Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszły wtryski ?


Grzywaczq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio na pare dni przyszła do nas zima no i troche sie ucieszylem bo mam quattro to chciałem sie po przebijac przez zaspy. Wchodze do samochodu probuje go odpalic raz... Nie udalo sie ... Drugi raz... Tez klapa, za trzecim razem juz myslalem ze zapali juz było blisko. Kiedy chcialem go odpalic 4 raz w ogole nic, kreci kreci ale wskazowka obrotomierza nawet nie drgnie tak jakby nie dostawał paliwa. Pompa dziala i pompowtryski tez zaciagaja ale z tłumika nawet nie zakopci nic tak jakby nie dostawał paliwa chociaz pompowtryski zaciagaja. Czy ma ktoś jakis pomysł co to moze byc? Szukałem wszedzie 3 dni w internecie i nic. Byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym się czepiał, ale 2,5 nie ma pompowtryskiwaczy tylko zwykłą pompę,niestety... A co do Twojego kłopotu to:

1 Świece żarowe+zasilanie do nich sprawdzone?

2 Paliwo zimowe?

3 Kompa też nie zaszkodzi podłączyc i ewentualne błędy sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej podłącz vaga i zobacz co pokazuje. Przy jakiej temp nie chce zapalić? Jak u Ciebie z paliwem? Możliwe, że jeździłeś prawie do końca i się zapowietrzył, albo paliwo zgęstniało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator ma rok a i tak go odpalalem jak byl podlaczony do prostownika. Świece żarowe tez nie są stare no i odpalalem go jak bylo jakies -10 stopni dzis bylo na lekkim plusie ale tez nie zaskoczył. Paliwa w baku jest na 1/3 i to zwykly diesel nie lalem niestety jakiejs vervy czy tej zimowej. Musze jeszcze z tym komputerem zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej temperaturze na zewnątrz nie odpalił pierwszy raz ?

Jeżeli z komina nic nie leci, to wtryski nie podają do silnika paliwa :decayed:

Najbardziej prawdopodobną przyczyną ( jeżeli problem wystąpił zaraz na początku dużych mrozów), jest według mnie zablokowanie filtra paliwa przez wytrącaną parafinę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece na 100% procent, pojedź do jakiegoś dobrego serwicu i ci sprawdzą która świeca jest ok a która nie. Kolega w hyundai miał 3 padnięte jak tylko zawitał dziadek mróz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez aku przeladuj na wysokim pradzie tylko nie zagotuj, potem po dogrzaniu swiec kontrolka poczekaj 5 - 10 sek slychac jak przestaja swiece grzac i krec. U mnie na 4 garach z 6 ruszal przy -15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie i Panie juz wszystko wiem. Czekałem tydzień na odpowiedniego speca i kolś jest naprawde w ch*j profesjonalny wystarczy ze powiedzialem mu co sie dzieje zakrecilem raz silnikiem i od razu powiedzial ze się sterownik od pompy wtryskowej spalił szybko go wymonotowal i za ok 3 dni przyjedzie z naprawionym. Dzieki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...