Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Leci olej między zaworem odmy a rurą odmy


emilos90

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jakiś czas temu wymieniłem rurę odmy ponieważ pękła na dole i od tego momentu mam problem ponieważ ciągle leci olej na złączeniu rury odmy z zaworem odmy. zamieniłem już nawet oryginalną opaskę na opaskę ślimakową nic to nie dało. Nawet już próbowałem zakładać oring i zakładać dwie opaski ślimakowe też nic to nie dało. Dodam, że myślałem, że jest to problem z zaworem odmy, Wymieniłem go i problem dalej występuje. Liczę na waszą pomoc bo mi już się pomysły kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotkę mogę zrobić jutro i wrzucić dopiero wieczorem. Nic nie jest popękane wszystko nowe i od samego początku leje się. Zastanawiałem się tylko czy ta rura musi być taka "sztywn" materiał z którego jest zrobiona jest dość twardy. Myślę że powinien być bardziej elastyczny (gumowaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori rura odmy jest łączona z kolankiem na wpust i zabezpieczany zawleczką.

A ty masz pewnie zamiennik i rura jest razem z kolankiem.

Przy zaworze ciśnienia odmy będzie Ci się lał olej bo rura odmy jest większej średnicy.

Już był taki temat poruszany na forum - na rurkę zaworu odmy musisz nawinąć taśmę izolacyjną lub taśmę teflonową (do kupienia w sklepach hydraulicznych, w sklepach wielobranżowych typu BricoMarche też powinna być)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hezen dzięki za radę nawinąłem taśmę izolacyjną na rurkę zaworu po zrobieniu ponad 100km jest sucho więc chyba działa.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...