Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świst przy szybszej jeździe


tekilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mój problem polega na okropnym gwizdaniu przy jeździe ponad 120 km/h. Zaczął sie jakieś 2 tygodnie temu. Wydobywa sie albo po lewej stronie z podszybia albo z drzwi. Nie umiem dojść. Już kupowałem srebrna taśmę i obklejałem cała szybę, brat mi całe drzwi zaślepił. Już nie wiem gdzie można szukać. Demontowalnych tez lusterko. Z szyby nie wieje bo uchylałem lekko przy tym gwizdaniu i nie przestawało. Pomocy h...j mnie trafia przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz może drzwi ci lekko opadły ewentualnie sprawdz tylne szyby czy masz zamkniete dobrze , moze któraś z szyb krzywo sie zasówa .. uszczelki do przepatrzenia , coś robiłeś przy aucie czy tak z niczego sie to wzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dziwnie brzmi ale z dnia na dzień sie to zrobiło. Jeszcze spróbuje poregulowac drzwi. Proszę o ewentualne wskazówki gdzie szukać bo w sobotę będę rozbierał auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to dziwnie brzmi ale z dnia na dzień sie to zrobiło. Jeszcze spróbuje poregulowac drzwi. Proszę o ewentualne wskazówki gdzie szukać bo w sobotę będę rozbierał auto

Mi sie zaczelo gwizdanie od strony pasazera powyzej 140 km / h olalem to i teraz ide demontowac maske wycieraczki

w te swieta poszalalem na nierownych drogach odeszla cala szyba trzyma sie tylko dolem -.-

jakis madry czlowiek tak dobrze ja przykleił ze ide to robic od nowa 28 pln klej + 4 struna

Kciukiem wypychaj czolowa i zobacz czy gdzies nie odlazla jak u mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obkleiłem cały przód srebrna taśma wziąłem brata i szukaliśmy. Odkryliśmy ze wieje powietrze pod szybą. Demontuje dziś wycieraczki i kompa i szukam dziurki.

To wymieniłem podszybie - odrzutnik wody, rozbierałem jeszcze wycieraczki - cały mechanizm, wyregulowałem drzwi kierowcy wraz z ramką. Jutro obklejam jeszcze stretchem całą szybę. Chcę wszystko sprawdzić nim wymienię szybę. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę do piątku pisać.

POMOCY!!!!

Szyba wymieniona z nowym podszybiem, Cała komora pod szybą wyczyszczona, wszystkie uszczelki w tej komorze poprawione. Drzwi mają nową uszczelkę, lekko je podregulowałem, ramkę wyciągałem, doklejałem dodatkowe uszczelki. Dziś jeździłem nawet bez ramki a w dolnej części gdzie zawiasy powkładałem szmaty. Lusterko zdemontowałem. Kierunkowskaz też... Pomocy. Już nie wiem co to może być. Szyba odpada i drzwi też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co dalej szumi?

U siebie wyregulowałem zawiasem drzwi kierowcy a szumiało gdzieś jak słupek,

Teraz cisza, ale ty już regulowałeś drzwi więc pewnie to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kontaktowałem sie z tobą odnośnie regulacji. Także temat przerobiony. Jest słyszalny szum powyżej 100km/h. Niewiem zaklejalem chromy i inne elementy ale dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na boczki może masz spinki wywalone i nie siedzą tak ciasno .. wygluszenie lusterek założone ?

Wysłane z mojego SM-G355HN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydać się to głupie, ale miałem kiedyś to samo.

Problemem okazała się tylna antena od radia. Odkręciłem ją delikatnie opuszczając podsufitkę. Wyczyściłem założyłem nową uszczelkę i mocno dokręciłem. Od tamtej pory zero świstania i gwiżdżenia w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za podpowiedź, Sprawdzę to, myślisz że na początek oklejając szarą taśmą wystarczy aby tylko zlokalizować ten świst? Jeszcze będę oklejał dolne listwy drzwi i klamki. Może kiedyś się uda to znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak samo, pomogła regulacja drzwi i ramek aby do uszczelek dolegały. Przednie drzwi odstawały od słupka przy zawiasach i tam pizgało. Nie twierdzę jednak, że u ciebie jest to samo. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tak samo, pomogła regulacja drzwi i ramek aby do uszczelek dolegały. Przednie drzwi odstawały od słupka przy zawiasach i tam pizgało. Nie twierdzę jednak, że u ciebie jest to samo. Powodzenia w poszukiwaniach.

kolego w jaki sposób regulowałes drzwi?

szumi mi kolo ramki szyby kierowcy . jak zlapie za słupek i mocno do niego dociągne to trochę sie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko to możesz opuścić szybę i ramkę rękami z czuciem przełamać. Ewentualnie we wnękach drzwi powinny być śruby do regulacji.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...