______1 - z solarem.

Tak więc przypuszczalnie masz kodowanie 00010

Opublikowano
  • Autor

szogun0, jesteś moim idolem !!! :) a orientujesz się jeszcze czy trzeba coś programować jeżeli włożyłem sobie navi RNS-E, nie mam polskiej mapy żeby sprawdzić czy wszystko ok a w przyszłym tygodniu jadę do niemiec i lipa jeżeli dopiero za granicą okaże się że mi navi nie działa bo coś trzeba było przeprogramować...

Opublikowano

Jeśli masz wszystko podłączone, GPS także, wpisałeś rozmiar kół i jest sygnał z ABS, poprawne kodowanie, to będzie chodziła.

Ale to tylko moje zdanie, bo nie mam nawigacji i nawet nie wiem, czy umiałbym obsłużyć :cool:

Opublikowano
  • Autor

klimatronik zrobiony jeszcze raz wielkie dzięki KOLEGO !!

  • 7 lat później...
Opublikowano

Teraz to juz na pewno kurier pójdzie :wink:

00

__0 - sedan, avant

__1 - cabrio

____0 - bez podgrzewania przedniej szyby (elektr.)

____1 - z podgrzewaniem

______0 - bez solar dachu

______1 - z solarem.

Tak więc przypuszczalnie masz kodowanie 00010

Odkopie trochę , rozumiem że u mnie jest kodowanie 00000 a przy zmianie na solar kodowanie zmienia się na 00001? Dobrze trybie ?

Opublikowano

:thumbup1:


Coding 07
  • 00?xx: Chassis
    • 0 = Sedan/Avant
    • 1 = Cabrio
  • 00x?x: Heated Windshield
    • 0 = Heated Windshield not installed
    • 1 = Heated Windshield installed
  • 00xx?: Sunroof
    • 0 = No Sunroof OR Normal Sunroof
    • 1 = Sunroof with Solar Cells
Adaptation 10 Channel 081: Vehicle Data Learning

To start the process for vehicle data (VIN) learning, enter/save 26467 as new value.

Opublikowano

wrc a przy zakodowaniu sollara on powinien się otwierać i zamykać automatycznie jak słońc grzeje ? tzn tak delikatnie uchylić ?

I czy idzie w MK zakodować zamykanie, otwieranie go z kluczyka ? wiem że zwykły szyber dach tak, ale jest to jakaś różnica po zmianie na sollar ?

Opublikowano

tak, tak wentylacja już uruchomiona :wink:

  • 2 lata później...
Opublikowano

:thumbup1:

Coding 07

  • 00?xx: Chassis

    • 0 = Sedan/Avant
    • 1 = Cabrio
  • 00x?x: Heated Windshield

    • 0 = Heated Windshield not installed
    • 1 = Heated Windshield installed
  • 00xx?: Sunroof

    • 0 = No Sunroof OR Normal Sunroof
    • 1 = Sunroof with Solar Cells

Adaptation 10

Channel 081: Vehicle Data Learning

To start the process for vehicle data (VIN) learning, enter/save 26467 as new value.

Witam, po zmianie klimatronika na 2 din na obiegu zamkniętym wieje przez kratki i odwrotnie. Czy w/w kodowanie- adaptacja pomoże rozwiązać ten problem ? Czy trzeba inne czynności wykonać ? A może ktoś z kolegów też miał taki przypadek i wie jak go rozwiązać ?

Edytowane przez tomekxp2

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 7.02.2007 o 00:34, szogun0 napisał:


Najpierw musisz wpisać takie kodowanie jakie było w starym panelu.
Potem.

08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon.
Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.
 

czy w b7 nalezy zrobić tak samo??

Opublikowano

Dzięki. Już zrobione

  • 2 lata później...
Opublikowano
W dniu 6.02.2007 o 23:34, szogun0 napisał:


Najpierw musisz wpisać takie kodowanie jakie było w starym panelu.
Potem.

08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon.
Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.
 

Szogun mam kilka pytań odnośnie vcds, podeślij mi maila na [email protected]

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 7.02.2007 o 00:34, szogun0 napisał:


Najpierw musisz wpisać takie kodowanie jakie było w starym panelu.
Potem.

08 Klima -> 10 Adaptacja -> Kanał 81 -> Wpisz PIN 26467 -> Zatwierdź -> Zapisz -> Zatwierdź -> Zakończ połączenie -> Wyłącz zapłon.
Uruchom teraz silnik. Sterownik klimatyzacji powinien przyuczyć sie nowego numeru nadwozia.
 

Witam, to wszystko co wpisujesz czyli punkt po punkcie co robić to w jakim to jest programie?

Opublikowano
28 minut temu, Aptekarzzz napisał:

Witam, to wszystko co wpisujesz czyli punkt po punkcie co robić to w jakim to jest programie?

zapewne w VCDS

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.