Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dławi tylko na zimnym silniku


holek182

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuje pomocy przy mojej Audi A4 1,8 125 km przy niskich tem 5 st i zaznaczam tylko na zimnym silniku jak odpalam strasznie go dławi nie równa praca silnika obroty szaleją i w koncu zgaśnie pochodzi kilka sekund i chodzi jakby nigdy nic i już cały dzien nie mam problemów tylko po nocy jak jest zimny silnik już nie wiem co to może być VAG nic nie wykazał przepustnice wyczysciłem filtr powietrza sprawdzony i kończą mi się pomysły myslałem że jakiś czujnik mnie w konia robi ale wszystko ok.Macie jakies pomysły z góry dzieki za pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba stopniowo zawężać pole poszukiwań .

Czy LPG masz czy nie?

Ogólnie do sprawdzenia wszystko po kolei co wpływa na skład mieszanki zaraz po odpaleniu.

Na początek

Sprawdź VAG-iem czy równo pali na wszystkich cylindrach - na zimnym zaraz po odpaleniu .

W tym celu np. zloguj spalanie stukowe na kanale 16-tym przy lekkim dodawaniu gazu . Powinno być widać czy na którymś cylindrze nie ma wyraźnie inaczej niż

na pozostałych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie to tak świece wymienione i przewody sprawdzone , Tak mam LPG ostatnio zauważyłem że strasznie szybko mi sie na gaz przełącza po kilku sekundach a był ustawiony na 30 stopni nie wiem czy to ma jakiś wpływ umówiony jestem do serwisu audi i podepniemy pod Vaga bo te garażowe komputery to nic nie wyszukiwały zobaczymy , dzięki za pomoc Panowie będę pisał etapami poszukiwania. Pozdrawiam

Edytowane przez holek182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG to tylko narzędzie diagnostyczne a nie sztuczna inteligencja więc czy to

garażowe komputery

czy w ASO Audi czy w innym serwisie nie ma żadnego znaczenia jeśli zabraknie wiedzy i doświadczenia tego co go obsługuje :hi:

Tak czy inaczej życzę powodzenia w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację dalszym zabiegiem było odłączenie klem na 30 min i odziwo chodzi jak dawniej zobaczymy na jak długo , ale nie minie mnie wizyta u gazownika zobaczymy może mapa nawaliła zobaczymy

Edytowane przez holek182
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu , mam takie same objawy jak u kolegi.. Wymieniłem świece, przewody, wyciągnąłem listwe wtryskową , sprawdziłem wtryski , sprawdziłem również ciśnienie na pompie paliwa,przepustnica wyczyszczona...wymieniony czujnik temperatury..

Skończyły mi sie pomysły.....komputer nic nie pokazuje....

Edytowane przez goldmar152
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...