Treść opublikowana przez ogienkorwa
-
Piasta 66,45 mm w audi a4 b8
Na sile wejda, alu jest plastyczne i się ulozy. Ja znow szukam konkretnej informacji o wymiarach otworow od a4 b6 po b8, bo mocniejsze motory miały już większe tarcze a czy szly za tym otwory centrujące ….
-
Prawe kolo przod buczy, zdziera od wewnatrz
Witam, chce kupic nowe opony ale po rozwiazaniu tego problemu. Głowie sie co wymieniac w odpowiedniej kolejnosci ... zawieszenie wlepa 1BE - dziwne bo auto 2,5 tdi sedan quattro niby 1BV powinno być Przyczyna ===> na 90% strzal prawym kolem w zimowych zabawach o kraweznik. ===> na 10% regenerowany magiel, ale to juz bylo przed regeneracją. ( zdzieranie ) Na teraz jazda po luku w lewo OK, w prawo nasilenie buczenia, szaleje ESP ===> problem nawet przy powrocie po wyprzedzaniu stabilizator laczenie z bananem malym zrobione dzisiaj ===> wyrobiony gwint sruba i nowy banan, nie dociagala go. gwint 1.5xM10 dla potomnych ===> ===> minimalnie dogiety w gore prawą strona o 3 mm kladac go na rownym podlozu ( przez strzaly od dolu o podloze ) - mysle ze jeszcze wyminic inne rzeczy niz szukac w nim przyczyny buda sanki stabilizator poducha, element mocujacy to wszystko pekniety delikatnie ( 1 zeberko w pionie od wewnetrznej strony auta ) ===> do wymiany i tak, juz szukam go zeby kupic. dolny tylny wachacz wymieniony juz, mial luzy górne wachacze mikropekniecia na gumach, brak luzów ===> raczej nie to jest przyczyną myslę zeby zrobic w pozniej. Dalej Czujnik polozenia skretu a ESP ogarne to odrazu jak podjade na kompa, (i edytuje to), bo magiel ruszony przeciez. ( kierownica pochylona w prawo ) zwrotnica czy przesunięte sanki gdybanie, zeby nie jezdzic po 5 razy na geometrie i zbieznosc, sam juz gdybam nie doświadczony ...
-
Czy zamiana magla KOYO na ZF wywola jakis problem ?
Magiel z a4 b6 2,5 tdi 2003 rok ( tylko czy siedzi orginał ... ) Firmy KOYO 8E1 442 066T Producent No" 0304408 - 600 384015 6082 Maglownica bez czujnika, bez servo Pompa ZF jedna z wyzszych cisnien J/S/A/P 1/07/03/ 127 bar (8E0 145 155) - myslalem ze sie przyciera a byla jak na dloni do wyjecia to ja skrupulatnie rozprulem i zlozylem Magiel juz zaczol totalnie cieknac, wiec go wyciagnolem. Zestaw naprawczy chcialem kupic, ale znalazlem tylko do b5-tek etc. A4 (8D2, B5) 11.1994-09.2001 Przekładnia KOYO, wszystkie silniki Przegrzebalem forum skrupulatnie i z tego co patrze to wogule jakis rewolucji nie bylo w samych przekladniach, tylko w koncowkach chyba .... patrzac po ETce nawet Źródło: tego co ponizej https://www.oscaro.com/cremaillere-de-direction-da-silva-s-a-s-da2825-4186331-286-p VAG : 8D1 422 052 K - 8D1 422 052K - 8E 422 052DX - 8E 422 052F - 8E 422 052FX - 8E 422 052L - 8E 422 052P - 8E 422 052PX - 8E 422 052Q - 8E 422 052QX - 8E 422 053A - 8E 422 053AX - 8E 422 053K - 8E 422 054A - 8E1 422 052 - 8E1 422 052 A - 8E1 422 052 AX - 8E1 422 052 D - 8E1 422 052 DX - 8E1 422 052 F - 8E1 422 052 FX - 8E1 422 052 L - 8E1 422 052 P - 8E1 422 052 PX - 8E1 422 052 Q - 8E1 422 052 QX - 8E1 422 052 X - 8E1 422 052A - 8E1 422 052AX - 8E1 422 052D - 8E1 422 052X - 8E1 422 053 A - 8E1 422 053 AX - 8E1 422 053 K - 8E1 422 054 A - 8E1 422 054 EX - 8E1 422 065 D - 8E1 422 065 DX - 8E1 422 065D - 8E1 422 065DX - 8E1 422 066 C - 8E1 422 066 D - 8E1 422 066 F - 8E1 422 066 T - 8E1 422 066D - 8E1 422 066F - 8E1 422 071 C - 8E1 422 071 P - 8E1 422 071 R - 8E1 422 072 D - 8E1 422 072 P modeli mnogo ... Pyt: 1 A czy same przekładnie sa zamiene miedzy soba ? I czy sa zamienne miedzy VW group ... Juz nie patrzac na roznice cisnienia, oraz czujnika i servo ( co je wyroznia ) tylko utrudnilem ... Pyt: 2 Czym sie roznia magle a4 b5 / passat b5/b5 FL Superb A4b6/b7 A6 C5
-
[B5 AFN] Wymiana przekładni kierowniczej (maglownicy) - fotostory
A4 B6 sedan 2,5 tdi AKE Przewod na klucz 19 ( opis 20) - magiel w gore >> przewod w tył aby sie minol zawieszenie srort czy jak tam to zwal obnizone 1* odkrecic amor od spodu - i tak przeciez po zbieznosci 2* rurka i wdol - albo noga kolegi wylazl po poblaczce blokowal sie o sprezyne KOYO odkryta z niezadowoleniem ...
