Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Wymiana silnika


robertj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kupiłem Audi A4 Avant 2,5 TDI 150 KM z 1999r. (symbol silnika AKN). Niestety cieszyłem się autkiem tylko ponad miesiąc. :( Po oddaniu do mechanika okazało się, że silnik nadaje się do wymiany. Teraz mam pytanie:

1. Czy muszę szukać silnika o symbolu AKN? Czy będzie pasował silnik o symbolu AFB?

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no twoim miejscu szukalbym jakiegos świeższego, jakieś 180tki z oznaczeniami na B, tylko ze wymina wiazalaby sie z wymiana również komputera, a powiedz kolego dlaczego twój mechanik twierdzi ze silnik do wymiany, ja tez myslalem jak mi walki padly zeby caly wymienic niestety nic konkretnego nie moglem znalezc, teraz jak juz silnik zrobilem to i cale do kupienia sie widuje za rozsądne pieniadze :wallbash: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto poszukac a4 brytyjczyka po duzym wypadku - tyl dach lub bok,, wyjdzie podobnie, mozna silnik od razu uruchomomic,

tak to zakup w ciemno brak gwarancji ze nei kupisz padla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFB powiniem pasować, bo te silniki praktycznie niczym sie nie róznią.

Co w Twoim AKN jest nie tak, że mechanik spisał go na straty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli da się naprawić za sumę podobną jak "nowy" motor, to bym zdecydowanie naprawiał. Niestety jak kupisz inny silnik, to nie masz gwarancji, czy za miesiąc się to samo nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje i rady.

Wałki rozrządu są zajechane, sprężarka, rozrząd (paski) wyglądają jakby nikt nie wymieniał ich ze dwa lata, pokrywy od zaworów. To tak z grubsza.

Jeśli, ktoś będzie kupował autko (nawet od znajomego) niech sumiennie go sprawdzi wówczas uniknie przykrych niespodzianek!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego..., chyba lepiej bedzie jak powoli sam doprowadzisz ten silnik do normalności..., przy zakupie "nowego" nie wiadomo na co możesz trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walki rozrzadu 1800zl regenerowane plus 2200zl hydraulika

paski rozrzadu 1300zl rolki i pompa wodyplus rolki alternatora i paski

sprezarka okolo1500zl jesli sie nie myle [br]Dopisany: 09 Listopad 2008, 15:38_________________________________________________robocizna we wlasnym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...