Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Dziwny dźwiek podczas jazdy jakby bicie koła


zaba84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moze temat troche denny ale juz nie mam pojecia co to moze byc....

Wiec tak: podczas jazdy slychac w aucie taki dzwiek " łu łu łu łu" jakby bicie kola albo lekki kapec itp. ale kieronica nie rzuca, luzow w zawieszeniu ni ma, wszytsko niby jest ok ale jednak jest taki dzwiek podczas jazdy, oczywiscie im szybciej jade tym bardziej slychac to łu łu.. ;):wallbash::mysli:

Wie ktos co to moze byc?? ;( [br]Dopisany: 08 Listopad 2008, 07:37_________________________________________________ :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój nos wyczuwa ewidentnie łożysko :>

w następnym tygodniu wymieniam w tylnym kole, bo też mam łu, łu łu przy większych prędkościach

możesz spróbować zdjąć koło, następnie dekielek (chroniący piastę przed zanieczyszczeniem), wyjąć zabezpieczenie, zdjąć "koronkę" dokręcić śrubę i poluzować o ćwierć obrotu(powtórz to ze 3 razy) i złożyć do kupy

na jakiś czas może pomóc, ale nie musi, ja sugeruję wymianę łożyska

polecana firma to ruville

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień opony na zimówki i będzie wiadmo czy to opona czy łożysko. Poza tym łożysko zazwyczaj huczy szumi a wraz z prędkością dzwiek staje się głośniejszy, przynajmniej u mnie tak było; a co do polecanej firmy łożyska to TYLKO SKF :pali:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem dzwiek jest podobny do takiego huczenia takie łu łu .Łozyska wymienione tz jedno bylem u mechanika powiedzial ze to prawe łozysko ale nadal slychac ten dzwiek czy to nie skrzynia biegow??[br]Dopisany: 09 Listopad 2008, 16:59_________________________________________________I co Wy na to nikt nie wie co to moze byc. Juz mnie wk.. ten dzwiek :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zaobserwowałem takie buczenie u mnie przy prędkości powyżej 120 km/h, gdzieś w okolicach przodu. póki co wykluczyłem łożyska w kołach bo buczenie występuje podczas jazdy na 5tym biegu, jak wrzucę auto na luz to jest cisza. Nie wiem czy to nie coś ze skrzynią, dość głośno słychać zmianę biegów np. na postoju na zewnątrz auta, a może jakieś inne łożysko pracujące gdzieś w okolicach silnika np. w alternatorze, lub coś z układem wydechowym nie tak, że wydaje takie dźwięki. Już sam nie wiem, doradźcie coś jak możecie, bo mnie to coraz bardziej denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam dokładnie ten sam dźwięk ( łu łu łu) tak przy 120 i wyżej.obstawiam tylne łożysko ale nie potrafie stwierdzić na 100% czy prawe czy lewe.Czy przy padnietym łożysku (wyższe opory toczenia) jedna felga będzie zauważalnie cieplejsza?? a mocze od razu wymienić oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymioeniając łożyska najlepiej wymienić oba, to przeciez nie sa duze koszta a satysfakcja z jazdy ogromna :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie bylo wlniete lozysko.. ale walniete dlatego ze jak auto mialo bum to ze skrzyni wysunal sie przegob i pewnie tez jakos uszkodzilo sie lozysko kola.. ale jest juz git.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem, od jakiegoś czasu słychać falowy dźwięk. Podczas przyśpieszania częstotliwość się zwiększa a podczas zwalniania spada. Na luzie to samo. Podejrzewam łożysko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...