-
Gregory's Audi A5 8T 3.0TDI Quattro
- Poszły wtryski ?
Wez aku przeladuj na wysokim pradzie tylko nie zagotuj, potem po dogrzaniu swiec kontrolka poczekaj 5 - 10 sek slychac jak przestaja swiece grzac i krec. U mnie na 4 garach z 6 ruszal przy -15- nagła utrata mocy... Pomocy !
Daj znac jak to zrobisz, na szrocie dalo by rade wyciagnac ten element bez problemu ;p Ja znow czepiam sie wtryskow, ale na sterujacym napiecie mam ok to co pisales, u mnie wszystko wporzadku ;/ kase juz jakas odlozym ne robote, tylko ojca z garazu musze wygnac ;/ bo drazniacy jest ten maly przedzial mocy. Z wawy strykow cislem do 200 lightowo i tylko wpienial mnie okrutnie zanik mocy 2800 - 3000 turbodziura z d*py i tez startuje od 2000 obrotow ...- nagła utrata mocy... Pomocy !
No to u mnie byla ta sama historia + zapalajacy sie ESP i totalna odcina mocy - doslownie brak turbo bylo to rok temu w zime dekle w gore dzwigienka w glowicy - podmianki szrotu pomogly przejsciowo bo nie wymienilem walkow wszystkich na nowe i nadal mam efekt lekkiego traktorzysty >>>> Kasacja bledow - wlacznie z bledem wtrysku bylo ok z miesiac i nadal powrocil efekt drazniacy z moca ale hardcore z ESP i totalnym brakiem nie powrocil U mnie sa czesciowo uwalone wtryski >>> tylko i wylacznie pomoze mi regeneracja na 99% i kasacja bledow Pedal hamulca to nie ta bajka raczej ale sie nie bede sprzeczal z shamanami turbo to ci swiszczy z nieszczelnosci ukladu ( woda z mydlem + spryskiwacz od plynu do mycia okien ) i przesledz przewody az po same intercoolery do tych obrotow tak paronaicznie sie nie przyczepiaj na tej 5-ce. Sprawdz lepiej na autobanie czy nie masz jakiejs turbodziury z d*py 2700 > 3000 / 3000 > 3200 Podpinam sie pod ten temat, bo swojej nie dokonczylem i wisze na tym samym etapie co w watku- Łudzić sie ze to nie magiel ? patowa sytylacja
Ja nie mam juz sił, pewnie to sam popsulem znajac zycie ... 3 miesiace temu padlo wspomaganie, zjechalem 2 km do domu na sucho, pompa cos juz buczala wczesniej - diagnoza przewod pompa > magiel wykrecilem z wraku na szrocie przewod i zamontowalem do siebie po miesiacu zaobserwowalem ubytek plynu >>> sprawdzenie >>> nie dociaglem sruby przewodu przy maglu cieklo { przewod / metalowa podkladka / magiel } >>> dolalem, dokrecilem. Febi zielony z plukanka - 2 litry ( objawy: spieniony plyn w zbiorniku, buczenie pompy ) Bylo OK do czasu, opona prawa zaczela zabkowac buczec etc zbieznosc, nie zrobie wiecej niz 200 km zanim zajze to przejezdze, i niespodzianka brak luzow na kolach .... no to 2 pienki + kanal i w gore zdejmuje kola, lewe ok sztywne wahacze, sucho. prawe buczace po zdjeciu >>> magiel mokry ( byl suchy przy poprzednim zdejmowaniu kola na 100% ) wachacze sztywne brak luzow... jakikolwiek luz na kierownicy jak kupilem auto, i jak teraz uklad wisi w powietrzu jest ten sam bardzo minimalny ale wystepuje. I TU ZACZYNAJA SIE MOJE PYTANIA DLA POTOMNYCH ZOSTANA: 1: Czy dorznolem pompe na dystansie 2 km >>> opilki etc zasyfienie ukladu, jadac na sucho.? 2: Wiaze sie z pkt. 1, Czy Wymienie przewodu z wraku ( pompa > magiel ) i jego srednia kondycja mogla zdemolowac uklad ? 3: Nie zrobilem 1k km zeby wyciek w maglu od strony pasazera nie pojawil sie bez przyczyn... Wyjme go w swieta i bede sie dalej drapal po glowie co zrobic zapewnie z nim ( uzywka / regeneracja ) Temat wsumie tylko dla doswiadczonego SHAMANA ;p Wyjme na dniach magiel do ogledzin i dopisze spostrzezenia, jak narazie jestem ucieszony z wydatkow ;p. Za wszelkie sugestie z gory dziekuje. forum przelecialem cale ...- Świst przy szybszej jeździe
Mi sie zaczelo gwizdanie od strony pasazera powyzej 140 km / h olalem to i teraz ide demontowac maske wycieraczki w te swieta poszalalem na nierownych drogach odeszla cala szyba trzyma sie tylko dolem -.- jakis madry czlowiek tak dobrze ja przykleił ze ide to robic od nowa 28 pln klej + 4 struna Kciukiem wypychaj czolowa i zobacz czy gdzies nie odlazla jak u mnie ...- błotnik prawy przód LZ5L
LZ5L - ming blue czyli ciemny granat, ja sie poddalem z szukaniem i kupilem do lakierowania lakiernik zapisal na klapie wlewu kod LZ5L 0.2L i nie widac roznicy Rafal87 czy jakis taki nick ma anglika w tym kolorze na graty, wyniuchasz go w dziale sprzedam a niedopisalem sedan w kole / avant pod tylnym siedzeniem- 2,5TDI 180km automat ile wam pali ?
Kudlaty66 - mi juz uratowal dupe z walkami i ulozeniem AKE kąt wtrysku razem z wtryskiem sterującym,. - to bedzie przyczyna, smierdzi tu ostro zla dawka ( to zrob jako ostatnie ) nieszczelność dolotu,. raczej nie, latwo zweryfikowac zablokowane wisko - zagrzej ja i zobacz czy pracuje wentylator ... kapnol bys sie czujnik temperatury - mi po 3 km szarzy dogrzewa spokojnie do 90 stopni C Moj rozklekotany AKE w quatrro manual 8 litrow na wies / 10 litrow po miescie maxy 10 km od zimnego z oraniem / i co cikawostka waw-a strykow 160 - 180 km/h nie wypil nawet 9 litrow ( co mnie zaskoczylo ) teraz porady - komputer odwiedzisz ze 3 razy - 50 pln max u miejscowego pseudo shamana laika nie wiecej wtrysk sterujacy 1100 nowy GLuck rozejrzyj sie po szrotach ja wyjolem 3 wtryski ( ze sterujacym ) za 100 pln przy tym silniku niestety trzeba umiec sobie rece pobrudzic, oraz jak rozbierac dawce organow ^^ inaczej to suszy portfel ostro .... a i uwalony wtryk manulanie wyjdzie prosto wsumie. Daj jej po garach ostro i bedzie zapewne dymic ostro + dodatkowo patrz jak idzie, zapewne traci moc ostro na jakims zakresie obrotow.- Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Do 2k PLN. Pojezdzilem za silnikiem ake juz x3 w promieniu 150 km od promienia Zgierza / Łódź . 2 Na osluchu nie mialy sensu brudzic rak i wyciagac klucze. W 3-cim bylo lepiej z kultura w pracy niz moim, ale w lewej glowicy ( kierowcy ) byly i tak spadniete dzwiegienki x2 jak u mnie. Prawa glowica ( u mnie ) byla zrobiona na zachodzie i sie trzyma Lewa ( kierowcy ) juz rozbebeszylem 2 dzwignie spadniete, z nadmiaru czasu nawet dotarlismy gniazda zaworow ladnie, ale 1-dno gniazdo juz byl zbyt upalone i po szlifie nadal puszcza ;/ niewazne - [ dla nie swiadomych gniazda tak sie opalily ladnie sadza i prawdopodobnie przez zle uzstawiony rozrzad ze bableki szly jak w akwarium -.- ] Do jazdy stary silnik na odratowaniu z nie zatartymi walkami: uszczelka glowicy x1 120 pln ze 4 komplety dzwigieniek pestek itp 240 pln NIE DAJE WAM TO NASLADOWCY PEWNOSCII KLEKOTANIA SIE ! myslac regeneracje tego syfu ... wlasną reką !!! Ciekawe czy to zlozymy i uruchomimy z czystej ciekawosci, na codzien pukamy mlotem i palnikiem maszyny rolnicze ;p ale stary ma leb na karku i chce dopiac swoje doswiadczenie i kase ^^ GOŁY silnik Pyt. nr 4: ( w tym watku ) MOTOR AKE po 06.2001 ile jest warty sprawny ?? Pyt. nr 5: ( w tym watku ) MOTOR BAU smiga od 2,5 k do 4kilo PLN bez sprawdzenia w aucie. Jaki to ma sens ... jak auto jest warte całe 10 k pln .... bede mial chwile to porobie zdjecia z rzezby nad zabawa z glowica i calym tym wadliwym syfem w tym motorze- Wymiana rozrządu, części
Kupiles nie masz rachunkow/papiurow od wymiany wiec nie wiesz nic, czyli komplet do wymiany albo jakas ocena tego sensowna. Po lepkach da rade ale to zawsze ryzyko tzw. na wlasna odpowiedzialnosc Nowe pewne i nie zaboli po kieszeni jak padnie w jezdzie ale koszta robi Pytanie filozoficzne jak zawsze, jak robisz po 100 km dzienie to nowe i spokoj albo czesciowe i baczna obserwacja co nam VW grp ladnie zaslonil oslonami Albo ide spac spokojnie zawsze albo co ktoras niedziele spojze co w trawie piszczy w moim 10+ latku bo to i tak nigdy nie jest nowe ... takie moje podejscie bez obrazy.- Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Klekot wyraznie slychac przez filtr powietrza ( na ucho ) silnik chodzi troche ciszej niz C-360 ^^ tak na zarty ale jest strasznie glosny , w prawej glowicy ktorys zawor juz sie sypie ( po osluchaniu sluchawkami [ stetoskopem ] ) slychac wyraznie w momencie pracy. Co spowoduje zapewne koszta i zapewne najsensowniej bedzie wlozyc uzywke glowice, ale to juz musze przeliczyc Naprawa sensowna AKE walki z 2000 rozrzad 1000 + inne przypadlosci ceny spadly troche juz. Goły AKE z auta 1200 - 1800 PLN ( opcja do odrzucenia po konsultacjach z shamanami ) + rozrzad Goły BAU z auta - marzenie: 1500 - 3500 PLN ale zalety w momencie, jakosci, trwalosci i spalaniu ( polecana opcja przez forumowiczow ) + rozrzad Naprawa bez wałkow u mnie: glowica z 300 - 500 ( opcjonalnie ) , rozrzad po lepkach z 600 ( opcjonalnie ) w moim przypadku i miska bo rozbilem 150 czyli z 1000 PLN i klekotac sie do momentu znalezienia wymarzonego BAU, potem rozsprzedac stare ake na klamoty + [ ze 200 kg x 1,5 pln zlom mieszany na zlomie ] Sam sobie odpowiedz dalem w tym watku -.- ale przedstawia to jako taki kosztorys Macie jakis pomysl na to wywalajace sie turbo ( pojawia sie ESP na zegarach i jednoczesnie brak turbo - komp je odcina zapewne )- Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Mialem chwile dzisiaj rozebralem prawa glowice od gory. Nie ma jakiejs wielkiej tragedii na walkach, ktos juz pewnie wymienil wczesniej - bo uszczelnienie bylo silikonem zrobione http://zapodaj.net/2ffc7b59a1e24.jpg.html http://i.imgur.com/KIHhaI9.jpg lepszy host http://zapodaj.net/649eb79abfafb.jpg.html http://i.imgur.com/uq1QPOy.jpg lepszy host Nie wiem czy nie zrobic tego motoru ( miska ze 150 + jakis tani rozrzad ) i jezdzic dopoki sie nie znajdzie ladne BAU za rozsadna kase. Tylko ktorys zawor nie domyka w tej prawej glowicy bo idzie caly klekot do filtra powietrza http://zapodaj.net/845ab61df5d44.jpg.html http://i.imgur.com/DYM4e5g.jpg lepszy host Dobrze tez ktos to robil przewod gumowy do turbo sie urwal to wcisnol do srodka luzem bez zacisku ... Pewnie za to komputer odcina turbo i wyswietla ESP na desce po pewnym czasie jazdy.- Wymiana ECU; dopasowanie do auta
- Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Własnie mysle co zrobic: BAU bedzie najlepsze jak piszecie ale ciezko dostepne ... miske podarlem o studzienke i baruje sie z wartą mam walki zjechane widac przez korek, rzeczoznawca juz byl to otworze dekle jutro a silnik boli glownie cos co powoduje odpalajacy sie blad ESP i komputer odcina turbine co dziwne motor przed pojawieniem sie bledu idzie jak rakieta do 4 k obrotow go oralem ( wiecej nie bo kto wie jak byl dbany rozrzad ) pali to 11 litrow z ciezka noga + motor zimny ( robie najczesciej 5 km ^^ )wiec raczej nie ma tragedi shaman go osluchal i sywierdzil ze ktorys zawor nie domyka i za to chodzi jak traktor ^^ + dolot do filtra popekany po dzwonie i tak teraz mysle co z tym zrobic -4k PLN moge wlozyc bez problemu bo tanio kupilem i liczylem sie z wydatkiem na silnik. a wyposazenie ma fajne( włoch kupowal i pobral sporo dodatkow nawet ciemne szyby ) a mam inne auto do pracy wiec sie nie pali- Jaki AKE do jakiego modelu audi 180 KM swap silnika ake
Niedopatrzylem, pewnie przez nie uwage - jesli tak temat do usuniecia. ( jesli niedopisany do tej pory jasno, prosze usunac ta linijke i wpiac go do watku ) Mamy motor AKE - sa rozne modele aut. " Pod koniec 1999 roku gamę dostępnych V6-tek 2,5TDi uzupełniła pierwsza generacja silników 180 PS-owych, cechowanych jako AKE. " " Pocieszającym wyjątkiem jest tylko przepływomierz marki Hitachi, który w AKE od poczatku był inny niż w AFB i AKNach i zasadniczo jest niezniszczalny przez conajmniej 300 tyś.km. ... . " AKE po 2001.06.01 ( dzien dziecka ;p ) " Największą radością dla użytkownika samochodów od rocznika modelowego 2002 (początek produkcji - czerwiec 2001) jest wyeliminowanie niebywale kosztownych problemów związanych z gwałtownymi awariami pomp wtryskowych VP44. Zastosowanie całkowicie przebudowanego sterownika we wszystkich typach silników uczyniło te pompy praktycznie niezniszczalnymi na dystansie wielu setek tysięcy kilometrów. Przeciętna pompa wtryskowa po modyfikacji 2002 - przejeżdża bezawaryjnie nawet 500 tysięcy kilometrów, a potem jeszcze często wystracza wymiana kilku elementów " "Silniki, objęte modyfikacją od rocznika modelowego 2002 to: - AKE "drugiej generacji" (180PS zestawiane zarówno z tiptronikiem jak i tzw. manualem, oraz opcjonalnym napędem quattro) " " http://www.audi.de/etc/medialib/ngw/product/used_cars/a6/pdf/a6c5.Par.0021.File.pdf/2001_05_a6_c5_25tdi.pdf " LINK ZRÓDŁA ^^ 2003 rok "Dla silników 180PS nie nastąpiła żadna istotna zmiana, a jedyną dostępną jednostką był wyżej wspomniany AKE - oczywiście wciąż z rozrządem opartym na ślizgowych dźwigniach zaworowych i podatnych na wyceranie krzywkach wałków rozrządu." Zródło: " Piotruś -#Klubowicz Posty: 2022 Dołączył(a): 2013-05-30, 20:49 Model: Skoda SII FL Nadwozie: Kombi Zasilanie: Diesel Silnik: 2.0 TDi CFGB 170KM Napęd: 4x4 Haldex Skrzynia: DSG Rok: 2014 Imię: Piotr " http://a6forum.pl/silniki-2-5-tdi-v6-przeglad-wszystkich-odmian-i-typow-t43.html " - watek tematu zródła.pytanie Pytanie nr.1: Czy stare AKE motor mozemy wlozyc bez problemu do modelu po 01.06.2001 r. ? Pytanie nr.2: Czy automat i manual gole ( teoretycznie ) silniki pasuja do siebie ? Pytanie nr.3: Czy silniki od VW oraz Skoda wejdą do audi bez problemu ( ten sam model ) - Poszły wtryski ?